Xblitz Park View 2 – wideorejestrator umieszczony w lusterku

Polska marka Xblitz znana jest z dystrybucji wielu akcesoriów elektronicznych, takich jak kamery sportowe, alkomaty, głośniki bluetooth, czy wideorejestratory. Producent poinformował o wprowadzeniu nowego produktu do swojej oferty. Xblitz Park View 2 to kamera samochodowa ukryta w lusterku wstecznym. Interesującym dodatkiem jest kamera cofania, która może być podłączona do lusterka. Kiedy kierowca uruchomi bieg wsteczny, lusterko zamieni się w ekran. Dzięki temu będziemy mogli obserwować to, co dzieje się na tylnej części auta.

Xblitz Park View 2
Xblitz Park View 2

Kierowcy zarówno aut osobowych, jak i busów, czy ciężarówek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że praktycznie każda podróż może nam przynieść sporo niespodzianek. Niestety, nie zawsze mówimy o pozytywnych przygodach. Każdy wie, że może zdarzyć się stłuczka, dlatego też w takich sytuacjach warto odpowiednio się ubezpieczyć, aby mieć dowód na swoją niewinność. Mowa tutaj oczywiście o kamerach samochodowych. Xblitz poszedł o krok dalej i kamerę umieścił w lusterku wstecznym. Dodatkowym gadżetem, wbudowanym w ten produkt jest… tylna kamera, która znacznie ułatwia nam parkowanie.

Xblitz Park View 2
Xblitz Park View 2

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest jakość danego nagrania, która pomoże ustalić sprawcę kolizji. Na szczęście nowy wideorejestrator Xblitz Park View 2 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) w przypadku kamery umieszczonej w lusterku. Z kolei tylna kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Tak, obie nagrywają obraz jednocześnie. Nie ma więc znaczenia, czy jakaś sytuacja wydarzy się przed, czy za nami. To sprawia, że kierowca będzie posiadał materiały z całej drogi. Warto wspomnieć, że mamy do czynienia z sensorem SC2363. Obiektyw 4G oferuje szeroki kąt widzenia na poziomie 140 stopni. Oprogramowanie nagrywa obraz w formacie AVi.

Test Navitel AR250 NV – pomoże w wielu sytuacjach na drodze

Kamera Xblitz Park View 2 posiada wbudowany głośnik oraz mikrofon. G-sensor sprawia, że w przypadku wykrycia kolizji bądź nagłego hamowania urządzenie rozpocznie nagrywanie materiału. Warto wspomnieć, że pliki nagrane w takich sytuacjach będą zabezpieczone przed przypadkowym skasowaniem, bądź nadpisaniem ich przez oprogramowanie. Należy również dodać, że sprzęt ten pozwala na nagrywanie w pętli, a także posiada tak zwany tryb parkingowy. Kamera Park View 2 jest ładowana za pomocą mini USB (zasilanie 5V), aczkolwiek możemy również wykorzystać wbudowany akumulator. Materiały wideo zapisywane są na karcie pamięci microSD (brak w zestawie), która może mieć maksymalnie 32 GB pojemności.

Xblitz Park View 2
Xblitz Park View 2

Kamera samochodowa Xblitz Park View 2 wyposażona jest w aktywną detekcję ruchu. To sprawia, że w przypadku wykrycia ruchu przed naszym autem kamera uruchomi każdorazowo krótki zapis audio-wideo. Dzięki temu będziemy mieli wgląd na to, czy ktoś podchodzi do naszego samochodu podczas naszej nieobecności. Z kolei tak zwany tryb parkingowy nagra każdą stłuczkę, na przykład wtedy, kiedy będziemy w sklepie. Jeśli kamera wykryje wstrząs rozpocznie nagrywanie, co pozwoli na szybkie wykrycie sprawcy zdarzenia. Wideorejestrator wyposażony jest również w funkcję loop recording, która nadpisuje najstarsze materiały. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że karta pamięci będzie pełna, a najważniejsze sytuacje przez taką sytuację się nie nagrają. Cały czas będziemy mieli najnowsze materiały nagrane podczas naszych podróży.

Wideorejestrator marki Xblitz jest bardzo łatwy w montażu. Wystarczy przymocować go do obecnego lusterka wstecznego. W zestawie znajdują się gumki montażowe. Zapewniają mocne trzymanie kamery. Z kolei przedni panel z ukrytym, 7-calowym ekranem jest dotykowy, dzięki czemu z łatwością możemy sterować wszystkimi funkcjami Xblitz Park View 2. Obiektyw do zamocowania na przykład na klapie bagażnika, bądź na zderzaku cechuje się kompaktowym rozmiarem. Z kolei długi przewód ułatwia ukrycie go wewnątrz samochodu. Dzięki temu zachowamy estetykę, a wzbogacimy nasze auto o dodatkową, przydatną funkcję.

Dostępność i cena
Kamera Xblitz Park View 2 została wyceniona na 329 zł. Producent informuje, że wideorejestrator ten jest dostępny wyłącznie w sklepach sieci Media Markt. Link do produktu: Tutaj

Parametry techniczne:

 • Procesor: GP6248
 • Rozdzielczość nagrywania: Przednia kamera: 1920 x 1080, tylna kamera: 640 x 480
 • Sensor: SC2363
 • Obiektyw: 4G
 • Kąt widzenia: 140 stopni
 • Wymiary: 30,5 x 7,4 x 3,3 cm
 • Wyświetlacz: 7 cali
 • Pamięć: karta microSD, maksymalnie 32 GB
 • Format zapisu: AVI
 • Zasilanie: 5V
 • USB: MiniUSB (zasilanie)
 • Mikrofon/ Głośnik: wbudowane
 • Bateria: Tak, wbudowany akumulator
 • G-sensor: Tak
 • Tryb Parkingowy: Tak
 • Nagrywanie w pętli: Tak
 • Szeroki kąt widzenia: Tak
 • Tryb wykrywania ruchu: Tak

Zawartość zestawu: Kamera, Kamera wsteczna, Kabel łączący kamerę wsteczną, Czytnik kart pamięci, Ładowarka, Gumki mocujące, Kabel USB, Instrukcja.

źródło: Xblitz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: