IFA 2020: LG – nasza wizja przyszłości, czyli „Life’s Good from Home”

Na targach IFA 2020 firma LG w wyjątkowy sposób zaprezentowała swoje nowe rozwiązania. Dyrektor LG ds. technicznych, dr I. P. Park, pojawił się na scenie w postaci hologramu, aby opowiedzieć o inicjatywie Life’s Good from Home, czyli opracowanej przez LG wizji przyszłości. Opiera się ona na trzech podstawowych wartościach kojarzonych z domem, czyli bezpieczeństwie, wygodzie i rozrywce.

IFA 2020 - LG - wizja

Z powodu niezwykłej sytuacji, w której się znaleźliśmy, z coraz większą niepewnością patrzymy w przyszłość. Uważamy, że mamy obecnie wyjątkową okazję doprowadzić do prawdziwych zmian, wykorzystując w naszych domach nowe możliwości technologiczne. Jesteśmy liderem rynku innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na styl życia użytkowników. Podwoiliśmy nasze wysiłki, aby opracować nowe i udoskonalić aktualnie oferowane produkty i usługi ułatwiające życie konsumentom na całym świecie.- Dyrektor LG ds. technicznych, dr I. P. Park

Opracowana platforma sztucznej inteligencji o nazwie LG ThinQ przez cały czas jest rozbudowywana i udoskonalana, co pozwala tworzyć nowe usługi, rozwiązania i modele biznesowe stanowiące podstawę nowatorskich koncepcji.
LG ThinQ to fundament naszych innowacyjnych rozwiązań wzbogacających życie odbiorców — powiedział dr Park podczas prezentacji zaktualizowanej wersji aplikacji LG ThinQ i jej możliwości udostępnienia środowiska zorientowanego na potrzeby użytkownika, obejmującego zarówno funkcje obsługi klienta, jak i zakupu materiałów eksploatacyjnych. Dostępna w aplikacji i oparta na sztucznej inteligencji funkcja Proactive Customer Care (PCC) potrafi analizować i zgłaszać informacje o statusie operacyjnym poszczególnych urządzeń, a także udostępniać porady dotyczące konserwacji i napraw sprzętu.
Firma LG stała się liderem w dziedzinie innowacji wykraczających poza gospodarstwa domowe, inwestując w różnorodne technologie, aby poprawić jakość codziennego życia.
Roboty z serii CLOi mogą ułatwić bezpieczną obsługę w restauracjach i szpitalach z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Od lipca 2020 roku roboty LG CLOi ServeBot są wdrażane w różnych przedsiębiorstwach na terenie Korei Południowej. LG jest pionierem w dziedzinie robotyki. Obecnie trwają prace nad rozbudową ekosystemu robotów z wykorzystaniem platformy CLOi, skoncentrowane na konstrukcji urządzeń samojezdnych, analizie sytuacji i sterowaniu ruchem. Pozwoli to skrócić czas tworzenia nowoczesnych produktów, co jest niezwykle ważnym aspektem rozwoju tej branży. Dr Park przedstawił możliwości platformy CLOi 2.0 jako efektywnego zamiennika interakcji między ludźmi. Rozwiązanie jest zgodne z dostępnym na zasadach open source systemem operacyjnym Robot Operating System (ROS) w wersji 2.
LG opracowuje również technologię zdalnego zarządzania opieką zdrowotną w ramach swoich działań w zakresie cyfrowej transformacji.

Dzięki sztucznej inteligencji możemy w prostszy i dokładniejszy sposób monitorować stan zdrowia konsumentów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Niedawno w Korei z powodzeniem przeprowadziliśmy projekt pilotażowy z Uniwersytetem Narodowym w Seulu w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji do usprawnienia monitorowania i opieki nad pacjentami cierpiącymi na choroby przewlekłe.- Dyrektor LG ds. technicznych, dr I. P. Park

Dr Kim Kyung-ho, wiceprezes działu LG Business Solutions Europe, wystąpił jako kolejny gość targów i przestawił koncepcję LG ThinQ Home. W mieście Pangyo, nazywanym koreańską Doliną Krzemową, znajduje się ThinQ Home. To prawdziwy przykład wizji LG Life Good from Home jako idealnego domu przyszłości stanowiącego bezpieczne i wygodne miejsce do życia. Zastosowano w niej najnowsze urządzenia i technologie IT opracowane przez LG.
LG IFA 2020 - KH Kim 03.jpg
Dr Park, występując już we własnej osobie, oprowadził gości targów IFA po pomieszczeniach LG ThinQ Home i zademonstrował urządzenie Home Concierge, czyli inteligentne lustro, które w prosty sposób realizuje pełny zakres funkcji sterowania domem poprzez monitorowanie urządzeń i zużycia energii, z wykorzystaniem najnowocześniejszego panelu energetycznego. Panel ten jest połączony ze znajdującą się w budynku stacją ładowania samochodów elektrycznych, a użytkownicy aut mogą zdalnie monitorować proces ładowania swoich pojazdów.
Oprócz holograficznej prezentacji pojawiły się przygotowane przez LG filmy, które przedstawiają sposób realizacji wizji firmy związanej z szybkim wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań przydatnych w codziennym życiu. W jednym z nich wystąpił gość specjalny, gwiazdor K-popu Henry Lau, który prezentuje widzom infrastrukturę LG ThinQ Home. Film ten można znaleźć wśród wielu innych materiałów na kanale LG Global w serwisie YouTube (www.youtube.com/GlobalLG). Z kolei wirtualna wystawa LG (http://Exhibition.LG.com) w atrakcyjny sposób prezentuje innowacyjne produkty i usługi firmy demonstrowane na targach IFA 2020.
źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: