Aktualizacja do EMUI 10.1 trafia na smartfony Huawei

Użytkownicy wybranych modeli smartfonów Huawei mogą już zaktualizować nakładkę do najnowszej wersji EMUI 10.1. Aktualizacja, oprócz poprawy wydajności i bezpieczeństwa, przynosi również nowości, w tym funkcję Multi-Window i nowy wygląd Always-on Display.

EMUI 10.1

Aktualizacja do EMUI 10.1 jest już dostępna dla modeli Huawei Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 Pro 5G, Mate Xs, P30, P30 Pro, Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 Porsche Design, Mate 20 X 5G, nova 5T, Y7p, P40 lite i P40 lite E.

Test Huawei MatePad – tablet do multimedialnej rozrywki

Wraz z poprawkami bezpieczeństwa i wydajności, użytkownicy podanych modeli mogą liczyć również na nowości, w tym odświeżony wygląd Always-on Display oraz nowy wygląd przycisku odblokowywania ekranu w smartfonach z czytnikiem linii papilarnych znajdującym się pod ekranem. Aktualizacja przyniosła też nową funkcję Multi-Window, która pozwala na korzystanie z dwóch aplikacji na jednym ekranie, na przykład wybieranie i „przeciąganie” zdjęć z Galerii do wybranego komunikatora.

Wraz z aktualizacją pojawiły się również nowości w Huawei Share i Multi-Screen Collaboration.

Nakładka EMUI 10.1 po raz pierwszy została zaprezentowana podczas oficjalnej premiery najnowszych flagowych smartfonów z serii P40 w marcu tego roku.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: