Marken: sierpień pod znakiem webinarów

Marken, dystrybutor rozwiązań Bitdefender w Polsce, organizuje w sierpniu cykl webinarów na temat cyberbezpieczeństwa. Specjaliści przedstawią największe aktualnie występujące zagrożenia, a także narzędzia pozwalające zatrzymać hakerów.

Ostatnie miesiące przyniosły lawinowy wzrost cyberataków. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego pandemia COVID-19. Jednak szefowie firm częściej myślą o zachowaniu płynności finansowej aniżeli inwestowaniu w systemy bezpieczeństwa. W dłuższej perspektywie czasu taka strategia może okazać się nieskuteczna. Wraz z nadejściem koronawirusa, nastąpiły poważne zmiany w organizacji pracy –  lwia część zatrudnionych wykonuje swoje obowiązki służbowe w domu. Zdalni pracownicy zazwyczaj korzystają ze źle zabezpieczonych urządzeń i sieci, co nie umyka uwadze cyberprzestępców. Jednym z najczęściej wyprowadzanych przez nich ataków cały czas pozostaje ransomware. Dlatego też Marken w pierwszym swoim sierpniowym webinarium skoncentruje się na zagadnieniach poświęconych walce z tym złośliwym oprogramowaniem. Prelegenci oprócz prezentacji statystyk oraz ogólnej charakterystyki ransomware’u, pokażą jak chronić się przed tym zagrożeniem przy pomocy systemu Bitdefender GravityZone.

Reklamy

W kolejnych wirtualnych spotkaniach pojawi się temat dotyczący wycieku danych. To zjawisko w tym roku stało się prawdziwą zmorą zarówno dla wielkich koncernów, jak i małych firm. Specjaliści z firmy Marken podpowiedzą w jaki sposób zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed wyparowaniem wrażliwych informacji. Cykl webinarów zamknie kurs poświęcony narzędziom EDR (Endpoint Detection and Response), służącym do wykrywania i reagowania na podejrzane aktywności występujące w infrastrukturze przedsiębiorstwa.

  • W czasach, kiedy tradycyjne konferencje są odwoływane, warto poświęcić trochę czasu na udział w wirtualnych spotkaniach. Nasze webinaria pozwolą uczestnikom pogłębić wiedzę na temat narzędzi zabezpieczających urządzenia, cyberataków oraz nowych metod, którymi posługują się hakerzy. W tych trudnych czasach, trzeba uważnie śledzić rozwój wypadków. Dzięki temu uda się przechytrzyć napastników – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Webinaria firmy Marken w sierpniu:

05.08

Bitdefender GravityZone – najsilniejsza ochrona przed ransomware:

– jak wygląda aktualnie skala cyberatakówataków w Polsce

– o charakterystyce ransomware i metodach ochrony przed tym zjawiskiem

– w jaki sposób najefektywniej wykorzystać potencjał zmodernizowanego programu

Bitdefender GravityZone

-jak się chronić przed atakami przy pomocy Bitdefender GravityZone

https://marken.clickmeeting.com/bitdefender0508

12.08

Zadbaj o bezpieczeństwo danych osobowych w swoim środowisku:

– w jaki sposób przebiega wyciek danych?

– statystyki wycieku danych w Polsce

– jak się uchronić przed wyciekiem danych przy pomocy Bitdefender GravityZone

https://marken.clickmeeting.com/bitdefender1208

 

19.08

EDR, HyperDetect i Sandbox Analyzer Incydenty bezpieczeństwa w jednym miejscu

– EDR- sprawdź w jaki sposób przebiegał atak

– HyperDetect skuteczny sposób ochrony przed wszystkimi atakami

– Sandbox Analyzer – sprawdź jakie szkody może wyrządzić uruchomienie pliku w

systemie

 

https://marken.clickmeeting.com/bitdefender1908

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: