Guo Ping z Huawei – pełnia potencjału sieci 5G zapewni sukces komercyjny

Guo Ping z Huawei: Wykorzystajmy pełnię potencjału sieci 5G, aby osiągnąć sukces komercyjny. Kluczowa będzie synergia w pięciu głównych dziedzinach technologii.

Guo Ping talks about 5G commercial success at the Better World Summit 2020

W dniu otwarcia organizowanego w Internecie szczytu Better World Summit, rotacyjny przewodniczący Huawei, Guo Ping wypowiedział się na temat tego, w jaki sposób synergia w pięciu głównych dziedzinach technologii pomoże odblokować pełnię potencjału 5G, aby zapewnić sukces komercyjny. Do zaproszonych prelegentów, reprezentujących operatorów, organizacje branżowe i organy normalizacyjne, takie jak China Telecom, Etisalat, MTN, GSMA i 3GPP/ETSI, dołączyło kilka tysięcy uczestników z przeszło 80 krajów połączonych za pośrednictwem Internetu. Wydarzenie dotyczyło sposobów, w jakie technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) mogą pobudzać nowy wzrost gospodarczy zarówno obecnie, jak i w świecie po pandemii.

Guo Ping
Guo Ping Rotating Chairman Huawei Technologies Co., Ltd.

Współpraca technologiczna w walce z pandemią
Pandemia wywarła wpływ na sposób, w jaki żyjemy i pracujemy i zadała poważny cios światowej gospodarce. Na szczęście ICT oferuje konkretny zestaw narzędzi, które pomogą w walce z COVID-19 na wielu frontach.

Naszym obowiązkiem jako firmy z branży ICT jest wykorzystanie posiadanej technologii, aby pomóc zatrzymać i pokonać obecną pandemię” – powiedział Guo. „Wspólnie z naszymi partnerami i klientami, w tym operatorami i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwami, możemy wykorzystać rozwiązania techniczne, aby pozytywnie wpłynąć na życie naszych społeczności”.
Korzystając z naszego doświadczenia w dziedzinie wczesnych punktów dostępowych opracowaliśmy dziewięć opartych na scenariuszach rozwiązań wykorzystujących ICT do walki z pandemią. Niezależnie od tego, czy chodzi o wdrożenia w sieciach szpitalnych, telekonsultacje, szkolnictwo internetowe lub pomoc w odzyskaniu równowagi przez rządy i przedsiębiorstwa, dzielimy się swoim doświadczeniem i zdolnościami, aby wspierać wysiłki na rzecz zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa i odmrożenia gospodarek.

Uwolnienie pełni potencjału 5G: Synergia w pięciu głównych dziedzinach technologii
Na całym świecie jest już ponad 90 mln użytkowników technologii 5G. „W miarę, jak światowe wdrożenia 5G zbliżają się do końca, musimy jeszcze mocniej skupić się na zastosowaniach przemysłowych” – stwierdził Guo. „Pozwoli nam to uwolnić pełnię potencjału 5G”.
Lepsza łączność nie jest jedynym uzasadnieniem biznesowym dla wprowadzenia 5G. Kiedy takie technologie, jak 5G, komputery, chmura i sztuczna inteligencja spajają się w jedno, dochodzi do ich wzajemnego wzmocnienia, co otwiera przed nami liczne możliwości w pięciu głównych dziedzinach technologii: łączności, AI, chmurze, komputeryzacji i przemyśle.
„Huawei w każdej z tych dziedzin posiada istotne atuty – kontynuował Guo. – Możemy mieszać je ze sobą i łączyć, tworząc rozwiązania oparte na scenariuszach, aby spełniać wyjątkowe potrzeby naszych klientów i partnerów. To klucz do uwolnienia pełni potencjału 5G i sukcesu komercyjnego.
Aby taki sukces 5G był możliwy, cała branża musi pracować wspólnie. Zastosowania dla rynku pionowego mogą być wykorzystane na dużą skalę jeśli powstaną ujednolicone normy branżowe i ekosystem współpracy. „W przyszłości Huawei zdwoi wysiłki, aby oferować swoim partnerom możliwości, których potrzebują – powiedział Guo. – Będziemy promować wspólne innowacje i napędzać rozwój w całym łańcuchu wartości”.

Równoważenie celów krótko- i długoterminowych: Precyzyjne wdrożenie dla uzyskania maksymalnej wartości
Guo zauważył, że „biorąc pod uwagę obecny klimat gospodarczy, operatorzy muszą skoncentrować się zarówno na celach krótko-, jak i długoterminowych. Sposobem na maksymalizację wartości sieci jest bardziej precyzyjne wdrażanie. W tym zakresie Huawei ma trzy sugestie:

  • po pierwsze, operatorzy powinni nadać priorytet doświadczeniom użytkowników i zainwestować w obszary, które wymagają poprawy z punktu widzenia maksymalizacji wartości istniejących sieci.
  • po drugie, operatorzy powinni w jak największym stopniu wykorzystać możliwości istniejących sieci 4G i FTTx oraz zintegrować je z nowymi sieciami 5G przy całościowej koordynacji i precyzyjnym planowaniu.
  • po trzecie, plany wdrażania sieci 5G powinny skupić się przede wszystkim na punktach dostępu i kluczowych zastosowaniach przemysłowych.

Wydarzenie Better World Summit było transmitowane na żywo w języku chińskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim, koreańskim, japońskim i arabskim.

źródło: Huawei

Jeden komentarz do “Guo Ping z Huawei – pełnia potencjału sieci 5G zapewni sukces komercyjny

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: