Spotify – sponsorowaną playlistę Odkryj w tym tygodniu w Polsce

Najpopularniejszy serwis streamingowy Spotify uruchamia w regionie EMEA nowy format reklamy w ramach platformy. Po udanych testach w Ameryce oraz wprowadzeniu nowego formatu w Wielkiej Brytaniii, możliwość sponsorowania personalizowanej playlisty Odkryj w tym tygodniu staje się dostępna na 9 nowych rynkach – Polsce, Austrii, Belgii, Irlandii, Portugalii, Arabii Saudyjskiej, Południowej Afryce, Szwajcarii oraz Turcji.

spotify

Odkryj w tym tygodniu to aktualizowana co tydzień lista utworów muzycznych, przygotowywana w oparciu o osobiste preferencje użytkownika. Playlista personalizowana dla ponad 299 milionów użytkowników platformy na całym świecie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jak wynika z najnowszych danych, w ciągu zaledwie roku (począwszy od 15 lipca 2019 roku do 25 czerwca bieżącego roku) użytkownicy spędzili ponad 2,3 miliarda godzin słuchając świeżej dawki muzyki wybranej specjalnie dla nich.
Odświeżona aplikacja mobilna Spotify już dostępna. Sprawdź co się zmieniło

Playlista “Odkryj w tym tygodniu” daje markom możliwość pokazania użytkownikom platformy jak dobrze ich znamy i rozumiemy. W Spotify skupiamy się na dostarczaniu markom i reklamodawcom unikalnych możliwości kontaktu ze słuchaczami. Możliwość sponsorowania listy odtwarzania “Odkryj w tym tygodniu” jest tylko jednym z nich. Funkcję tę wprowadziliśmy już w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Od firm, które skorzystały z okazji, by nawiązać relację z odbiorcami otrzymaliśmy wyłącznie pozytywne opinie.  Cieszymy się, że teraz możemy rozszerzyć dostępność tej funkcji na nowe rynki w regionie EMEA.– komentuje Rak Patel, Regional Head of Sales UK i Pan-EMEA w Spotify.

Nowy format reklamowy daje możliwość wykorzystania w swoich działaniach reklam zarówno w formie audio, jak i wideo.
źródło: Spotify

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: