Bank Pekao rozszerza płatności zegarkami Garmin i Fitbit

Bank Pekao w 2018 r. udostępnił swoim klientom Apple Pay, a następnie w 2019 r. – płacenie zegarkami za pomocą Garmin Pay i Fitbit Pay. Do tej pory, klienci banku mogli podłączyć do tych płatności karty Mastercard. Teraz Pekao umożliwia płacenie zegarkiem również posiadaczom kart Visa. Niedługo będą oni mogli płacić również telefonem.

Użytkownicy smartfonów i smartwatchy cenią sobie wygodę tych rozwiązań, dostępnych – dosłownie – na wyciągnięcie ręki. Klienci Banku Pekao doceniają płacenie za zakupy lub usługę bez wyciągania portfela. Wystarczy, że mają przy sobie telefon lub zegarek z podłączoną kartą płatniczą Pekao.

płatności zegarkami

Bank Pekao do niedawna udostępniał płatności zbliżeniowe podłączonymi kartami Mastercard. Teraz w portfelach elektronicznych klienci banku mogą również digitalizować znajdujące się w ofercie debetowe karty Visa (Visa Debit Gold i Visa Business Debit). Obecnie karty będą udostępniane w Garmin Pay i Fitbit Pay, ale niedługo będzie można z nich korzystać również w Apple Pay.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Posiadając telefon lub zegarek, można płacić dosłownie jednym ruchem ręki, przykładając urządzenie do terminala. Coraz więcej klientów przekonuje się do tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań, ze względu na bezpieczeństwo, komfort i szybkość. Rozszerzamy możliwość podpięcia do wirtualnych portfeli kart Visa, ponieważ zależy nam, aby jak najwięcej posiadaczy „plastików”, niezależnie od systemu płatniczego, miało dostęp do cyfrowych płatności – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Polacy coraz chętniej płacą mobilnie[1], ponieważ zyskują w ten sposób szybki i wygodny dostęp do pieniędzy, nawet gdy nie mają przy sobie portfela. Innym powodem, który skłania konsumentów do korzystania z telefonu bądź zegarka do płacenia jest bezpieczeństwo transakcji. Na urządzeniach mobilnych z funkcją płatności nie są bowiem przechowywane żadne wrażliwe dane karty. Ponadto każda płatność dokonana za pomocą smartfona bądź smartwatcha jest chroniona kilkoma warstwami zabezpieczeń, również biometrycznymi. Visa stale rozwija technologie weryfikacji i uwierzytelniania każdej płatności, jednocześnie zapewniając konsumentom maksymalną szybkość i wygodę dokonywania transakcji – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

źródło: Bank Pekao

[1] Dane Visa, porównanie kwartału 1.07-30.09.18 do 1.07-30.09.19, płatności w fizycznych punktach sprzedaży przy użyciu kart Visa wydanych w Polsce

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl