Play – wprowadzamy blokady IMEI kupionego smartfona

Play informuje, że wprowadza rozwiązanie na nieuczciwych kupujących i będzie blokował IMEI kupionego smartfona w przypadku niespłacania rat przez kupującego.

IMEI

Podpisując umowę na oferty, w których płatność za telefon jest rozłożona na raty umawiamy się na konkretne warunki: my możemy zaoferować klientowi smartfon przy niskiej opłacie miesięcznej, za to kupujący zobowiązuje się do spłaty wszystkich rat – czytamy na blogu fioletowej sieci. 

Są jednak takie przypadki, gdzie tej dobrej woli ze strony kupujących po prostu nie ma i nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, najczęściej celowo.

Chcemy choć trochę zniechęcić nieuczciwe osoby, które wybierając nasze oferty od razu zakładają, że nie spełnią zobowiązania wobec nas. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie blokady IMEI kupionego smartfona w przypadku niespłacania rat przez kupującego. Długo zwlekaliśmy, ale finalnie – jako ostatni operator – wykonaliśmy ten krok. Chcemy być fair i dlatego zdecydowaliśmy się na otwartą komunikację na ten temat.

Dla klientów, którzy postępują według umówionych zasad i regularnie dokonują płatności absolutnie nic się nie zmienia! Nowego rozwiązania powinny obawiać się osoby, które chcą wykorzystać możliwość otrzymania telefonu z bardzo niską opłatą na start i liczą na brak konsekwencji po złamaniu warunków umowy.

Odpowiednie zapiski znalazły się w regulaminach umów sprzedaży na raty – dodaje Operator

źródło: Play

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: