Smart home – czyli nietypowi pomocnicy typowej rodziny

Ostatni rok obfitował w wiele utrudnień spowodowanych pandemią, zmianami warunków pracy, problemami z powrotem dzieci do szkół i przedszkoli. Niektórzy wrócili do pracy w biurach, inni nadal wykonują swoje obowiązki zdalnie. Jedne dzieci we wrześniu wrócą do normalnej edukacji, inne będą kontynuować naukę w domu. Obecnie mamy na szczęście wiele ciekawych urządzeń, które mogą nam ułatwić życie w nowych warunkach, a nawet przyczynią się do oszczędności.

pomocnicy typowej rodziny

Inteligentne gniazdka

Jeśli w ostatnim czasie do mieszkań przenieśliście swoją pracę, naukę i rozrywkę, na pewno zauważyliście także wzrost rachunków za prąd. Na szczęście rynek inteligentnych urządzeń wychodzi z rozwiązaniami na wszelkie możliwe problemy. Czy słyszeliście o gniazdkach, które pomagają zabezpieczyć budżet przed nadmiernymi wydatkami? Wtyczka T31 od marki Ezviz wyłączy i włączy urządzenia zgodnie ze wskazanymi przez użytkownika godzinami. Dzieje się tak, ponieważ z poziomu aplikacji można tworzyć harmonogramy pracy urządzeń do niego podpiętych, a także kontrolować ich zużywanie prądu. Wtyczka będzie także analizować stan zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu nigdy nie zaskoczą cię rachunki. To jednak nie koniec.

Test Netatmo – inteligentny dom w zasięgu Twojej ręki

Urządzenie przydatne rodzicom

Wiele osób ma przed sobą trudny okres — często rodzice muszą wrócić do pracy w biurze, a ich pociechy kontynuują edukację zdalną. Zdarzają się także różne godziny przebywania w domu i bywa, że dziecko musi przez dłuższy czas radzić sobie same. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi kamera C6CN od Ezviz, która pozwoli mieć na oku pociechę. Dzięki urządzeniu można obserwować przestrzeń w swoim domu z pomocą 360-stopniowego pola widzenia, łączności Wi-Fi i jakości Full HD. Dzięki aplikacji mobilnej dorosły stale może mieć pod kontrolą sytuację w domu. Co istotne kamera ma doskonały design, który wpasuje się w estetykę każdego mieszkania.

Test AlcoSense Elite 3 – ile promili jest po jednym piwie?

Jak więc widzimy, producenci starają się pomóc nam na różnorodne sposoby, oferując sprzęty potrzebne nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Rynek produktów smart home stale rośnie i dopasowuje się do wszystkich konsumentów. Minęły już lata, kiedy kamery chroniły tylko ogromne posesje i przedsiębiorstwa, dziś te przydatne funkcjonalności możemy zaprosić do mieszkania i cieszyć się bezpieczeństwem oraz ułatwieniem codziennego życia. Jesteśmy ciekawi, co przyniosą nam kolejne lata na rynku inteligentnych urządzeń.

źródło: Ezviz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: