Poczta Polska – zmiany w ofercie listowej

Od 1 września br. klienci Poczty Polskiej będą mogli szybciej nadać listy wysyłane za granicę. Wszystkie przesyłki listowe w obrocie zagranicznym będzie można wysyłać wyłącznie jako priorytetowe. Dodatkowo, od 1 lutego 2021 r., klienci nie będą potrzebowali znaczka, by nadać przesyłkę listową rejestrowaną.

Poczta Polska - listy

Od 1 września br. Poczta Polska upraszcza i ujednolica ofertę przesyłek listowych w obrocie zagranicznym. Przesyłki listowe nierejestrowane oraz worki M, analogicznie jak obecnie przesyłki rejestrowane i wartościowe, będzie można wysyłać za granicę jako priorytetowe. W ten sposób Cennik usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym zostanie uproszczony o 16 pozycji, a klienci zyskają jednolity standard doręczenia zagranicznych przesyłek listowych i worków M.

Ponadto zostanie zlikwidowana pozycja cennikowa „dopłata lotnicza” w zakresie zagranicznych przesyłek dla ociemniałych. Oznacza to, że nadając przesyłkę dla ociemniałych, jako przesyłkę priorytetową, nie będzie wymagana dodatkowa dopłata.

Od 1 września 2020 roku zmianie ulegną także ceny następujących usług w obrocie zagranicznym:

  • przesyłek listowych nierejestrowanych priorytetowych do 50 g,
  • przesyłek poleconych priorytetowych, w tym poleconych priorytetowych worków M oraz przesyłek listowych z zadeklarowaną wartością priorytetowych w następujących przedziałach wagowych:
  • do 50 g;
  • ponad 50 g do 100 g;
  • ponad 100 g do 350g.

Bez zmian pozostaną ceny przesyłek listowych w obrocie krajowym oraz paczek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym.

LATO 2020 – Poczta Polska z letnią akcją „Czytam sobie”

Zmiany w ofercie listowej od 1 lutego 2021 r.

Od 1 lutego 2021 r. Poczta Polska wprowadza standaryzację dla przesyłek rejestrowanych, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Wszystkie przesyłki listowe rejestrowane będzie można nadawać w analogiczny sposób, jak paczki czy przesyłki wartościowe, tj. bez znaczka pocztowego. Wystarczy, że klient wypełni potwierdzenie nadania i przekaże przesyłkę do nadania pracownikowi Poczty. Potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę będzie nanoszone przez pracownika Poczty Polskiej na dedykowanej nalepce R, która zostanie rozbudowana o specjalne pole do tego przeznaczone.

Brak konieczności naklejania znaczków na przesyłki listowe rejestrowane nie tylko uprości proces ich nadawania, ale także znacznie skróci  czas obsługi w placówce pocztowej.

Po 1 lutego 2021 r. znaczki pocztowe będzie można wykorzystywać do opłaty nierejestrowanych przesyłek listowych w obrocie krajowym i zagranicznym oraz do celów kolekcjonerskich.

źródło: Poczta Polska

One thought on “Poczta Polska – zmiany w ofercie listowej

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: