RFBenchmark 07.2020 – internet mobilny w kolorze pomarańczowym

Portal RFBenchmark.pl opublikował lipcowy ranking operatorów pod względem jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. Orange wyprzedziło T-Mobile w kategorii średniej szybkości pobierania danych oraz utrzymało pozycję lidera w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. T-Mobile z kolei okazał się najlepszym operatorem pod względem najniższej wartości ping.

RFBenchmark

Lipcowy ranking RFBENCHMARK został przygotowany na podstawie 147415 testów, czyli o 4,3% więcej niż w czerwcu. Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).

RFBenchmark raport Internet mobilny czerwiec 2020 – trwa rywalizacja T-Mobile i Orange

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

W poprzednich miesiącach Orange zgłaszało aspiracje do pozycji lidera w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych. W lipcu udało się zrealizować ten cel dzięki rezultatowi 26,57 Mb/s. Ten wynik pozwolił wyprzedzić T-Mobile (25,19 Mb/s), Play (23,78 Mb/s) i Plus (23,21 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Orange zachowało pierwsze miejsce pod względem szybkości wysyłania danych dzięki wynikowi 12,78 Mb/s. Na drugie miejsce, w porównaniu z poprzednim miesiącem, awansował Play (12,46 Mb/s). Trzeci w tabeli zameldował się Plus z wynikiem 11,79 Mb/s. Czwarte miejsce w tabeli przypadło w udziale T-Mobile (11,14 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile uratował swoją dobrą passę i utrzymał prowadzenie w kategorii najniższej wartości ping. Operator ten odnotował wynik na poziomie 35,65 ms. Był to zdecydowanie lepszy rezultat od wyników osiągniętych przez jego konkurentów: Play (39,66 ms), Orange (39,91 ms), Plus (44,54 ms).

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

źródło: Notel

2 komentarze do “RFBenchmark 07.2020 – internet mobilny w kolorze pomarańczowym

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: