Bolt Bezpiecznik – by odpowiedzialnie korzystać z elektrycznych hulajnóg

Bolt wprowadził do aplikacji Bezpiecznik – pakiet instrukcji dotyczących jazdy na e-hulajnogach. Pomoże on użytkownikom w odpowiedzialnym korzystaniu z usług wypożyczania jednośladów.

– W Bolt naszym celem jest stwarzanie bardziej przystępnych, wygodnych i odpowiedzialnych sposobów na codzienne przemieszczanie się po mieście. Wzięliśmy odpowiedzialność za wpływ branży transportowej na środowisko i zobowiązaliśmy się do dodania większej liczby „zielonych przejazdów” dla pasażerów oraz uruchomienia kolejnych wypożyczalni elektrycznych hulajnóg. Poprzez wprowadzenie Bezpiecznika chcemy zachęcić użytkowników platformy do wzięcia odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu ulicznego podczas jazdy hulajnodze powiedział Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt odpowiadający za rozwój wypożyczalni elektrycznych hulajnóg.

Bezpiecznik Bolt

Aby uzyskać dostęp do zestawu narzędzi bezpieczeństwa Bolt, użytkownicy powinni przełączyć się w aplikacji na widok wypożyczalni hulajnóg (ikona hulajnogi umieszczona w prawym górnym rogu ekranu) i następnie wybrać ikonę tarczy, która jest umiejscowiona w prawej, dolnej części wyświetlacza.

Tatuaż Bolta – aplikacja wprowadza nową formę płatności

Bezpiecznik zawiera następujące sekcje:

  • Tryb początkujący – to narzędzie pozwala początkującym użytkownikom ograniczyć maksymalną prędkość e-hulajnogi, by zapobiec nagłemu przyspieszeniu i pomóc im nauczyć się jeździć na hulajnodze.
  • Lokalne zasady – w tej części, użytkownicy mogą zapoznać się z lokalnymi wymaganiami dotyczącymi korzystania z elektrycznych hulajnóg w mieście, które wynikają z ustaleń Bolt z przedstawicielami lokalnej administracji.
  • Jak jeździć? – przedstawione w graficzny sposób wskazówki i porady dla początkujących użytkowników.
  • Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa – ta sekcja zawiera przypomnienia o odpowiedzialnej i bezpiecznej jeździe w graficznej formie.

Elektryczne hulajnogi dostępne w aplikacji Bolt są elementem realizacji „zielonych porządków”, czyli globalnego Green Planu Bolt, który wystartował w październiku 2019 roku. Green Plan to długoterminowe zobowiązanie platformy do zminimalizowania wpływu Bolt na środowisko naturalne. W ramach planu Bolt zobowiązał się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025, zmniejszenie europejskich emisji CO₂ poprzez uruchomienie większej liczby „zielonych przejazdów” dla pasażerów, uruchamianie kolejnych wypożyczalni elektrycznych hulajnóg i wprowadzenie zrównoważonych rozwiązań do swoich biur na całym świecie w 2020 roku.

Test Netatmo – inteligentny dom w zasięgu Twojej ręki

Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w 10 polskich miastach – Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu.

źródło: Bolt

One thought on “Bolt Bezpiecznik – by odpowiedzialnie korzystać z elektrycznych hulajnóg

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: