AXIS P39 – kamery do dozoru pokładowego

Axis Communications właśnie wprowadziło na rynek dwa nowe modele kamer kopułkowych z serii AXIS P39. Zapewniają one  jakość obrazu w dowolnych warunkach oświetleniowych i doskonale sprawdzą się w dozorze pokładowym, m.in. w pociągach, autobusach czy pojazdach ratunkowych.

AXIS P39

Nowe kamery AXIS P3925-R i AXIS P3935-LR spełniają wszystkie normy obowiązujące w branży transportowej, w tym EN50155, EN45545 i NFPA 130. Ich metalowe obudowy klasy IK10, IP66 oraz IP67 chronią je przed wodą, korozją i pyłem. Zastosowana w urządzeniach technologia Axis Forensic WDR umożliwia rejestrowanie wysokiej jakości obrazów w sytuacji, gdy obserwowana scena obejmuje zarówno ciemne, jak i jasne partie, a technologia Axis Lightfinder zapewnia ostry, kolorowy obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Ponadto model AXIS P3935-LR zawiera wbudowane diody LED działające w podczerwieni (długość fali 940 nm), co umożliwia dozór w całkowitej ciemności bez rozpraszania kierowców ani pasażerów. Kamera jest też wyposażona w dwukierunkową technologię audio i wbudowany mikrofon, które pozwalają na dozór dźwiękowy i audio detekcję.

AXIS Network Camera – obraz szerokokątny i szczegółowe zbliżenia

Nowe kamery umożliwiają rozbudowane analizy, dzięki łatwemu dodawaniu aplikacji analitycznych różnych firm. Urządzenia można montować przodem do kierunku jazdy na desce rozdzielczej pojazdu, tak aby rejestrowały zdarzenia z perspektywy kierowcy. Elektroniczna stabilizacja obrazu pozwala uzyskać nieporuszony materiał wizyjny, mimo drgań oddziałujących na kamerę. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się także podczas rejestrowania zdarzeń na zewnątrz pojazdu.

Ponadto kamery wyposażono w udoskonalone funkcje zabezpieczeń. Podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja „bezpieczny start” dają pewność, że instalowane będzie tylko autoryzowane, niezmodyfikowane oprogramowanie sprzętowe.

Najważniejsze cechy nowych kamer:

  • Wandaloodporna, metalowa obudowa
  • Zgodność z normami EN50155, EN45545 i NFPA 130
  • Technologie Lightfinder i Forensic WDR
  • Wersja z podczerwienią i dwukierunkową komunikacją audio
  • Udoskonalone funkcje zabezpieczeń

źródło: AXIS

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: