Creative Pebble Plus – jakość dźwięku, moc i piękno z wygodą użytkowania

Najbardziej charakterystyczną cechą zestawu nagłośnieniowego Creative Pebble Plus w systemie 2.1 jest  jakość generowanego dźwięku, wygląd i jego atrakcyjna cena. W cenie około 149 zł dostajemy ładnie wyglądający zestaw głośników wraz z subwooferem  o mocy 8W w RMS (tryb „High Gain”).

Creative Pebble Plus

 

System 2.1

 Zestaw składa się z dwóch okrągłych satelit, w których zastosowano 2-calowe, dwuzakresowe przetworniki średniego zasięgu ustawione pod kątem 45 stopni i specjalnie zaprojektowanego subwoofera, którego 4 calowy głośnik znajduje się pod spodem obudowy wraz z  otworem bass reflex. Głośnik niskotonowy stoi na czterech gumowych nóżkach dla zapewnienia stabilności i prawidłowego rozchodzenia się tonów niskich. Moc głośnika niskotonowego to 4W. Zestawienie dwóch kolumienek z tworzywa ABS i subwoofera wykonanego z płyty MDF zapewnia solidny, bogaty i wyraźny dźwięk.

Creative Pebble Plus
Creative Pebble Plus

Moc i jakość w każdym miejscu

Ciekawostką jest system zasilania głośników, który odbywa się za pomocą pojedynczego kabla USB bez potrzeby korzystania z gniazdka elektrycznego. Zestaw możemy zasilić z przenośnego powerbanku, laptopa czy ładowarki z portem USB typu A. Zostaje nam tylko podłączenie dowolnego źródła dźwięku poprzez kabel zakończony wejściem typu Jack 3,5mm i możemy się cieszyć świetnym dźwiękiem w każdym miejscu.

Creative Pebble Plus
Creative Pebble Plus

 

Zaprojektowane pod kątem perfekcji

Zastosowanie zabiegu ustawienia przetworników w satelitach pod kątem 45 stopni, powoduje iż do słuchacza dociera dźwięk z niezwykle szeroką sceną i szczegółowością. Kontrola głośności odbywa się za pomocą pokrętła regulacji głośności znajdującego się na prawej satelicie. O działaniu zestawu informuje nas zielona dioda umieszczona na prawej satelicie.

Creative Pebble Plus
Creative Pebble Plus

 

Tryb High Gain

By wykorzystać pełen potencjał głośników Creative Pebble Plus wystarczy, że przełączysz przycisk znajdujący się pod spodem prawej satelity  w pozycję „H” a głośniki wejdą w tryb High Gain, zwiększając moc wyjściową do 8 W RMS. Większa moc to głębsze basy i donośniejszy dźwięk bez kompromisu wobec jakości! By uzyskać pełną moc głośników w trybie „High Gain”, czyli 8W RMS, potrzebujemy podłączyć zestaw do portu USB komputera/laptopa lub zasilacza USB o parametrach 5V 2A. W starszych modelach komputerów lub laptopów możemy skorzystać z trybu „L” gdzie moc zestawu spadnie nam do 4,4W RMS. Można uzyskać 8 W RMS dla starszego sprzętu w momencie kiedy skorzystamy z dodatkowego zasilania np. używając zasilacza 5V 2A. Zasilacz nie wchodzi w skład zestawu.

Piękno i prostota

Proste, wykonane z pieczołowitością o każdy szczegół. Creative Pebble Plus mają za zadanie łączyć w sobie piękno, minimalizm, wysokie osiągi i doskonale wpasować się w każde miejsce użytkowania.

Creative Pebble Plus
Creative Pebble Plus

Recenzja Creative T100 – głośniki, które obudziły stare radio

Dane Techniczne

Wymiary (W x S x G)

 • Lewy głośnik: 122 × 116 × 115 mm,
 • Prawy głośnik: 122 × 116 × 115 mm,
 • Subwoofer: 150 × 195 × 202 mm

Długość kabli

 • Pomiędzy głośnikami 1,2-metrowy kabel formowany,
 • Wejście liniowe: kabel 1,2 m zakończony wtyczką stereo 3,5 mm,
 • Zasilanie: 1,2-metrowy kabel z wtyczką USB Type-A,
 • Subwoofer: Kabel 1,8 m zakończony standardowym złączem RCA

Waga

 • Lewy głośnik: 0,3 kg,
 • Prawy głośnik: 0,345 kg,
 • Subwoofer: 1,05 kg

Moc wyjściowa: Całkowita moc układu: Do 8 W RMS

Pasmo przenoszenia: 50 Hz do 20 kHz

Impedancja

 • Satelity: 4ohmy każda
 • Subwoofer: 2ohmy

Konfiguracja systemu: System 2.1

Stosunek sygnału do szumu (SNR): ≥ 75 dB

Typ złącz

 • Wejście Aux, Jack 3,5mm
 • Wtyczka zasilana przez USB (brak dźwięku z USB)

Kontrolki: Pokrętło Włącz / Wyłącz / Regulacji Głośności

Kolor: Czarny

Inne: Wbudowane wejście AUX 3,5 mm do podłączania innych urządzeń audio

Głośniki możesz zakupić w cenie około 149 zł w sklepach internetowych lub stacjonarnych:

https://bit.ly/2Yvg56n , więcej na creative.com

źródło: Creative

One thought on “Creative Pebble Plus – jakość dźwięku, moc i piękno z wygodą użytkowania

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: