Samsung Galaxy Watch3 – smartwatch nowej generacji już w sprzedaży

Samsung zaprezentował swoje nowy smartwatch nowej generacji. Galaxy Watch3 oprócz ponadczasowego kunsztu wykonania wyróżnia się nowatorskimi funkcjami pomagającymi dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3

Galaxy Watch3: Zarządzaj życiem i aktywnościami z zaawansowaną technologią

Smartwatch Galaxy Watch3 to jednocześnie elegancki zegarek i wygodne urządzenie typu wearables, z którego funkcji można z powodzeniem korzystać przez cały dzień. Smartwatch zawdzięcza swój ponadczasowy design wysokiej jakości materiałom, z których został wykonany, takim jak stal nierdzewna i wysokogatunkowa skóra. Smartwatch cechuje także dobrze znany już z poprzednich modeli obrotowy pierścień, który jest idealnym połączeniem stylu z funkcjonalnością. Przekręcenie go umożliwia łatwe przechodzenie między widgetami, uruchamianie aplikacji czy przewijanie powiadomień. W porównaniu z pierwszą wersją Galaxy Watch, model Galaxy Watch3 jest o 14% smuklejszy, 8% mniejszy i 15% lżejszy, jednocześnie wyposażony został w większy wyświetlacz.

Tarcza może zostać dostosowana tak, by odpowiadała stylowi użytkownika, a sklep Galaxy Store oferuje możliwość zakupu ponad 80 000 różnych wzorów tarcz. Biblioteka 40 różnych kompilacji pozwala spersonalizować tarczę tak, by zapewniała użytkownikowi dostęp do najistotniejszych dla niego informacji.

Każdy z wcześniejszych modeli smartwatchy Samsung oferował kolejne, coraz bardziej zaawansowane funkcje. Podobnie jest w najnowszym modelu, który pozwala na zupełnie nowe doświadczenia w obszarze monitorowania stanu zdrowia i samopoczucia. Funkcja badania saturacji (SpO2) pozwoli na pomiar i śledzenie wartości wysycenia krwi tlenem, pozwalając na utrzymanie dobrej kondycji i samopoczucia. W przyszłości na urządzeniu Galaxy Watch3 zostanie uruchomiona nowa aplikacja o nazwie Samsung Health Monitor, która po wprowadzeniu na rynek będzie pozwalała użytkownikom monitorować ciśnienie krwi (BP) oraz dokonywać odczytu elektrokardiogramu (EKG), w krajach, w których te funkcje zostaną zatwierdzone. Ponadto, Galaxy Watch3 wyposażony jest także w nową funkcję wykrywającą upadki, która wysyła wiadomość SOS do wybranej osoby kontaktowej, by zapewnić użytkownikowi smartwatcha pomoc w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Rozpoczęcie treningów fitness może z początku wydawać się trudne, jednak narzędzia firmy Samsung mogą pomóc w ich ułatwieniu. Funkcja Running analysis na bieżąco w trakcie biegania dostarczy informacje o aktualnych parametrach. Po wykonanym treningu użytkownik otrzyma raport zawierający ocenę sześciu parametrów, co pomoże w poprawieniu kondycji, podniesieniu wydolności i zmniejszeniu ilość kontuzji. Z kolei postępy w zakresie treningu wytrzymałościowego będzie można śledzić, korzystając z funkcji mierzenia pułapu tlenowego VO2 max readings, która umożliwia wgląd w informacje związane z poborem tlenu.

Nawet przebywając w domu, użytkownik będzie miał dostęp do pełnego zakresu usług fitness za pośrednictwem aplikacji Samsung Health, która oferuje 120 różnych treningów w wersji wideo. Wystarczy tylko wybrać jeden z nich na swoim smartfonie Galaxy, przesłać go na telewizor Samsung Smart TV [7], a Galaxy Watch3 zajmie się resztą, śledząc jednocześnie postępy treningowe. Pamiętając także o tym, że odpoczynek jest równie ważny jak ćwiczenia, firma Samsung od 2014 roku nieustannie rozwija narzędzia związane z monitorowanie snu, które pomogą użytkownikom jeszcze lepiej wypocząć.

Dodatkowym atutem Galaxy Watch3 jest kompatybilność z innymi urządzeniami Galaxy, w tym z telefonem Galaxy Note20, co pozwala wzmocnić dotychczasowe doznania użytkowników, korzystających z tych urządzeń. Korzystając jedynie ze smartwatcha znajdującego się na nadgarstku możliwe jest ustawienie automatycznych odpowiedzi na wiadomości, a także przeglądanie emotikon i zdjęć.

Można także z łatwością kontrolować urządzenia mobilne za pomocą obrotowego pierścienia , odtwarzając muzykę z telefonu, a także wykorzystać gesty [8] zaciskania i rozluźniania dłoni w celu odebrania rozmowy telefonicznej, czy przekręcenia nadgarstka w celu wyłączenia alarmu. Dla osób, które długo pozostają z dala od telefonu, dostępne są także modele LTE, które umożliwiają odbieranie rozmów oraz wiadomości, streaming ulubionych zestawów piosenek, czy dostęp do najczęściej wykorzystywanych aplikacji.

Galaxy Watch3 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 21 sierpnia. Przedsprzedaż rusza 5 sierpnia. Pierwsi klienci, którzy zdecydują się zakupić smartwatch Galaxy Watch3 będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty przedsprzedażowej i otrzymać bezprzewodowy powerbank Samsung EB-U3300. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona. Szczegółowe informacje i warunki oferty dostępne są na stronie przedsprzedaz-smartwatch.samsung.pl.

Galaxy Watch3 będzie dostępny w wersji 41 mm – cena 1899 zł oraz 45 mm – 1999 zł. Oba modele będzie można nabyć w wersji obsługującej LTE i Bluetooth – cena odpowiednio – 2099 zł i 2199 zł. Galaxy Watch 41 mm będzie dostępny w kolorach miedzianym i srebrnym, natomiast wersję Galaxy Watch 45 mm zaprojektowano w kolorach srebrnym i czarnym.

Specyfikacja Galaxy Watch3:

 • Kolor
  Stal nierdzewna: miedziany, czarny, srebrny
 • Materiał
  Obudowa ze stali nierdzewnej, pasek ze skóry wysokiej jakości
 • Wymiary
  i waga
  45 mm: 45 x 46,2 x 11,1 mm, 53,8 g (stal nierdzewna)
  41 mm: 41 x 42,5 x 11,3 mm, 48,2 g (stal nierdzewna)
  *mierzone bez paska
 • Wyświetlacz
  45 mm: 1,4” (34 mm) / 41 mm: 1,2” (30 mm)
  360 x 360 Super AMOLED, Full Color Always On Display,
  Corning® Gorilla® Glass DX
 • Bateria
  45 mm: 340 mAh / 41 mm: 247 mAh
  Bezprzewodowe ładowanie oparte na standardach WPC
 • Procesor
  Exynos 9110 Dual core 1,15 GHz
 • OS
  Tizen Based Wearable OS 5.5
 • Pamięć
  1 GB RAM + 8 GB pamięci wewnętrznej
 • Łączność
  LTE*, Bluetooth v5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo *Łączność LTE dostępna tylko w modelach LTE
 • Czujnik
  Akcelerometr (32g), barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik światła,
  optyczny czujnik pulsu (fotopletyzmograf 8PD), elektrokardiograf (ECG)
 • Wytrzymałość
  5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G
 • Kompatybilność
  Android: Android 5.0↑, RAM 1,5 GB↑ / iOS: iPhone 5↑, iOS 9.0↑

One thought on “Samsung Galaxy Watch3 – smartwatch nowej generacji już w sprzedaży

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: