LG TONE Free – bezprzewodowe słuchawki douszne z myślą o zdrowiu

Firma LG Electronics wprowadza do sprzedaży dwa modele bezprzewodowych słuchawek dousznych z linii TONE Free: HBS-FN6 i HBS-FN4. Dzięki autorskim rozwiązaniom Meridian zapewniają wyjątkowo realistyczny dźwięk. Model HBS-FN6 wyposażony został dodatkowo w technologię UVnano, która sprawia, że podczas ładowania baterii dezynfekowane są wkładki douszne.

LG TONE Free HBS-FN4

Technologia stworzona z myślą o zdrowiu

Zastosowanie w modelu HBS-FN6 etui z technologią UVnano nie tylko pozwala bezpiecznie przechowywać i wygodnie ładować słuchawki, ale także zwiększa higienę ich użytkowania. Z przeprowadzonych badań wynika, że we wkładkach dousznych może przebywać więcej bakterii niż na kuchennej desce do krojenia. To bezpośrednio przekłada się na wyższe ryzyko infekcji uszu*. Etui firmy LG wyposażone jest w źródło światła ultrafioletowego, które eliminuje 99,9 procent bakterii E. coli oraz S. aureus**. Z myślą o komforcie użytkowników wkładki słuchawek wykonane są z nietoksycznego, hipoalergicznego żelu silikonowego***. Korzystanie z dezynfekcji jest niezwykle proste. Wystarczy pierwsze dziesięć minut ładowania w etui podłączonym do zasilania, aby słuchawki zostały skutecznie oczyszczone z bakterii.
LG TONE Free, HBS-FN6

Wzbogacone efekty przestrzenne

Słuchawki wyposażone w technologię HSP (Headphone Spatial Processing) firmy Meridian Audio, wieloletniego partnera LG w dziedzinie rozwiązań audio, odtwarzają dźwięk ze wzbogaconymi efektami przestrzennymi. HSP oparta jest na cyfrowym przetwarzaniu sygnałów, doskonalonym przez Meridian od ponad 25 lat. Pozwala zarówno na odtworzenie realistycznej sceny dźwiękowej i symulowanie doznań uzyskiwanych przy użyciu rzeczywistych głośników, jak i na uzyskanie nieskazitelnej czystości wokalu. Stwarza efekt całkowitego otoczenia słuchacza dźwiękiem.
LG TONE Free HBS-FN6

Firma LG dąży do zapewnienia najlepszej jakości dźwięku jak największej grupie konsumentów. Wprowadzając nowe słuchawki douszne TONE Free, poszerzamy zakres pomyślnej współpracy z firmą Meridian Audio – Park Hyung-woo, szef pionu biznesowego audio i wideo w dziale LG Home Entertainment

Personalizacja

W obu modelach słuchawek TONE Free dostępne są ustawienia korektora dźwięku z możliwością indywidualnego regulowania oraz czterema unikalnymi ustawieniami wstępnymi opracowanymi przez Meridian. Umożliwiają one uzyskanie efektów dostosowanych do różnych upodobań: Natural – o naturalnym i zrównoważonym brzmieniu, Immersive – z silniejszymi wrażeniami przestrzennymi, Bass Boost – ze wzmocnionymi basami, Treble Boost – ze zwiększoną wyrazistością wokalu. Dopasowane wkładki douszne skutecznie blokują większość rozpraszających odgłosów z otoczenia, natomiast tryb Ambient Sound, włączany poprzez naciśnięcie słuchawek, pozwala usłyszeć to, co dzieje się wokół.
Gdy brakuje czasu na pełne ładowanie z pomocą przychodzi szybsza opcja, która pozwala na odbiór muzyki nawet przez godzinę już po pięciu minutach od umieszczenia słuchawek w kompaktowym etui. Po pełnym naładowaniu obydwa nowe modele mogą pracować przez sześć godzin. Akumulator wbudowany w etui UVnano pozwala natomiast na aż trzykrotne, pełne naładowanie słuchawek, a tym samym wydłużenie czasu pracy urządzenia do 18 godzin.
LG TONE Free HBS-FN4

Zwiększona trwałość oraz użyteczność

Nowe słuchawki LG TONE Free charakteryzują się również zwiększoną użytecznością i trwałością. Oba modele spełniają wymagania kategorii ochronnej IPX4, co oznacza, że są odporne na zachlapanie wodą, deszcz oraz pot. Wyposażone są też w funkcję sterowania głosowego, co zapewnia wygodny dostęp do Asystenta Google albo asystentki Siri w podłączonym smartfonie. Intuicyjne przyciski dotykowe wbudowane w każdą ze słuchawek pozwalają na włączanie lub wstrzymywanie odtwarzania, pomijanie wybranych utworów i regulowanie głośności bez konieczności sięgania po aparat. Nowe modele dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: matowej czarnej (Stylish Black) i błyszczącej białej (Modern White).

Tworząc dźwiękową tożsamość nowej serii słuchawek LG TONE Free, wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie oraz wiedzę. Słuchawki LG TONE to wyraźny krok naprzód w dziedzinie innowacji audio i walorów użytkowych. Spełniają one wymagania konsumentów z całego świata, oczekujących wysokiej jakości dźwięku oraz wygody w każdej sytuacji – w domu, samochodzie, środkach transportu publicznego czy na siłowni – John Buchanan, dyrektor generalny firmy Meridian Audio

Słuchawki HBS-FN6 oraz HBS-FN4 dostępne są w kluczowych krajach Europy oraz w Ameryce od lipca 2020 r., a następnie będą trafiać na kolejne rynki. W Polsce model HBS-FN4, w kolorze białym oraz czarnym, dostępny jest już w LG Brand Store, sklepie online LG oraz w sieci Media Expert. Natomiast słuchawki HBS-FN6, w kolorze białym oraz czarnym, pojawią się w naszym kraju w sierpniu, również w LG Brand Store, sklepie online LG oraz w Media Expert.

Podstawowe dane techniczne:

 • Wymiary słuchawki dousznej: 16,1 x 32,77 x 25,0 mm
 • Wymiary etui z funkcją ładowania: 54,6 x 54,6 x 27,5 mm
 • Pojemność baterii
  • Słuchawki douszne: 55 mAh x 2
  • Etui: 390 mAh
 • Czas szybkiego ładowania:   5 minut wystarczające na 1 godzinę odtwarzania
 • Czas pracy baterii
  • Rozmowy: 5 godzin
  • Odtwarzanie: 6 godzin
  • Słuchawki + etui: 18 godzin
 • Łączność: Bluetooth 5.0 (połączenie z jednym urządzeniem)
 • Głośnik: Dynamiczny 2-warstwowy
 • Mikrofony: 2 zewnętrzne
 • Kompatybilność: Android/iOS
 • Kodek audio Bluetooth: SBC/AAC
 • Kolory: czarny (Stylish Black) / biały (Modern White)

źródło: LG

_________________________

*https://www.cnet.com/how-to/how-to-clean-earbuds2                                                                             

**Test z roku 2019 przeprowadzony przez TÜV SÜD.3                                                                         

***Podstawowy materiał, silikonowy żel, spełnia wymagania ISO 10993 oraz USP klasy VI

One thought on “LG TONE Free – bezprzewodowe słuchawki douszne z myślą o zdrowiu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: