Alain Lejeune, nowy Global Leader of Operations w HMD Global (Nokia)

Doradzał satelitarnemu gigantowi, teraz pokieruje procesami producenta smartfonów Nokia

HMD Global, producent telefonów i smartfonów Nokia, zatrudnił Alaina Lejeune’a na stanowisku Global Leader of Operations. Lejeune będzie odpowiedzialny za nadzór globalnych operacji, zarządzanie działaniami inżynieryjnymi i kierowanie łańcuchem dostaw, raportując bezpośrednio Florianowi Seiche, CEO HMD Global.

Alain Lejeune

Menadżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej wcześniej związany był z firmą OneWeb, gdzie pełnił rolę specjalnego doradcy ds. strategii procesów.

Reklamy

Jestem zaszczycony i nie mogę się doczekać nowych wyzwań w HMD Global. Pracując w branży mobilnej przez ponad dwie i pół dekady, byłem świadkiem ogromnych zmian w sposobie działania firm w skali globalnej. Potrzeba adaptacji i szybkiego działania nigdy nie były bardziej krytyczne dla firm, które muszą dostosować się do panujących w świecie postpandemicznym zasad. Przemyślane działania odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi dla sprawnego biznesu, takiego jak HMD Global.

Nie mogę się doczekać, aby pomóc firmie w utrzymaniu tempa rozwoju i prowadzić po zmianach teraz, jak i w przyszłości. Smartfony i telefony Nokia mają lojalną i szybko rosnącą grupę fanów. Cieszę się, że mogę pomóc firmie w dalszym dostarczaniu wysokiej jakości, przystępnych cenowo innowacji mobilnych, które ludzie znają i kochająpowiedział Alain Lejeune, nowy Global Leader of Operations w HMD Global.

Alain ma bogate doświadczenie, poparte głębokim zrozumieniem branży mobilnej. Jego unikalna wiedza, która obejmuje doskonałość operacyjną i wspieranie kreatywności w badaniach i rozwoju, jest jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na współpracę. Jesteśmy przekonani, że wywrze on ogromny wpływ na rozwój naszej firmypodsumował Florian Seiche, CEO w HMD Global.

Test klasycznych telefonów – Nokia 2720 Flip oraz Nokia 800 Tough

Przed pracą w OneWeb Alain współpracował z TCL Group, dołączając do firmy po przejęciu przez TCL działu telefonów komórkowych od marki Alcatel. Było to jedno z pierwszych międzynarodowych przejęć chińskiej firmy w tym sektorze. Z powodzeniem kierował integracją, a także pracami badawczo-rozwojowymi firmy oraz działaniami w zakresie tworzenia produktów. Alain był również odpowiedzialny za przejęcie przez TLC globalnych praw licencyjnych od kanadyjskiej firmy BlackBerry Limited. Po udanej akwizycji został prezesem działu biznesowego BlackBerry Mobile utworzonego w ramach TCL i ponownie wprowadził smartfony BlackBerry jako profesjonalną markę premium na rynki globalne.

źródło: HMD Global

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]