Test Huawei MatePad – tablet do multimedialnej rozrywki

Huawei MatePad wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10.1.0, bazujące na systemie operacyjnym Android i działa w oparciu o Huawei Mobile Services.  HMS to autorskie rozwiązanie Huawei, które jest bazą dla ekosystemu Huawei, składającego się z takich usług jak Mobilna Chmura, Motywy, Przeglądarka i sklep z aplikacjami AppGallery.

Nie znajdziemy tutaj usług Google, ale w przypadku tabletu brak takich aplikacji mniej przeszkadza, gdyż bez problemu możemy skorzystać np. ze skrzynki Gmail, map, usług bankowych itp. poprzez przeglądarkę WWW. Ponad to nabywcy tabletów Huawei mogą również w prosty i szybki sposób przenieść dane, w tym pliki, aplikacje, wiadomości i kontakty ze swojego starego tabletu czy telefonu na nowy. Wystarczy włączyć aplikację Phone Clone na starym telefonie/tablecie (aplikacja działa na telefonach/tabletach z systemem Android lub iOS i można ją pobrać z oficjalnych sklepów z aplikacjami). Następnie trzeba zaznaczyć w aplikacji nowe urządzenie, na które zostaną skopiowane dane. Dane będą łatwo i bezpiecznie przeniesione dzięki zabezpieczonemu szyfrowaniu sieci bezprzewodowej. Pełna instrukcja korzystania z Phone Clone znajduje się pod linkiem: Tutaj.

Sklep AppGallery z każdym dniem zyskuje coraz to nowe aplikacje. Z niedawnych informacji od producenta dowiadujemy się, że w AppGallery możemy już znaleźć ok. 35 tys. aplikacji. Gdy wchodziłam tam na początku, to rzeczywiście było tego maleńko. Teraz widać jak sklep się mocno rozrasta. Niestety

nadal mogą pojawić się takie, których tam nie znajdziemy. Na dzień dzisiejszy mamy następujące możliwości:

  • użycie wspomnianego wyżej Phone Clone – to najbezpieczniejsza i najszybsza metoda, poradzi sobie z 80% aplikacji. Co więcej, metoda pozwoli również na przeniesienie haseł i ustawień.
  • pobranie aplikacji Petal, która jest narzędziem do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach Huawei. Można ją pobrać ze sklepu AppGallery
  • pobranie aplikacji z MoreApps. Więcej tutaj.
  • pobranie aplikacji ze sklepów stron trzecich np. APKpure lub Aptoide
  • pobranie aplikacji ze stron producentów np. Facebook – https://www.facebook.com/android_upgrade

Z wszystkich powyższych rozwiązań najnowszym jest aplikacja Petal, która agreguje w jednym miejscu większość popularnych w skali świata aplikacji. Narzędzie pozwala użytkownikowi szybko i łatwo wyszukać ulubione aplikacje, a następnie pobrać je na smartfon lub tablet Huawei. W przypadku, gdy wybrana aplikacja nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Huawei AppGallery, Petal podpowiada, z jakiego innego źródła można ją zainstalować lub odsyła do strony webowej aplikacji. Takie rozwiązanie może znacząco pomóc osobą, które chcą w prosty sposób odnaleźć swoje ulubione aplikacje. Więcej o tym jak działa aplikacja można poczytać w poprzednim artykule TUTAJ.


Pages: 1 2 3 4 5 6


Categories: Artykuły, Laptopy i tablety, PC, Laptopy i tablety, Polecane, Technologia, Testy

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: