Samsung Galaxy Z Flip 5G – design i obsługa superszybkiej sieci

Samsung Galaxy Z Flip 5G, to nowy smartfon, łączący wyjątkowy design z obsługą niezwykle szybkiej sieci 5G. Samsung udało się dodać elementy niezbędne do obsługi łączności 5G, jednocześnie zachowując elegancję i śmiałość formy, bez uszczerbku dla jego mobilności.

Galaxy Z Flip 5G
Galaxy Z Flip 5G

 

Wydajność nowej generacji

Model Galaxy Z Flip wyróżnia się stylową i kompaktową formą, która potwierdza zaangażowanie firmy Samsung w rozwój tej kategorii urządzeń. Smartfon Galaxy Z Flip 5G idzie jeszcze o krok dalej, dodając do składanego urządzenia obsługę superszybkiej sieci 5G.

Smartfon Galaxy Z Flip 5G jest też pierwszym urządzeniem z linii produktów Galaxy firmy Samsung, który korzysta z rozwiązania Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G Mobile Platform. Nowa platforma maksymalizuje moc 5G, zwiększając wydajność urządzenia i zapewniając szybsze oraz bardziej efektywne przetwarzanie danych. W efekcie otrzymujemy ostrzejszy obraz, uzyskany dzięki ulepszonym możliwościom renderowania grafiki.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Galaxy Z Flip 5G plasuje się w czołówce najbardziej stylowych i kompaktowych składanych smartfonów dostępnych na rynku. Inżynierom firmy Samsung udało się dodać elementy niezbędne do obsługi łączności 5G, jednocześnie zachowując elegancję i śmiałość formy, bez uszczerbku dla jego mobilności. Model Galaxy Z Flip 5G jest dostępny w dwóch ekskluzywnych, nowatorskich kolorach: Klasyczna Szarość i Szlachetna Miedź, a całość zamknięto w szkle o przyjemnym w dotyku wykończeniu, które minimalizuje powstawanie odcisków palców.

Samsung Galaxy Z Flip – składany smartfon w naszych rękach

 Jeszcze lepsze wrażenia przy składaniu 

Od czasu premiery modelu Galaxy Z Flip w lutym 2020 roku, użytkownicy mogli cieszyć się jego rewolucyjną formą, wykorzystując smartfon w nowy, fantazyjny sposób, pozwalający wykonać więcej, bez angażowania rąk.  Od tamtego czasu firma Samsung dokładała wszelkich starań, by  Galaxy Z Flip 5G łączył w sobie funkcje znane z Galaxy Z Flip z ulepszonymi rozwiązaniami:

 • Tryb Flex – Łatwo przeglądaj i kontroluj zawartość dzięki unikalnemu systemowi składania do przodu zastosowanemu w Galaxy Z Flip. Podczas korzystania z urządzenia w orientacji pionowej, wyświetlacz automatycznie dzieli się na dwa 4-calowe ekrany, dzięki czemu można oglądać zawartość w górnej połowie wyświetlacza i sterować nią, korzystając z jego dolnej części.[1]
  • YouTube z Trybem Flex – Oglądaj ulubione kanały na YouTube z wykorzystaniem trybu Flex, nie angażując do tego rąk. Podczas streamingu w górnej części ekranu, możesz w tym samym czasie przeglądać, czytać opisy lub dodawać komentarze, korzystając z dolnej części ekranu. Dodatkowo, wraz z Galaxy Z Flip 5G otrzymasz 4 miesiące nieprzerwanych wrażeń w YouTube Premium.[2]
  • Udoskonalone funkcje aparatu z wykorzystaniem trybu Flex – Ujęcia pod większym lub mniejszym kątem stają się jeszcze prostsze dzięki Galaxy Z Flip. Niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić na filmie akcję z niskiego kąta czy wykonać pełne barw zdjęcie posiłku z lotu ptaka, podwójne kliknięcie trybu Flex pozwoli przełączyć okno podglądu kamery z górnej do dolnej połowy urządzenia.
 • Wielozadaniowość – Bezproblemowe wykonywanie wielu zadań w oknie Multi-Active — wystarczy otworzyć zasobnik Multi-Window Tray, aby przeciągnąć i upuścić aplikacje, których chcesz użyć.[3]
  • Aplikacja Pair – Łatwy dostęp do dwóch aplikacji w tym samym czasie z wykorzystaniem aplikacji Pair w ramach Multi-Window Tray, pozwala na dzielenie się zdjęciami z przyjaciółmi przez równoczesne zamieszczanie ich w Galerii oraz przesyłanie w komunikatorze, wykorzystując fakt, że obie aplikacje otwierają się jednocześnie.
  • Multi-window Tray – Zasobnik Multi-window Tray stanowi część bardziej rozbudowanego zintegrowanego panelu Edge, którzy powstał dla zapewnienia większej wygody użytkowników oraz umożliwienia im dostępu do większej liczby aplikacji.

 

 

Model Galaxy Z Flip 5G będzie dostępny w kolorach Klasyczna Szarość oraz Szlachetna Miedź w wybranych krajach, począwszy od 7 sierpnia 2020 roku.

 Specyfikacja:  

Specyfikacje modelu Galaxy Z Flip 5G
Wyświetlacz Główny 6,7-calowy wyświetlacz FHD+ Dynamic AMOLED (21.9:9) Wyświetlacz Infinity Flex2636 x 1080, 425 ppi
* Wymiary ekranu mierzone po przekątnej, jako pełny prostokąt, bez uwzględnienia zaokrąglonych rogów. Faktyczny rozmiar pola wyświetlacza jest nieco mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi i umieszczony w telefonie obiektyw aparatu.
Zewnętrzny 1,1-calowy wyświetlacz Super AMOLED300 x 112, 303 ppi
* Wymiary ekranu mierzone po przekątne,j jako pełny prostokąt, bez uwzględnienia zaokrąglonych rogów. Faktyczny rozmiar pola wyświetlacza jest nieco mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi.
Wymiary i waga Złożony 73,6 x 87,4 x 17,4 mm (maks.) – 15,4 mm (min.)
Rozłożony 73,6 x 167,3 x 7,2 mm – 6,9 mm (ekran)
*Grubość Galaxy Z Flip po rozłożeniu nie obejmuje ramy wyświetlacza głównego.
Waga 183 g
Aparat Przedni Aparat Selfie 10 MP: F2.4Rozmiar pikseli: 1,22 μm FOV: 80˚
Podwójny tylny Ultraszerokokątny aparat 12 MP: F2.2Rozmiar pikseli: 1,22 μm

FOV: 123˚

 • Szerokokątny aparat 12 MP: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8Rozmiar pikseli: 1,4 μm
 • FOV: 78˚
 • OIS dla szerokokokątnego tylnego aparatu (optyczny stabilizator obrazu)
 • Maksymalnie 8-krotny zoom cyfrowy
 • Nagrywanie HDR10+
 • Śledzenie AF
Procesor 7㎚ 64-bitowy procesor ośmiordzeniowy※ 3,09㎓ (maksymalna prędkość zegara) + 2,40㎓ + 1,80㎓
Pamięć 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej
* Rzeczywista ilość pamięci może się różnić w zależności od zainstalowanego fabrycznie oprogramowania.
Bateria 3300 mAh (typowa) podwójna bateria
* Wartość typowa uzyskana w badaniach w niezależnym laboratorium. Typową wartością jest szacunkowa średnia wartość uwzględniająca odchylenie pojemności baterii wśród próbek baterii badanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa (minimalna) wynosi 3200 mAh. Rzeczywisty czas pracy baterii może się różnić w zależności od warunków sieci, sposobu użytkowania i innych czynników.
Ładowanie baterii Szybkie ładowanie możliwe przez przewód zasilający oraz bezprzewodowo*Wireless PowerShare**
* Ładowanie przewodowe zgodne z QC2.0 i AFC. Ładowanie bezprzewodowe zgodne z WPC.** Usługa Wireless PowerShare działa z większością urządzeń posiadających certyfikat Qi. Wymaga co najmniej 30% naładowania baterii, aby rozpocząć udostępnianie. Szybkość i efektywność ładowania zależą od stanu urządzenia. Może nie działać z niektórymi akcesoriami, obudowami lub urządzeniami innych producentów. W przypadku problemów z połączeniem lub gdy ładowanie jest wolne, należy zdjąć osłony z każdego z urządzeń. Może wpływać na odbiór połączeń lub usługi transmisji danych, w zależności od środowiska sieciowego.
System Operacyjny (OS) Android 10
Sieć 5G*: 5G Non-Standalone (NSA), 5G Standalone(SA), Sub6, Dynamic Spectrum Sharing(DSS)LTE**: LTE **: ulepszone 4X4 MIMO, do 6CA, LTE Cat. 20

Pobieranie do 2,0 Gb/s / Wysyłanie do 200 Mb/s

* Wymaga optymalnego połączenia sieciowego 5G, dostępnego na wybranych rynkach. Sprawdź dostępność i szczegóły u swojego operatora. Prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego mogą się różnić w zależności od dostawcy treści, połączenia z serwerem i innych czynników.** Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i otoczenia użytkownika.
Łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz),VHT80 MU-MIMO,1024QAMBluetooth® wersja 5.0 (LE do 2 Mb/s), USB typu C, NFC, Lokalizacja (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
* Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. BeiDou może być niedostępny w niektórych krajach.
Karta SIM Jedna karta eSIM i jedna karta Nano SIM
*Karta SIM sprzedawana oddzielnie. Dostępność może się różnić w zależności od kraju I dostawcy..* Karta eSIM wymaga planu usług bezprzewodowych i umożliwia aktywację planu sieci komórkowej bez użycia karty nano SIM. Dostępność kart eSIM może się różnić w zależności od wersji oprogramowania, kraju i operatora. Sprawdź u swojego operatora, czy Twój plan sieci komórkowej obsługuje eSIM.
Płatności Samsung PayKarty kredytowe i debetowe: obsługa MST lub/i NFC, karta przedpłacona, globalne przekazy pieniężne, karty tranzytowe, członkowskie, podarunkowe, nagrody.
*Dostępne w wybranych krajach. Opcje mogą się różnić w zależności od kraju I dostawcy usług.
Czujniki Czytnik linii papilarnych (boczny), akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla (cyfrowy, analogowy), czujnik zbliżeniowy, czujnik koloru RGB
Uwierzytelnienie Typ blokady: wzór, PIN, hasłoTyp blokady biometrycznej: czujnik odcisków palców, rozpoznawanie twarzy
* Opcja rozpoznawania twarzy jest dostępna tylko przy rozłożonym telefonie z zastosowaniem przedniego aparatu.
Audio
 • Głośnik monoDźwięk przestrzenny dla Bluetooth i słuchawek dzięki technologii Dolby Atmos (włączając Dolby Digital, Dolby Digital Plus)
 • Obsługa UHQ 32-bitowego i DSD64/128
 • PCM: do 32 bitów, DSD*: DSD64/128
 • Formaty odtwarzania plików dźwiękowych: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
 • Bluetooth
 • Podwójne audio: możliwość podłączenia dwóch urządzeń z funkcją Bluetooth do Galaxy Z Flip, aby jednocześnie odtwarzać dźwięk na obu z nich.
 • Skalowalny kodek: ulepszone połączenie Bluetooth w warunkach zakłóceń częstotliwości radiowej.
 • Nagrywanie
 • Jakość nagrywania jest lepsza dzięki mikrofonowi High AOP, który minimalizuje zniekształcenia podczas rejestrowania dźwięku w głośnym otoczeniu.
* Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu pliku.* Dwa podłączone urządzenia mogą wykazywać niewielką różnicę w dźwięku.

* Dostępne tylko dla niektórych akcesoriów firmy Samsung oraz firmy AKG.

* AOP: akustyczny punkt przeciążenia

Wideo
 • Formaty odtwarzania plików wideo:MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Podłączenie do telewizora
 • Bezprzewodowo: Smart View (mirroring ekranu 1080p przy 30fps)
Bezpieczeństwo Platforma Knox: monitoring i ochrona w czasie rzeczywistym.Zapobieganie wirusom, złośliwemu oprogramowaniu (obsługiwane przez McAfee)

Secure Folder: bezpieczna przestrzeń na urządzeniu do izolowania i ochrony treści, takich jak aplikacje, zdjęcia, filmy i pliki prywatne.

* Dostawcy rozwiązań chroniących przed wirusami I złośliwym oprogramowaniem mogą się różnić w zależności od kraju.
Zawartość opakowania Galaxy Z Flip, kabel danych, adapter podróżny, szpilka, Instrukcja szybkiego uruchamiania, słuchawki (USB Typu C) z dźwiękiem firmy AKG
* Niektóre z wymienionych elementów, w tym słuchawki mogą być niedostępne, w zależności od zakupionego modelu lub kraju bądź regionu zamieszkania nabywcy. Kolor opakowania i etui może się różnić w zależności od koloru urządzenia.

 

źródło: Samsung

 ***

[1] Tryb Flex gwarantuje pracę w zakresie od 75 do 115 stopni; szerszy zakres kątów może być dostępny dla użytkowników w zależności od środowiska i sytuacji zastosowania.

[2] Przy zakupie i aktywacji produktu objętego promocją. Oferta tylko dla nowych klientów (oferta jest dostępna dla użytkowników, którzy wcześniej nie korzystali z YouTube Premium, YouTube Music Premium, lub Google Play Music). Oferta jest ważna dla urządzeń aktywowanych od 14.02.2020 r. do 06.03.2021 r. do godz. 8:59 CET, a aktywacji YouTube Premium można dokonać do 06.04.2021 r. do godz. 8:59 CET. Wymagane zadeklarowanie metody płatności. Po upływie darmowego okresu próbnego, naliczana jest standardowa opłata miesięczna 23,99 PLN. Subskrypcję można anulować w każdym momencie. Brak zwrotów za częściowe okresy rozliczeniowe. Wymagane konto Google. Wszystkie warunki:
https://www.youtube.com/premium/restrictions

[3] Multi Active Window współpracuje z wybranymi aplikacjami; kompatybilne aplikacje są rozwijane przez programistów firm zewnętrznych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl