Razer BlackShark V2 – wzorcowy zestaw słuchawkowy do esportu

Z całkowicie nowymi przetwornikami TriForce 50 mm, mikrofonem kardioidalnym HyperClear i zaawansowaną pasywną redukcją szumów, BlackShark V2 to nowy wzorcowy zestaw słuchawkowy do esportu – dostrojony i udoskonalony dzięki THX Spatial Audio Game Profiles

Razer BlackShark V2
Razer BlackShark V2

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy, poinformowała dzisiaj o premierze zaawansowanego zestawu słuchawkowego dedykowanego esportowi – BlackShark V2. Słuchawki wyposażono w zupełnie nowe, 50 milimetrowe przetworniki TriForce i mikrofon HyperClear Cardioid z kartą dźwiękową USB. Headset otrzymał także zaawansowaną, pasywną redukcję szumów oraz nową funkcję profili gier THX Spatial Audio Game Profiles. BlackShark V2 to szczytowe osiągnięcie w kategorii wieloplatformowych, przewodowych zestawów słuchawkowych do gier. Został on zaprojektowany i przetestowany we współpracy z kilkoma z najlepszych esportowców na świecie.

W esporcie najważniejsza jest czystość dźwięku i komunikacji. Możliwość usłyszenia nawet najcichszej wskazówki dźwiękowej oraz niezakłócona komunikacja z członkami drużyny mogą wpłynąć na to, które miejsce zajmie się podczas turnieju. Z myślą o BlackShark V2, Razer opracował całkowicie nowy 50-milimetrowy przetwornik audio, który w połączeniu z nowym, specjalnie dostrojonym mikrofonem oraz doskonałymi nausznikami z pasywną redukcją szumów, daje potrójną przewagę podczas esportowej rywalizacji: czyste dźwięki, wyraźną komunikację i hałas zewnętrzny ograniczony do minimum – to prawdziwie zabójcza trójca dźwiękowa.

„Podczas współpracy z profesjonalnymi graczami, zidentyfikowaliśmy kluczowe obszary, w których esportowe zestawy słuchawkowe wymagały ulepszeń. Chodziło o dźwięk pozycyjny, przejrzystość komunikacji i redukcję szumów” – powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President w dziale urządzeń peryferyjnych Razera. „Zajmując się tymi trzema obszarami, wdrażaliśmy do BlackShark V2 nowe rozwiązania i dzięki temu stworzyliśmy imponujący zestaw słuchawkowy. A poprzez dodanie nowych profili gier THX, zmieniliśmy imponujące w bezkonkurencyjne”.

Dostrojone przetworniki dla esportowej doskonałości

BlackShark V2 wyposażono w zupełnie nowy, opatentowany przetwornik o średnicy 50 mm – Razer TriForce Titanium. Przetworniki TriForce Titanium wykorzystują powlekane tytanem membrany, które separują różne częstotliwości audio i pozwalają na indywidualne dostrojenie wysokich, średnich i niskich zakresów, co skutkuje wyraźniejszymi górami, bogatszym środkiem i mocniejszym basem.

Przetworniki TriForce dopełnia THX Spatial Audio – zaawansowany system dźwięku pozycyjnego zapewniający najwyższą dokładność i realistyczny, wciągający dźwięk podczas grania. Rozwiązanie to jest kompatybilne ze źródłami stereo, 5.1 i 7.1. Zaawansowane algorytmy przestrzenne THX i technologia modelowania świata, w połączeniu z bezprecedensowymi możliwościami konfiguracyjnymi, zapewniają pełny, 360-stopniowy krajobraz dźwiękowy dostrojony do uszu każdego gracza. Dzięki THX Spatial Audio lokalizowanie wrogów, unikanie świszczących kul i wykrywanie pobliskich zagrożeń jest łatwe i naturalne, dając esportowcom dodatkową przewagę.

Dyktuj warunki bez zakłóceń

Wyraźna komunikacja drużynowa w ogniu walki jest kluczem do zwycięstwa, dlatego w przypadku BlackShark V2 firma Razer opracowała mikrofon HyperClear, o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości, z kartą dźwiękową USB. Mikrofon HyperClear Cardioid został dostrojony do bardziej skoncentrowanego obszaru zbierania głosu, eliminując dźwięki z tyłu i po bokach, aby zapewnić większą czystość brzmienia mowy. Konstrukcja odłączalnego mikrofonu zapewnia minimalne zakłócenia odbioru, dzięki czemu przechwytywanie i odtwarzanie głosu jest bardziej dokładne.

Dodatkowa karta dźwiękowa USB pozwala na zaawansowane dostrojenie mikrofonu. Dzięki funkcjom takim jak Mic Boost (wzmocnienie czułości mikrofonu), Voice Gate (usuwanie szumów tła lub zwiększanie słyszalnego sygnału wyjściowego), Volume Normalization (zapewnienie stałego poziomu sygnału wyjściowego poprzez redukcję niespodziewanych, głośnych dźwięków), Microphone Equalizer (korektor) i Ambient Noise Reduction (redukcja szumów otoczenia), gracze mogą dostosować swój mikrofon w celu zminimalizowania hałasu otoczenia, zakłócającego komunikację zespołową.

Usuń hałas, zwiększ komfort

Podczas gry turniejowej, czy to w domu, w sieci LAN, czy na głównej scenie finałów, hałas płynący z zewnątrz może przyczyniać się do niepożądanego rozproszenia uwagi. Subtelne sygnały dźwiękowe generowane przez innych graczy czy otoczenie mogą zostać utracone, gdy do zestawu słuchawkowego wedrą się dźwięki z zewnątrz gry. Zaawansowane, pasywne tłumienie hałasu w słuchawkach BlackShark V2 jest możliwe dzięki konstrukcji owalnych nauszników pokrywających całe ucho, których pluszowe poduszki zostały wypełnione pianką i pokryte sztuczną skórą. Tworzy to szczelną ochronę minimalizującą uciążliwe dźwięki z zewnątrz.

Dzięki zastosowaniu ultramiękkiej, oddychającej pianki z pamięcią kształtu, nauszniki minimalizują również gromadzenie ciepła oraz pocenie się, zapewniając tym samym komfort użytkowania nawet podczas długich, intensywnych sesji gry. Miękki, wyściełany pałąk na lekkiej ramie ze stali nierdzewnej zapewnia elastyczną i niezwykle trwałą konstrukcję z minimalnym naciskiem na głowę przy wadze zaledwie 262 g.

Razer BlackShark V2
Razer BlackShark V2

Sprawdzone i przetestowane przez profesjonalistów

Team Razer, esportowa sekcja Razera, współpracuje z wieloma najlepszymi zespołami i graczami na świecie, aby opracować nowe, wydajne urządzenia peryferyjne dedykowane esportowi. Firma stara się nieustannie przesuwać granice wydajności i zapewnić graczom przewagę nad konkurencją. Od samego startu prac nad BlackShark V2, Team Razer współpracował z wieloma esportowcami, aby przetestować zestaw słuchawkowy. Ich opinie pomogły w udoskonaleniu samego projektu i jego funkcji.

„Przetestowaliśmy prototyp Razer BlackShark V2 i szybko przekonaliśmy się o jego zaletach podczas grania” – powiedział Tal „Fly” Aizik z Evil Geniuses. „Podczas wielu sesji treningowych był wygodny w użyciu, a zarówno dźwięk ze słuchawek, jak i dźwięk mikrofonu są po prostu doskonałe – to naprawdę pozwalało mi skupić się na grze”.

Razer BlackShark V2 to tylko jeden z wielu produktów zaprojektowanych na podstawie opinii esportowców. Słuchając opinii graczy i wdrażając ich sugestie do nowych produktów, Razer ugruntował swoją pozycję lidera na rynku profesjonalnych urządzeń peryferyjnych do gier esportowych.

THX Game Profiles dla zwycięskiej przewagi

THX Game Profiles, które zadebiutują 6 sierpnia, dodatkowo pogłębią wrażenia z gry. Dzięki charakterystycznym dla gier, spersonalizowanym profilom, certyfikowanym przez twórców gier, THX Game Profiles pozwolą graczom cieszyć się grami tak, jak powinny one brzmieć, zapewniając przy tym realistyczne i wciągające wrażenia.

Profile gier THX oferują dwa różne tryby: tryb środowiskowy THX (THX Environmental Mode) zapewniający realistyczny dźwięk i najbardziej wciągające wrażenia lub tryb rywalizacyjny THX (THX Competitive Mode), z większym naciskiem na świadomość przestrzenną i wskazówki kierunkowe, w celu szybszego i dokładniejszego lokalizowania wrogów.

Profile gier THX obsługują obecnie 18 najpopularniejszych gier wieloosobowych i turniejowych, w tym Apex Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Call of Duty: Modern Warfare i inne. Kolejne tytuły pojawią się w nadchodzących miesiącach. Współpracując bezpośrednio z twórcami gier, Razer wykorzystuje profile gier THX, tak aby umożliwić programistom tworzenie z wyprzedzeniem efektów dźwiękowych w różnych przestrzeniach – od korytarzy z dudniącym echo, aż po duże obszary zewnętrzne. A jeśli dodamy to tego możliwości konfiguracji ustawień w aplikacji THX Spatial Audio, to wszyscy gracze mogą dostroić dźwięki swojej gry aż do perfekcji.

 Wieloplatformowa kompatybilność

Dzięki przewodowemu połączeniu z gniazdem audio 3,5 mm, Razer BlackShark V2 jest kompatybilny z każdym urządzeniem obsługującym gniazdo 3,5 mm, w tym z PC, Mac, PS4, Xbox One, Nintendo Switch i wieloma urządzeniami mobilnymi. Dodatkowa karta dźwiękowa USB jest kompatybilna tylko z komputerami z systemem Windows 10.

 O RAZER BLACKSHARK V2

Słuchawki

 • Pasmo przenoszenia: 12 Hz – 28 kHz
 • Impedancja: 32 Ω @ 1 kHz
 • Czułość (@1 kHz): 100dBSPL/mW,1KHz
 • Przetworniki: dynamiczne, dostrojone, 50mm
 • Wewnętrzna średnica nauszników: 65 x 40 mm
 • Podłączenie: 3.5mm z kartą dźwiękową USB
 • Długość kabla: 8 m
 • Przybliżona waga: 262g
 • Owalne poduszki nauszne: oddychające poduszki z pianki z pamięcią kształtu

Mikrofon

 • Pasmo przenoszenia: 100Hz-10KHz
 • Stosunek sygnału do szumu: 60dB
 • Czułość (@1kHz): -42dB V/Pa,1KHz
 • Charakterystyka kierunkowości: jednokierunkowa

Przyciski sterujące na obudowie słuchawki

 • Poziom głośności
 • Przełącznik wyciszenia mikrofonu

Audio

 • Audio: urządzenia z 3.5 mm audio jack
 • Audio + karta dźwiękowa USB: urządzenia z portem USB

€109.99 – sugerowana cena detaliczna. Dostępny na Razer.com oraz u autoryzowanych sprzedawców od 30 lipca 2020

THX Game Profiles dla Razer BlackShark V2: dostępna za pośrednictwem Razer Synapse od 6 sierpnia 2020 (wsparcie dla innych zestawów słuchawkowych wkrótce)

Razer BlackShark V2 X
Razer BlackShark V2 X

Razer BlackShark V2 X: zestaw słuchawkowy do gier esportowych dla początkujących

Dzisiaj ogłoszono również BlackShark V2 X, podstawową wersję BlackShark V2, zachowującą wiele funkcji klasy turniejowej i skierowaną do graczy, dla których ważna jest cena. BlackShark V2 X wykorzystuje nietytanową wersję przetworników TriForce 50 mm i działa tylko za pośrednictwem wejścia 3,5 mm (brak karty dźwiękowej USB), ale wyposażono go w ten sam, co BlackShark V2 mikrofon HyperClear Cardioid oraz zaawansowane funkcje pasywnej redukcji szumów.

Ważący zaledwie 240 gramów BlackShark V2 X jest kompatybilny z wieloma platformami i jest idealny dla graczy potrzebujących jednego zestawu słuchawkowego do wszystkich posiadanych systemów.

€69.99 – sugerowana cena detaliczna

Dostępny na Razer.com oraz u autoryzowanych sprzedawców od 30 lipca 2020.

źródło: Razer

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: