Szwajcarski Sunrise stawia na jakość technologii 5G Huawei

Kolejny europejski operator telekomunikacyjny – tym razem szwajcarski Sunrise – wyraził chęć pogłębienia współpracy z Huawei. Elmar Grasser, CTO firmy zaznacza, że zaawansowanie technologiczne rozwiązań było przy tym wyborze kryterium równie ważnym, co kwestie bezpieczeństwa danych.

Huawei - 5G

Chief Technology Officer drugiej największej firmy telekomunikacyjnej w Szwajcarii udzielił wywiadu niemieckiemu magazynowi WirtschaftsWoche, w którym potępił działania mające na celu wykluczenie z rynku jakiegokolwiek dostawcy technologii 5G pod pretekstem troski o cyberbezpieczeństwo. Zaznaczył przy tym, że szwajcarski wywiad wypowiedział się przeciwko wykluczeniu. Dodał również, że bezpieczeństwo danych jest w jego firmie traktowane z najwyższym priorytetem i nic nie wskazuje na to, aby korzystanie z rozwiązań Huawei niosło za sobą jakiekolwiek dodatkowe ryzyka.

Nie mamy żadnych dowodów na to, że firma Huawei jest w jakikolwiek sposób niewiarygodna. Stawiamy na racjonalność – czy ma sens wykluczanie przez operatora jednego z nielicznych producentów wysokiej jakości technologii i ograniczanie konkurencji?” – Elmar Grasser, CTO Sunrise.

Zdaniem eksperta, Huawei jest najbardziej zaawansowanym technologicznie dostawcą i jednym z powodów, dzięki którym Sunrise tak dobrze prosperuje. Zaznaczył, że dostarczane w oparciu o sprzęt Huawei usługi są niezawodne, a sieć wytrzymała również wyjątkowe obciążenia związane z kryzysem wywołanym koronawirusem.
źródło: Huawei

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl