IFA 2020: TCL AiPQ Engine Gen 2 dla przetwarzania audio-video

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, zaprezentował podczas targów IFA 2020, AiPQ Engine Gen 2 – najnowsze inteligentne osiągnięcie TCL w zakresie optymalizacji przetwarzania audio-video. Po wprowadzeniu w tym roku na rynek wielu zaawansowanych telewizorów QLED, realizujących misję uczynienia życia bardziej inteligentnym, firma TCL ponownie podnosi poprzeczkę w zakresie globalnych innowacji w obszarze technologii wyświetlania obrazu, aby tym samym nieustannie oferować klientom przełomową jakość rozwiązań audio-video.

AiPQ Engine Gen 2

Procesor AiPQ Engine Gen 2 firmy TCL, oparty na algorytmach uczenia maszynowego połączonych z rozległą wiedzą na temat ludzkiej percepcji wzrokowej, otwiera pełen potencjał telewizorów TCL. Oferuje optymalizację obrazu i dźwięku audio w czasie rzeczywistym biorąc pod uwagę wyświetlane treści oraz uwzględniając warunki otoczenia, w którym są one oglądane. Zaawansowana technologia pozwala również na globalne dostosowanie wydajności audio-video do lokalnych zastosowań.

TCL AiPQ Engine Gen 2

TCL AiPQ Engine Gen 2 optymalizuje kolory, kontrast i ostrość, zapewniając niezrównane wrażenia podczas oglądania 4K HDR. W połączeniu z nieustannym dążeniem TCL do rozwoju technologii QLED i Mini-LED, AiPQ Engine Gen 2 umożliwia klientom niezrównane wrażenia z oglądania skalowanych treści telewizyjnych z niższych niż 4K rozdzielczości dzięki unikalnym możliwościom ekranów 4K firmy TCL, a także znakomitej jakości kolorów i kontrastu. Dzięki funkcji AI Super Resolution (AISR) możliwe jest skalowanie w górę klatka po klatce materiałów video niskich rozdzielczości do jakości 4K.

Wydajność wspomagana inteligencją

TCL AiPQ Engine Gen 2 automatycznie optymalizuje ustawienia obrazu zgodnie z rozpoznawanym typem treści i wbudowanymi w algorytmy scenariuszami, takimi jak zielone krajobrazy, sceny nocne, animacja czy ruch, a także niezależnie dostosowuje ustawienia wyświetlanego obrazu dla pierwszego planu (twarze) oraz tła. Na tym nie koniec, ponieważ procesor AiPQ Engine Gen 2 rozpoznaje nie tylko jakość treści video, ale także gatunek wyświetlanego materiału (film, sport), co pozwala na konwertowanie treści bezpośrednio w telewizorze i wykorzystanie pełnego potencjału oferowanego przez wbudowany w nim ekran.

Proesor audio AiPQ Engine Gen 2, oprócz funkcji rozpoznawania treści i ciągłego dostosowywania ustawień, ma również unikalny sposób wykrywania dźwięków otoczenia za pomocą ukrytych w telewizorze mikrofonów. Głośność treści video dostosowywana jest automatycznie w zależności od dźwięków otoczenia.

 

Ciągły rozwój

AiPQ Engine Gen 2 został opracowany dzięki ciągłemu zaangażowanie firmy TCL w rozwój światowej klasy technologii wyświetlania.

IFA 2020: TCL wzmacnia strategię AI x IoT

Od ponad 10 lat TCL zainwestował miliardy dolarów w urządzenia do produkcji paneli wyświetlaczy telewizyjnych, takich jak LCD, OLED, składane ekrany OLED, Mini-LED i QLED. Najnowsze inwestycje firmy TCL w technologię wyświetlaczy Mini-LED gwarantują powstawanie bardziej elastycznych pod względem wzornictwa ekranów, z większą liczbą lokalnych stref regulacji podświetlania, co przekłada się na możliwość osiągnięcia w nich niesamowitego kontrastu. W międzyczasie TCL chce upowszechnić technologię wyświetlania QLED w większej liczbie modeli telewizorów, które będą dostępne dla szerszego grona konsumentów na całym świecie. W tym roku firma TCL poszła o krok dalej i zawarła sojusz biznesowy z JOLED Inc., mający na celu wspólny rozwój ekranów OLED TV, wykonywanych techniką druku atramentowego.

źródło: TCL

 

One thought on “IFA 2020: TCL AiPQ Engine Gen 2 dla przetwarzania audio-video

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: