IFA 2020: LG zaprasza na wirtualną wystawę i prezentuje wizję domu idealnego

Podczas tegorocznych targów IFA LG prezentuje swoją pierwszą w historii wirtualną wystawę, będącą odzwierciedleniem wizji domu idealnego. Wystawa pozwala odkryć innowacyjne rozwiązania LG, dzięki którym osoby spędzające obecnie w domowym zaciszu więcej czasu mogą doświadczyć najwyższego poziomu wygody i komfortu.

IFA 2020 - LG

Wirtualna wystawa pod hasłem Experience LG Like Never Before jest realistycznym odwzorowaniem hali 18 Targów Berlińskich (uwzględniającym lokalny czas i pogodę) i pozwala na zapoznanie się z innowacjami LG bez wychodzenia z domu. Goście mogą skorzystać z wirtualnego przewodnika lub z samouczka, który w przystępny sposób objaśnia sposób poruszania się po wirtualnym stoisku i korzystania z mini mapy. „Odwiedzający” mogą również zapoznać się z opisami funkcji i specyfikacjami technicznymi poszczególnych produktów, poprzez kliknięcie w interesujące ich urządzenia.
Wystawę zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić atrakcyjne, interaktywne zwiedzanie, w sposób przypominający poruszanie się w nowoczesnej grze komputerowej. Taką funkcjonalność opracowano przy współpracy z koreańskim biurem firmy Unity Technologies oraz z wykorzystaniem silnika gier Unity, najważniejszej na świecie platformy do tworzenia i korzystania z interaktywnych treści 3D (RT3D) w czasie rzeczywistym. Silnik ten zawiera bogaty zestaw funkcji do tworzenia, uruchamiania oraz komercyjnego wykorzystywania interaktywnych treści 2D i 3D w czasie rzeczywistym, przeznaczonych na smartfony, tablety, komputery PC, konsole do gier, a także urządzenia rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.
Główną atrakcją cyfrowej wystawy jest OLED New Wave, instalacja, która na początku roku fascynowała publiczność podczas targów CES w Las Vegas. Została wykonana z elastycznych wyświetlaczy OLED i w spektakularny sposób prezentuje wyjątkowe cechy matryc LG OLED: niezrównaną jakość obrazu oraz elastyczność. Ekspozycja LG została podzielona na strefy poświęcone różnym aspektom oferty LG.
Na przykład, w strefie Home Cinema Zone goście mogą obejrzeć urządzenia LG do domowej rozrywki oraz doświadczyć wyjątkowej jakości obrazu i dźwięku zapewnianej przez telewizor LG OLED. W strefie Gaming Zone czekają na nich fascynujące wrażenia, których źródłem jest idealna przestrzeń do gier. Wirtualny bar sportowy zoptymalizowano do oglądania transmisji sportowych, natomiast w strefie Lifestyle Zone można poznać niesamowite koncepcje wzornicze telewizorów – od Wallpaper (konstrukcja idealnie przylegająca do ściany) po Gallery i Rollable (z rolowanym ekranem), urzeczywistnione dzięki wyjątkowym właściwościom matrycy OLED.
Treści dostępne w strefach poświęconych domowej rozrywce dobrano tak, aby zaprezentować główne atuty telewizorów OLED: ostrość, szybkość i płynność wyświetlania obrazu, a także smukłą konstrukcję. Dzięki wirtualnemu pokazowi, oglądając film przedstawiający nocne, rozgwieżdżone niebo o niezwykle bogatych detalach, goście mogą przekonać się o różnicach między obrazem na panelu LG z pikselami emitującymi światło a obrazem wyświetlanym przez konwencjonalny panel LCD z podświetleniem LED. Następnie, goście mogą posłuchać bogatego, przestrzennego dźwięku, który dzięki technologii firmy Meridian Audio jest odtwarzany przez zaawansowane soundbary i głośniki LG.
Zalety bogatej gamy inteligentnych urządzeń AGD i zintegrowanych usług LG można odkryć zwiedzając siedem dedykowanych obszarów. Strefy zatytułowane Reimagine Your Life @ Home with LG, których tematami przewodnimi są zdrowie, higiena i wygoda, pozwalają przekonać się, w jaki sposób technologia może ułatwić wykonywanie domowych obowiązków i zapewnić wyższy poziom higieny. Firma LG prezentuje tu swoje technologie, które podwyższają jakość powietrza w domu, zapewniają czystość ubrań i naczyń, ułatwiają przygotowywanie posiłków oraz zapewniają dostęp do proaktywnej pomocy technicznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.
Uczestnicząc w pokazie trybu AI Connect Air Care Mode goście mogą przekonać się o wygodzie, jaką zapewniają komunikujące się ze sobą urządzenia – dzięki czemu wydłużone przebywanie w domu staje się znacznie łatwiejsze. W strefie Laundry & Styling Room goście mogą obejrzeć najnowszą linię pralek LG, w tym urządzenie LG WashTower ze sztuczną inteligencją zapewniającą optymalną skuteczność prania. Strefa Prep Station & Dining Room to miejsce, w którym goście mogą symulować działanie inteligentnego sprzętu AGD LG: skanować produkty spożywcze wkładane do lodówki, korzystać z przesyłania informacji między urządzeniami oraz z trybu AI Connect Cooking z funkcją sugerowania potraw do przyrządzenia ze składników znajdujących się w lodówce.
Goście mogą też zapoznać się z poszerzonymi możliwościami funkcji diagnostycznej Proactive Customer Care, która dzięki sztucznej inteligencji potrafi z wyprzedzeniem informować użytkowników o mogących wystąpić problemach, przyspieszać wykonywanie napraw, a także przekazywać użyteczne wskazówki dotyczące utrzymywania pełnej wydajności urządzeń LG.
Osoby zainteresowane wirtualną wystawą LG przygotowaną na targi IFA mogą odwiedzić stronę http://exhibition.lg.com/ lub pobrać interaktywną aplikację LG Virtual Studio, dostępną na urządzenia z systemem Android lub iOS.
źródło: LG

One thought on “IFA 2020: LG zaprasza na wirtualną wystawę i prezentuje wizję domu idealnego

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: