TikTok ma problemy. Trump zapowiedział blokadę aplikacji w USA

Popularna, już nie tylko wśród nastolatków, platforma TikTok będzie objęta w USA zakazem.  W Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników sięga już kilkudziesięciu milionów i wciąż rośnie.

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zablokuje w Stanach Zjednoczonych zyskującą na popularności aplikację. Amerykańskie władze obawiają się, że serwis może być narzędziem, z którego korzysta chiński wywiad.

Jak wskazał, odpowiednie zarządzenie w tej sprawie może pojawić się w ten weekend. – Tak długo jak TikTok budzi wątpliwości, będzie zakazany w Stanach Zjednoczonych – powiedział prezydent Trump. Dodał, że działania podejmie dzisiaj, korzystając z nadzwyczajnych uprawnień gospodarczych lub rozporządzenia wykonawczego. Część prawników ma wątpliwości, czy takie kroki Donalda Trumpa będą skuteczne.

Wielu ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa uważa, że TikTok może być wykorzystywany przez Chiny w celach sprzecznych z interesami USA, w tym – do szpiegowania.

Ile czasu średnio trwa wideo na TikTok?

Nie jesteśmy polityczni, nie akceptujemy reklam politycznych i nie mamy politycznego programu. Naszym jedynym celem jest pozostanie żywą, dynamiczną platformą dla każdego – powiedział w tym tygodniu szef TikToka Kevin Mayer. Właściciel platformy zapowiedział wysoki poziom transparentności oraz wgląd do swoich algorytmów.

Popularność TikToka jest widoczna na całym świecie – według danych z maja 2020 roku aplikacja została pobrana przez użytkowników już ponad 2 miliardy razy. TikTok znalazł się ponadto wśród najcenniejszych marek w rankingu BrandZ Global Top 100 2020, zajmując najwyższą pozycję wśród tegorocznych nowości. W Polsce aplikacja również zyskuje coraz więcej użytkowników – ich liczba już w zeszłym roku zbliżyła się do 6 mln.

źródło: TVP Info

 

One thought on “TikTok ma problemy. Trump zapowiedział blokadę aplikacji w USA

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: