Inteligentne opony Nokian Tyres Intuitu trafiają do sprzedaży

Cyfryzacja w segmencie opon do samochodów ciężarowych oraz maszyn przemysłowych wprowadza ogromne zmiany w prowadzeniu pojazdów na co dzień, a także w zarządzaniu ich flotą. Firma Nokian Tyres zaprezentowała inteligentne opony Intuitu w listopadzie zeszłego roku na targach Agritechnica w Hannoverze. Teraz technologia Intuitu będzie dostępna w wybranych oponach do pojazdów rolniczych, a ich sprzedaż rozpocznie się od Finlandii.

Nokian Tyres Intuitu
Nokian Tyres Intuitu

Inteligentne rozwiązanie do opon Nokian Tyres Intuitu od razu spotkało się z uznaniem przyszłych użytkowników ze względu na prostotę jego wdrożenia: aby odczytywać poziom ciśnienia i temperatury opon w smartfonie, wystarczą opony z sensorami oraz aplikacja.

Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV – bezpieczeństwo najwyższej klasy przez cały rok

„Szczególnie entuzjastycznie podeszli do niego menedżerowie floty, którzy docenili dostępność najważniejszych danych i alarmów oraz minimalne wymagania konfiguracyjne” — powiedział Matthew Crocker, menedżer produktu w Nokian Tyres. „Opony najwyższej klasy do traktorów to inwestycja, o którą warto dbać”.

Cyfrowa przewaga

W obecnej fazie system Nokian Tyres Intuitu obejmuje inteligentne opony z czujnikami oraz aplikację do urządzeń mobilnych. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy zamówić inteligentne opony i pobrać aplikację. Inteligentne opony rejestruje się w aplikacji, która pokazuje ich położenie, ciśnienie i temperaturę w każdym wyposażonym w nie pojeździe. Właściciele flot mogą dodawać w aplikacji dowolną liczbę kierowców i pojazdów.

Dzięki temu kierowcy mogą na bieżąco otrzymywać informacje i powiadomienia o aktualnie używanym pojeździe, a menedżerowie floty zyskują lepszy wgląd w ogólny stan opon i maszyn. Inteligentne i łatwe we wdrożeniu rozwiązanie do opon inteligentnych zapewnia też korzyści producentom maszyn ze względu na większą aktywność klientów. Istotną zaletą rejestracji opon w Intuitu jest wydłużenie gwarancji.

Wiedza o stanie opon pomaga w zaoszczędzeniu na kosztach paliwa i zwiększa bezpieczeństwo pracy” — mówi Matthew Crocker. „Cyfryzacja opon ma jednak dużo większy potencjał i pracujemy już nad wieloma świetnymi pomysłami!”.

 

 
GWARANCJA SPOKOJU DLA

 

KIEROWCÓW MENEDŻERÓW I WŁAŚCICIELI FLOT
·        Większa efektywność i mniej zmartwień ·        Wydłużony czas eksploatacji opon
·        Bezpieczniejsza praca ·        Mniejsze przestoje maszyn
·        Wydłużona gwarancja ·        Niższy łączny koszt posiadania

Dostępne już teraz, gotowe na przyszłość

Sprzedaż inteligentnych opon Nokian Tyres Intuitu rozpoczyna się stopniowo — najpierw w Finlandii i obejmuje cztery flagowe opony do traktorów: Nokian Ground King, Nokian TRI 2, Nokian Hakkapeliitta TRI i Nokian Tractor King. Dostawy zamówień z fabryki rozpoczną się we wrześniu i wtedy też zostanie udostępniona do pobrania aplikacja Intuitu. Zamówienia będzie można składać w pierwszej fazie w sieci sprzedaży opon Vianor, a następnie także u innych sprzedawców. Opony są dostarczane w standardowych terminach.

Finlandia to nasz rodzimy rynek, a klienci są tu ciekawi nowych technologii” — mówi Manu Salmi, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający Nokian Heavy Tyres. „Mamy jednak plany zwiększania dostępności tych opon także w innych krajach”.

Aktualnie dostępne funkcje Intuitu już teraz zmieniają sposób użytkowania opon, ale będzie ich więcej. Trwają na przykład prace nad pomiarami głębokości bieżnika oraz integracją Nokian Tyres Intuitu z własnym oprogramowaniem maszyn.

źródło: Nokian

One thought on “Inteligentne opony Nokian Tyres Intuitu trafiają do sprzedaży

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: