AlcoSense Elite 3 – alkomat, czyli nieświadoma nietrzeźwość

Firma AlcoSense wprowadza do sprzedaży nowy, przystępny cenowo model alkomatu osobistego. Elite 3 to urządzenie z sensorem półprzewodnikowym. Alkomat cechuje się dbałością o precyzję wyników oraz designem, z których znane są pozostałych modele producenta.

Elite 3

Nieświadoma nietrzeźwość

Nawet najbardziej odpowiedzialni kierowcy mogą łatwo wpaść w pułapkę nieświadomej nietrzeźwości. Rano − po odespaniu imprezy − mając dobre samopoczucie chwytają za kluczki i wyruszają w drogę. Niestety może to być tylko złudne wrażenie. Pomimo przekonania o swojej trzeźwości, we krwi nadal mogą się znajdować pozostałości alkoholu przekraczające dopuszczalny limit 0,2 promila. Dobrej jakości alkomat daje możliwość zapobiegania tego typu pomyłkom.

Elite 3

 Czytelne komunikaty i sprawdzone wykonanie
Elementami wyróżniającymi AlcoSense Elite 3 są podświetlane gniazdo ustników oraz trójkolorowy wyświetlacz. Dzięki intuicyjnie rozumianym barwom, alkomat prezentuje wyniki w czytelny sposób:

  • trzeźwość jest sygnalizowana zielonym tłem ekranu,
  • wyniki blisko obowiązującej w Polsce granicy 0,20 ‰ BAC, są oznaczane ostrzegawczym kolorem żółtym,
  • wszystko powyżej limitu 0,20 ‰ BAC jest wyświetlane na czerwonym tle, dodatkowo z ikoną ”nie prowadź pojazdów”

Elegancki wygląd i wysoka jakość wykonania nawiązują do modeli AlcoSense Excel, Pro i Ultra, które otrzymały nagrody za projekt.

Dokładne wyniki przy kalibracji raz do roku

Sensor półprzewodnikowy zamontowany w AlcoSense Elite 3 pozwala na zmniejszenie kosztu urządzenia względem modeli elektrochemicznych. Przy czym dzięki zastosowaniu rozwiązań opracowanych w wyniku wieloletniego doświadczenia AlcoSense w projektowaniu alkomatów, model Elite jest dokładny i niezawodny.

Większość alkomatów półprzewodnikowych dostępnych na rynku wymaga kalibracji co pół roku. Wynika to z utleniania się sensora półprzewodnikowego, który z biegiem czasu coraz bardziej zaniża wyniki. Model Elite 3 ma wbudowaną funkcję czyszczenia sensora, która spowalnia jego utratę właściwości. Dzięki temu okres kalibracji urządzenia może być taki sam, jak modeli elektrochemicznych – raz na 12 miesięcy. Ponadto alkomat z wyprzedzeniem przypomina o konieczności ponownej kalibracji.

Aby wynik był pewny i dokładny, w trakcie pomiaru trzeźwości powinna zostać zbadana próbka powietrza z głębi płuc (o objętości 1,2 litra lub większa). Alkomaty najczęściej są wyposażone w czasomierz, który odmierza cztery sekundy czasu dla wdmuchiwania powietrza. W takim przypadku często do alkomatu nie trafia wymagane 1,2 litra powietrza. W modelu Elite 3 spowodowało to ustawienie odmierzanego czasu na wartość sześciu sekund.

Elite 3

Cena, dostępność i gwarancja

Alkomat AlcoSense Elite 3 będzie oferowany w cenie detalicznej 249,99 PLN. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.

Ceny akcesoriów wynoszą:

  • Zestaw 20 ustników – 24,99 PLN
  • Etui dla alkomatu i ustników – 59,99 PLN

Alkomaty AlcoSense są objęte dwuletnią gwarancją producenta z możliwością przedłużenia okresu gwarancji do trzech lat. Przedłużenie okresu gwarancji wiąże się z rejestracją urządzenia na stronie producenta www.alcosense.pl oraz jego regularnym, corocznym kalibrowaniem.

Alkomat AlcoSense Elite 3 został skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia. W celu utrzymania dokładności wskazań urządzenia, okres pomiędzy kolejnymi kalibracjami nie powinien przekraczać roku. Usługa w serwisie producenta kosztuje 49,99 PLN i jest wykonywana w Warszawie.

Specyfikacja: 

Alkomat AlcoSense Elite 3
Rodzaj czujnika Półprzewodnikowy  
Powierzchnia czujnika 28 mm2  
Dokładność prezentowanego wyniku Do dwóch miejsc po przecinku  
Maksymalny odczyt 2,00 ‰ BAC  
Jednostki miary mg/l

‰ BAC

 
Pamięć pomiarów 9  
Przekątna wyświetlacza 1,8” / 48 mm  
Typ wyświetlacza Trójkolorowy LCD  
Pasujące ustniki Standardowe  
Ważność kalibracji 12 miesięcy  
Wymiary urządzenia 110 x 51 x 20 mm  
Waga (wraz z bateriami) 112 g  
Zasilanie 3 x bateria AAA (1,5 V)  
Podświetlenie gniazda ustnika Tak  
Przypomnienie o ponownej kalibracji Tak  
Automatycznie czyszczenie sensora Tak  
Ostrzeżenie gdy wynik testu jest w pobliżu limitu Tak  
Modyfikacja poziomu wskazań NIE JEDŹ! Możliwość ręcznego ustawienia poziomu wskazań  
Akcesoria w zestawi – 3 baterie AAA

– 6 ustników standardowych

– instrukcja obsługi

 

https://alcosense.pl/alcosense-elite-3.html

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: