Nowe akcesoria na Xbox i 100 tytułów dzięki xCloud

Kareem Choudhry, Corporate Vice President of Project xCloud w Microsoft, ogłosił na blogu Xbox wprowadzenie usługi xCloud (technologia gry w chmurze) na urządzenia mobilne z systemem Android do Xbox Game Pass Ultimate.

Już od 15 września br. mieszkańcy Ameryki Płn., Europy i Korei Płd. będą mogli wybierać spośród przeszło 100 tytułów w ramach jednego abonamentu (bez dodatkowych kosztów) na swoich tabletach i smatfonach. We wpisie podano m.in.:

  • Szczegóły nt. rozwoju usługi grania w chmurze
  • Pełną listę 22 rynków (w tym Polska), na których wprowadzono usługę
  • Wśród dostępnych tytułów znajdą się m.in. gry: Destiny 2, Yakuza Kiwami 2 czy Grounded

W kolejnym poście Scott Weber, Designed for Xbox Team, zaprezentował rozwiązania od producentów takich, jak Samsung, Razer, PowerA, 8BitDo oraz NACON, sprawiające, że rozgrywka na urządzeniach mobilnych wchodzi na wyższy poziom.

Xbox Game Pass Ultimate obejmuje dostęp do ponad 100 wysokiej jakości tytułów na konsole i komputery PC; ekskluzywne rabaty, oferty i korzyści dla członków; i Xbox Live Gold, dzięki czemu gracze toczyć pojedynki online ze znajomymi na różnych urządzeniach.

Przedstawiamy najnowsze akcesoria do gier mobilnych na Xbox

Gdy, w październiku ubiegłego roku, ogłosiliśmy rozszerzenie w obszarze akcesoriów do gier mobilnych w ekosystemie Xbox, nieprzerwanie pracujemy and tym, by nasz sprzęt realizował mobilną wizję gamingu. Bez względu na miejsce, gracze będą mogli grać w ulubione tytuły z innymi osobami.

Mamy przyjemność ogłosić nasz lineup akcesoriów do gier (Designed for Xbox), zaprojektowanych z myślą o urządzeniach przenośnych, które już dziś można zamówić w przedsprzedaży lub kupić. Już od 15 września, granie w swoje ulubione tytuły na Xboxa z każdego miejsca będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. To wszystko za sprawą uruchomienia usługi rozgrywek w chmurze, w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate – Scott Weber, Designed for Xbox Team .

RAZER KISHI

Zwycięzca nagród Best of CES i People’s Choice 2020 – kontroler Razer Kishi Universal Mobile Gaming, przeznaczony do gier na urządzeniach z systemem Android –  oferuje funkcjonalną i poręczną konstrukcję, wprowadzając ergonomię do programu Designed for Xbox. Rozwiązaniami, zapewniającymi jakość rozgrywki znaną z konsol, na większości smartfonów z systemem Android są: zintegrowany przycisk Xbox, klikalne pokrętła analogowe oraz złącze USB-C (pozwalające cieszyć się niską latencją podczas rozgrywki). Od teraz gracze mobilni mogą poprawić swoją celność dzięki zestawowi przycisków funkcyjnych i pada kierunkowego – doświadczenie z gry jest bliskie pojedynkom konsolowym.

Razer Kishi

Wyczuwalne, dotykowe sprzężenie zwrotne Kishi gwarantuje większą precyzję i jest idealne dla tytułów wyścigowych oraz FPS. Za sprawą ładowania zwrotnego w czasie rozgrywki, gracze mogą cieszyć się długimi sesjami w podróży. Wersja kontrolera Razer Kishi Designed for Xbox obejmuje 14-dniowe bezpłatne członkostwo próbne w Xbox Game Pass Ultimate. Razer Kishi Universal Mobile Gaming Controller do urządzeń, pracujących pod kontrolą Androida, jest już dostępny na wybranych rynkach w Microsoft Store oraz w selekcjonowanych sklepach za 99,99 USD.

POWERA

PowerA

PowerA

Już w listopadzie, PowerA jako pierwszy partner Designed for Xbox wypuścił na rynek licencjonowane akcesorium do gier mobilnych: The MOGA Mobile Gaming Clip for Xbox Wireless Controllers. Teraz PowerA powróciło z kolejnym akcesorium dla fanów Xbox – kontrolerem MOGA XP5-X Plus Bluetooth. Posiada on wbudowaną łączność Bluetooth, odłączany klips do zamontowania smartfonu oraz mapowalne przyciski Advanced Gaming Buttons. Wyposażony został także w zintegrowany Power Bank o pojemności 3000 mAh, który może być używany do ładowania urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android. Przedsprzedaż The PowerA MOGA XP5-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and cloud gaming rozpocznie się 15 września w sklepie Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 69,99 USD.

MOGA XP7-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and Cloud Gaming

PowerA będzie miał jeszcze więcej do zaoferowania, ponieważ intensywnie pracuje nad kontrolerem MOGA XP7-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and Cloud Gaming, który będzie kompatybilny z większością urządzeń mobilnych z systemem Android, a także z PC. MOGA XP7-X Plus oferuje graczom dwie możliwości grania – urządzeniem zamocowanym wewnątrz kontrolera lub skróconą, gdzie umieszcza się je na podstawce. Zintegrowany Qi Power Bank o pojemności 2000 mAh pozwala na bezprzewodowe ładowanie podczas gry, a dwa mapowalne przyciski (Advanced Gaming Buttons) dostarczą przewagę nad konkurencją w podróży. PowerA XP7-X Plus będzie dostępny w wybranych rynkach począwszy od zimy tego roku w cenie 99,99 USD.

To nie koniec dobrych wiadomości od PowerA. Firma dostarczy również graczom mobilnym akcesorium MOGA Mobile Gaming Clip 2. To odświeżony model ich oryginalnego klipsu do MOGA Mobile, który będzie pasował do bezprzewodowych kontrolerów Xbox, w tym Xbox Series X. Przystawka posiada podwójną blokadę przegubów, dzięki czemu gracz może ustawić optymalny kąt widzenia, a także dodać gumowane uchwyty, w celu lepszej ochrony telefonu. Nowy PowerA MOGA Mobile Gaming Clip 2 będzie dostępny na Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie począwszy od zimy 2020 w cenie 14,99 USD.

8BITDO

8BitDo prezentuje SN30 Pro dla urządzeń z systemem Android. Ten kompaktowy kontroler Bluetooth jest kompatybilny z wybranymi urządzeniami z Androidem – smartfonami i tabletami. SN30 Pro wykorzystuje oprogramowanie 8BitDo Precision Software, które pozwala modyfikować mapowanie przycisków, regulować czułość dżojstika i spustu oraz tworzyć własne profile, aby przenieść wrażenia z gry na nowy poziom. Kontroler umożliwia również regulację położenia oraz posiada rozszerzalny klips, umożliwiający dopasowanie do różnych modeli smartfonów. Za sprawą tego rozwiązania, użytkownik ustawi telefon pod idealnym kątem dla optymalnej rozgrywki i komfortu. Oficjalna sprzedaż 8BitDo SN30 Pro rozpocznie się 21 września na wybranych rynkach. Już dziś jest on dostępny w przedsprzedaży w serwisie Amazon i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 44,99 USD.

8BitDo wprowadzi także klipy, które będą kompatybilne ze wszystkimi bezprzewodowymi kontrolerami Xbox. Dwuosiowa regulacja pozwali łatwo znaleźć najlepsze ustawienie dla indywidualnego stylu gry, a możliwość rozszerzenia przystawki sprawi, że będzie on pasował do większości smartfonów z systemem Android. Sprzedaż 8BitDo Mobile Gaming Clips for Xbox Controllers rozpocznie się 21 września, a przedsprzedaż dostępna jest w sklepie Amazon w cenie 14,99 USD.

STEELSERIES

Żadna mobilna rozgrywka nie byłaby kompletna bez wysokiej jakości dźwięku. SteelSeries Arctis 1 Wireless for Xbox jest idealnym zestawem słuchawkowym, by ten dźwięk dostarczyć. Ten bezprzewodowy zestaw słuchawkowy 4w1 pozwala na płynne przechodzenie pomiędzy grami na Xboksie, a grami mobilnymi przy użyciu kompaktowego złącza USB-C dla urządzeń z systemem Android, gwarantując wysokiej jakości brzmienie niezależnie od miejsca. Zdejmowany mikrofon ClearCast z funkcją redukcji szumów i wysokowydajne głośniki z wielokrotnie nagradzanej serii SteelSeries Arctis 9X, sprawią, że głos użytkownikabędzie wyraźny, a dźwięk czysty, co procentuje przewagą w rozgrywce. SteelSeries Arctis 1 Wireless for Xbox jest dostępny w sklepie Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 99,99 USD.

W miarę jak gry w chmurze stają się częścią Xbox Game Pass Ultimate, zespół Designed for Xbox może pochwalić się szeroką gamą urządzeń dla graczy. Trzymajcie rękę na pulsie. Więcej nowości ujawnimy już niebawem. Warto tu wspomnieć o Nacon, jednym z naszych nowych partnerów Designed for Xbox, który opracowuje własne innowacyjne akcesoria mobilne.

Autor: Scott Weber, Designed for Xbox TeamCategories: Gadżety, Newsy, Rozrywka

Tags: , , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. Razer Kishi - kontroler do smartfonów Android (Xbox) - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: