UKE – średnio za dostęp mobilny w Polsce w 2019r płaciliśmy 45 zł mies

Pomimo rosnących z roku na rok udziałów połączeń światłowodowych, technologia mobilna stanowi jeden z ważniejszych rodzajów źródeł dostępu do internetu dla użytkowników w Polsce. Według Raportu Urząd Komunikacji Elektronicznej o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2019 r. łączna liczba użytkowników internetu mobilnego w Polsce wyniosła ponad 8,4 mln osób, a prawie 1/3 wszystkich przychodów z usług internetowych względem technologii generowały przychody z modemów 2G/3G/4G.

internet mobilny

Według badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie UKE w 2019 r. średnio za dostęp mobilny do sieci w Polsce należało zapłacić około 45 zł miesięcznie. Dla porównania deklarowany przez użytkowników średni miesięczny rachunek za internet stacjonarny wyniósł niecałe 58 zł .

Jak w porównaniu do zeszłorocznej perspektywy konsumenckiej oraz analizowanych w latach ubiegłych ofert zmieniły się ceny mobilnego internetu w 2020 r.? Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną analizą cen usług dostępu do internetu mobilnego w Polsce.

źródło: UKE

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: