Motorola Solutions rozszerza komunikację głosową PTT, wprowadzając WAVE PTX

Na całym świecie firmy polegają na komunikacji grupowej w celu usprawnienia działalności i zapewnienia lepszej obsługi swoich klientów. Natychmiastowa komunikacja grupowa „Naciśnij i mów” (PTT) jest jednym z najbardziej wydajnych sposobów komunikacji i stanowi podstawę wielu działań biznesowych. Dzisiaj Motorola Solutions rozszerza komunikację głosową PTT, wprowadzając WAVE PTX, opartą na subskrypcji usługę komunikacji grupowej, która zapewnia zarówno głos, jak i multimedia za pośrednictwem łącza szerokopasmowego i Wi-Fi.

WAVE PTX

WAVE PTX pozwala użytkownikom komunikować się bez zakłóceń na dowolnym urządzeniu z systemami Android lub iOS za pomocą aplikacji mobilnej, specjalnie zaprojektowanych urządzeń serii WAVE PTX TLK, a nawet komputerów stacjonarnych
i tabletów podłączonych przez Wi-Fi lub sieć komórkową. Usługa oparta na chmurze została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb operacyjnych różnych branż – od dużych organizacji spedycyjnych i logistycznych wymagających natychmiastowej
i bezpiecznej komunikacji głosowej po zaawansowane operacje detaliczne wymagające bogatej komunikacji z wideo, dokumentami lub danymi lokalizacji.

Rozwiązanie firmy Motorola Solutions zawiera funkcje multimedialne, takie jak wiadomości grupowe (tekstowe), udostępnianie lokalizacji, zdjęcia i filmy. Rozbudowana funkcja przesyłania streamingu wideo umożliwia użytkownikom dostęp do wideo na żywo, poprzez naciśnięcie jednego przycisku, aby zapewnić innym odpowiednim użytkownikom widok krytycznych sytuacji w momencie ich rozwijania się. WAVE PTX pozwala organizacjom, które polegają na komunikacji radiowej, takiej jak DMR i TETRA, połączyć swój istniejący system z usługą szerokopasmową, zwiększając w ten sposób zasięg i funkcjonalność.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek organizacje szukają rozwiązań komunikacyjnych, które pomogą im pozostać w kontakcie z coraz bardziej mobilnymi pracownikami”, powiedział Vivienne Francis, wiceprezes ds. Rynków EMEA w Motorola Solutions, „WAVE PTX łączy prostotę komunikacji PTT z bogactwem łączności szerokopasmowej zapewniając organizacjom najlepszą usługę komunikacji grupowej”.

Oprócz aplikacji mobilnej i urządzeń z serii TLK, rozwiązanie WAVE PTX obejmuje WAVE PTX Dispatch: zaawansowane internetowe oprogramowanie dla dyspozytorni, które pomaga organizować i koordynować komunikację w zespole, zapewniając kompleksowy przegląd wszystkich operacji. Obejmuje to precyzyjne narzędzia do mapowania w celu śledzenia lokalizacji ludzi i zasobów, co pomaga zwiększyć świadomość sytuacyjną i chronić pracowników w nagłych przypadkach.

WYDAJNOŚĆ I PROSTOTA WBUDOWANA W URZĄDZENIA

Wraz z usługą WAVE PTX, Motorola Solutions wprowadza nowy przenośny radiotelefon TLK 150, zaprojektowany do użytku w pojazdach, z łatwymi w obsłudze przyciskami typu push-to-talk i zestawem głośnomówiącym, które pomagają unikać rozpraszania kierowcy. Nowe urządzenie zawiera krytyczne funkcje bezpieczeństwa, takie jak śledzenie lokalizacji, połączenia alarmowe oraz alerty, które pomagają kierowcom zachować bezpieczeństwo i uwagę, a wyraźny, czysty dźwięk utrzymuje wszystkich w kontakcie.

TLK 150
TLK 150

TLK150 to najnowszy dodatek do serii TLK firmy Motorola Solutions, która obejmuje TLK 100, urządzenie przenośne przeznaczone wyłącznie do szerokopasmowego PTT. TLK 100 optymalizuje wydajność i łatwość obsługi radiotelefonu, zapewniając jednocześnie zaawansowane funkcje, takie jak śledzenie lokalizacji, 3G / 4G / LTE, Wi-Fi, Bluetooth, powiadomienia głosowe i identyfikacja połączeń przychodzących.

TLK 100
TLK 100

 

Przodownictwo w szerokopasmowej komunikacji PTT

W ostatnim czasie Motorola Solutions podpisała umowy z trzema głównymi europejskimi dostawcami usług telefonii komórkowej, aby zapewnić swoim klientom szerokopasmowy PTT o krytycznym znaczeniu: holenderski operator telekomunikacyjny KPN, francuski operator telekomunikacyjny SFR oraz Telia – wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji. KPN i SFR już świadczą zintegrowane z siecią usługi szerokopasmowego PTT o krytycznym znaczeniu dla swoich klientów. Firmy te podpisały umowy z holenderską  koleją oraz francuską spółką kolei państwowych SNCF we Francji.

Szerokopasmowa usługa PTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP (tym samym jest gotowa na przyszłe standardy), które obsługuje płynną interoperacyjność między użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji – bez względu na to, jakiej technologii używają, a usługę można łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby.

Usługa poparta jest ponad 15-letnim doświadczeniem w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i niezawodnej komunikacji PTT – z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.

źródło:Motorola Solutions

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl