Amazfit Band 5 – bardziej inteligentna od innych?

Nowa opaska Amazfit Band 5 z pomiarem natlenienia krwi, baterią o żywotności wynoszącej 15 dni za cenę 44,9 USD pojawi się na rynku 21 września, wkrótce dostępna będzie również w wersji z wbudowaną aplikacją Amazon Alexa.

Amazfit Band 5
Amazfit Band 5

Inteligentną opaskę nadgarstkową Amazfit 5 wprowadzono na rynek w ramach najnowszej oferty Huami jako uzupełnienie gamy doskonałych urządzeń Amazfit. Opaska Amazfit Band 5 oferuje zdecydowaną większość funkcji dostępnych w opaskach sportowych, ale oprócz nich, dzięki wbudowanym funkcjom aplikacji Alexa i częstym interakcjom, zapewnia również funkcjonalność bardziej inteligentnego asystenta kompleksowej kontroli zdrowia.

Amazfit Band 5
Amazfit Band 5

Zadaniem oferowanej po przystępnej cenie opaski Amazfit Band 5 jest wspomaganie społeczeństwa w zachowaniu aktywności i młodości w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie, zwłaszcza osób w przedziale wiekowym 18-50 lat a nawet starszych, dbających o zdrowie i uprawiających sport, którzy poszukują atrakcyjnych ofert cenowych.

Opaska umożliwiająca indywidualną, kompleksową kontrolę zdrowia w oparciu o osiągnięcia naukowe
Przyzwyczailiśmy się, że opaski nadgarstkowe to tanie urządzenia oferujące podstawowe funkcje. Ale opaska Amazfit Band 5 nadaje segmentowi opasek nowy wymiar, zwłaszcza pod względem kontroli zdrowia.

 • Precyzyjny BioTracker 2: mimo że opaska Amazfit nie jest urządzeniem medycznym, dostarczana jest z najnowszej generacji czujnikiem optycznym PPG o nazwie Huami BioTracker 2 oferującym możliwość wykonania niezwykle dokładnego, ciągłego, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, pomiaru rytmu serca w poszczególnych strefach tętna, w tym tętna spoczynkowego, oraz alert podwyższonego tętna, dzięki najbardziej uniwersalnemu i dokładnemu bioczujnikowi, jaki Huami kiedykolwiek stworzyło.
 • Technologicznie zaawansowana funkcja OxygenBeats pozwala na wykonanie za pomocą opaski Amazfit Band 5 pomiaru wysycenia krwi tlenem w oparciu o parametry wprowadzone do opracowanego przez Huami silnika danych SI. W porównaniu do wyników uzyskiwanych z pomiarów wykonywanych za pomocą profesjonalnych analizatorów wysycenia krwi tlenem, margines błędu w przypadku OxygenBeatsTM wynosi zaledwie 1,67% [5], co dowodzi, że pod względem dokładności nie ma on sobie równych wśród większości urządzeń nadgarstkowych umożliwiających pomiar wysycenia krwi tlenem. W Chinach, OxygenBeats wykorzystuje się podczas okresowych kontroli zdrowia pacjentów, którzy wyzdrowieli po zakażeniu COVID-19.
 • Oparty na badaniach naukowych algorytm PAI to Inteligentny System Oceny Indywidualnej Aktywności Fizycznej (Personal Activity Intelligence Assessment System) oparty na wynikach badań przeprowadzonych przez norweski PaiHealth [6]. Prosty pomiar aktywności pozwala na przełożenie danych dotyczących dziennego rytmu serca na indywidualne zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, która pozwoli na zachowanie odpowiedniej kondycji zdrowotnej. Na podstawie wyników badań naukowych można stwierdzić, że utrzymanie aktywności fizycznej na poziomie co najmniej 100 punktów PAI pozwala na wydłużenie życia o około 5 lat i zmniejszenie ryzyka zgonu z powodu chorób układu krążenia o 25% [8]. Wypróbuj opaskę Amazfit Band 5, a przekonasz się, jak ogromny wpływ ma aktywność fizyczna na kondycję serca.
 • Funkcja monitorowania jakości snu pozwala na pomiar całego czasu trwania snu, w tym fazy wstępnej, głębokiej, a także fazy REM, co pozwala na poznanie wzorców snu. Opaska Amazfit Band 5 dba o jakość Twojego snu nawet podczas 20-minutowej drzemki w ciągu dnia.
 • Funkcja kontroli cyklu miesięcznego pozwala kobiecie na kontrolowanie cyklu menstruacji i owulacji oraz przypomina o występowaniu poszczególnych cykli.
 • Funkcja pomiaru poziomu stresu pozwala na obliczenie poziomu stresu w oparciu o rytm serca mierzony w 4 przedziałach, tzn. relaksacji, normalnym, średnim i wysokim.
 • Funkcja ćwiczeń oddechowych nauczy głębokiego oddychania pozwalającego na uwolnienie się od napięć.
Amazfit Band 5
Amazfit Band 5

Opaska pozwalająca na kontrolę aktywności fizycznej i kontrolę zdrowia, którą każdą powinien mieć
Amazfit Band 5 to jedyna opaska na rynku wyposażona w konkurencyjne podzespoły, oprogramowanie i funkcje, oferowana po cenie zbliżonej do standardowych opasek nadgarstkowych. Wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,1″ i rozdzielczości 126 x 294. Za tak niską cenę użytkownik otrzymuje wyświetlacz pokryty szkłem hartowanym 2,5D oraz wyposażony w powłokę, na której nie widać odcisków palców.

Opaska jest lekka i bez paska waży zaledwie 12 g. Dzięki wyposażeniu jej w Bluetooth 5.0 i technologie energooszczędne, bateria o pojemności 125 mAh pozwala na nieprzerwane korzystanie z opaski Amazfit Band 5 przez nie więcej niż 15 dni w standardowym trybie użytkowania, przez 25 dni w trybie oszczędnym oraz przez 3 miesiące w trybie czuwania.

Amazfit Band 5
Amazfit Band 5

Opaskę Amazfit Band 5 wyposażono w niepodrażniający skóry pasek z tworzywa TPU dostępny w trzech kolorach i funkcję obsługującą 11 trybów aktywności fizycznej, w tym pływanie, dzięki zastosowaniu technologii wodoodporności do 5ATM [10]. Opaska umożliwia pobranie ze sklepu App, ponad 45 tarcz zegara, z czego dwie obsługują edytowalne widżety dające użytkownikowi możliwość ich spersonalizowania, a nawet dodawania własnych zdjęć do tła.

Czy opaska nadgarstkowa może być bardziej inteligentna?
Odpowiedź brzmi „tak”. Opaska Amazfit Band 5 może ułatwić i uatrakcyjnić życie dzięki aplikacji Amazon Alexa [11]. Aplikacja Alexa umożliwia zadawanie pytań, wyszukiwanie informacji, tłumaczenie, tworzenie list zakupów, ustawianie alarmów budzika i minutników, przypomnień, sprawdzanie prognozy pogody, ustawianie powiadomień, definiowanie poleceń dla inteligentnego domu i wiele więcej. Z opaską Amazfit Band 5 można komunikować się głosowo, a odpowiedzi udzielane w reakcji na głos użytkownika wyświetlają się na ekranie w formie tekstowej. Przykładowe polecenia to:

 • „Alexa, ustaw na minutniku czas na ugotowanie makaronu”.
 • „Alexa, dodaj jajka do listy zakupów”.
 • „Alexa, włącz światło w salonie”.
 • „Alexa, kim jest Barack Obama?”

Alexa to aplikacja w chmurze, dlatego ciągle się uczy, uzupełniania jest o nowe funkcjonalności automatycznie dostarczane na urządzenie. Korzystanie z aplikacji Alexa zainstalowanej w urządzeniu nadgarstkowym Amazfit Band 5 jest łatwe – zadaj pytanie, a Alexa natychmiast udzieli odpowiedzi.

Amazfit Band 5 pojawi się w sprzedaży 21 września, najpierw na rynku amerykańskim za pośrednictwem platformy Amazon. Na pozostałe rynki będzie wprowadzana począwszy od października.
Wbudowane funkcjonalności aplikacji Alexa będą dostępne w formie bezpłatnych uaktualnień OTA przewidzianych dla poszczególnych rynków.

źródło: Amazfit

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: