Dominique Leroy – zajmie się rozwojem Deutsche Telekom w Europie

Dominique Leroy zostanie 1 listopada 2020 r. powołana na nowego członka zarządu Deutsche Telekom (T-Mobile) ds. rynku europejskiego. Zastąpi Sriniego Gopalana, który zajmie się rozwojem Deutsche Telekom w Niemczech.

  • Bardzo cieszymy się, że tak doświadczona menadżer, jak Dominique Leroy, wzmocni zarząd Deutsche Telekom i wniesie ze sobą wiedzę niezbędną do kontynuowania owocnej pracy Sriniego Gopalana. Rada Nadzorcza jest zadowolona z rosnącego zróżnicowania i różnorodności w zarządzie Deutsche Telekom

– mówi Ulrich Lehner, Przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Telekom.
Timotheus Höttges, CEO Deutsche Telekom, dodaje:

Nie przestajemy się rozwijać. Z niecierpliwością czekamy na współpracę w zespole zarządu. Dominique ma ponad 30-letnie doświadczenie w sektorze dóbr konsumpcyjnych i telekomunikacji, a naszą branżę zna od podszewki. Szczególnie doceniam jej silną orientację na rynek, klienta oraz skupienie na rozwoju. Osobiście znam Dominique Leroy, odbyliśmy już wiele spotkań podczas jej pracy w Brukseli. Wierzę, że również tam będzie nieocenionym wsparciem w naszej wspólnej pracy politycznej i regulacyjnej.

T-Mobile uruchamia komercyjną sieć 5 generacji dla 6 mln osób

  • Nie mogę się już doczekać nowego wyzwania i bardzo się cieszę, że dołączam do silnego zespołu zarządu Deutsche Telekom. Chciałabym wykorzystać moje doświadczenie, aby dalej rozwijać segment europejski i oraz ogólną strategię GrupyNie mogę się już doczekać nowego wyzwania i bardzo się cieszę, że dołączam do silnego zespołu zarządu Deutsche Telekom. Chciałabym wykorzystać moje doświadczenie, aby dalej rozwijać segment europejski i oraz ogólną strategię Grupy

– komentuje Dominique Leroy.

Dominique Leroy

Dominique Leroy ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży towarów konsumpcyjnych i telekomunikacji. Po ukończeniu studiów z zakresu inżynierii przemysłowej i zarządzania na Uniwersytecie w Brukseli pracowała m.in. w Unilever, gdzie ostatnio zajmowała stanowisko Dyrektora Zarządzającego na Belgię i Luksemburg. W 2011 roku dołączyła do Proximus, gdzie szybko została Dyrektorem Rynku Konsumenckiego a od 2014 do 2019 roku pełniła funkcję Prezesa Zarządu. W tym czasie udało jej się poprowadzić firmę do fazy ciągłego wzrostu i silnej orientacji na klienta.

źródło: T-Mobile

One thought on “Dominique Leroy – zajmie się rozwojem Deutsche Telekom w Europie

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: