PrioCom uzupełnia portfolio łączności krytycznej 4G KONTEL

Na mocy podpisanej umowy dystrybucyjnej firma KONTEL, wiodący importer i VAD w obszarze systemów telekomunikacyjnych dla firm i instytucji,  będzie odpowiadała za budowanie kanału sprzedaży rozwiązań i usług łączności krytycznej marki PrioCom, bazującej na infrastrukturze operatora sieci T-Mobile.

PrioCom

Firma PrioCom uruchomiła unikalną, kompleksową i niezawodną usługę push-to-talk (PTT) z gwarantowanym priorytetem w sieci 4G T-Mobile, która charakteryzuje się najwyższą średnią prędkością transmisji danych i pokryciem całego kraju*. Rozwiązanie dostępne jest w Polsce oraz Europie na bazie umów roamingowych. Jakość usług oznacza, że ​​usługa Push-to-Talk jest bezpośrednio zintegrowana z siecią T-Mobile, stowarzyszoną z Deutsche Telekom, zapewniając niezawodną i szybką, najnowocześniejszą i opartą na standardach 3GPP komunikację grupową. Priorytet oznacza, że w przypadku przeciążenia łączy użytkownicy PrioCom mają pierwszeństwo przed innymi użytkownikami tej samej sieci. Ma to kluczowe znaczenie w newralgicznych sektorach gospodarki, takich jak przemysł, budownictwo, służba zdrowia, transport i logistyka czy ochrona mienia i eventów masowych. Użytkownicy usługi push-to-talk mają do dyspozycji wytrzymałe, solidne smartfony z systemem Android o wyglądzie profesjonalnego dwukierunkowego radia.

Innowacyjna usługa end-to-end firmy PrioCom stanowi uzupełnienie portfolio KONTEL, na które składają się rozwiązania chmurowe dla telefonii stacjonarnej, bezprzewodowej i komórkowej, systemy audio i wideokonferencyjne, zestawy słuchawkowe oraz różnorodne systemy łączności. Poszerzenie oferty o rozwiązania PrioCom jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów KONTEL na krytyczną łączność z gwarantowanym priorytetem w sieci 4G, jako alternatywa dla tradycyjnych analogowych i cyfrowych systemów radiowych.

  • KONTEL to firma z 35-letnią historią na rynku krajowej i regionalnej dystrybucji. O sile każdego dystrybutora w pierwszej kolejności świadczy jego oferta. W naszej znaleźć można przeszło 40 brandów sygnujących zaawansowane rozwiązania w zakresie szeroko pojętej komunikacji audio-wideo. Z radością witamy w portfolio markę PrioCom, licząc że uda się w oparciu o jej innowacyjne podejście zagospodarować ambitne projekty telekomunikacyjne – powiedział Marek Wiśniewski, Członek Zarządu KONTEL.

T-Mobile uruchamia komercyjną sieć 5 generacji dla 6 mln osób

  • Nasi klienci chcą korzystać z najnowszych technologii w obszarze krytycznej komunikacji, zachowując przy tym niezawodność, do jakiej są przyzwyczajeni. PrioCom umożliwia realizację tych dążeń w oparciu o sieć starannie dobranych partnerów, którzy oferują solidne, niezawodne rozwiązania bazujące na gruntownej wiedzy i doświadczeniu w procesie biznesowym. Cieszymy się, że nawiązaliśmy silną współpracę z KONTEL na polskim rynku i jesteśmy przekonani, że skorzystają na tym klienci – powiedział René Schenk, Dyrektor Generalny PrioCom.

__________________________-

* https://www.umlaut.com/en/benchmarking/poland

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: