TikTok – Oracle dostawcą usług w chmurze

Oracle Corporation ogłosiła dzisiaj, że została wybrana przez TikTok na dostawcę bezpiecznej technologii rozwiązań w chmurze. Na tę techniczną decyzję firmy TikTok duży wpływ miał niedawny sukces firmy Zoom w przeniesieniu dużej części swoich funkcji w zakresie wideokonferencji do chmury Oracle Public Cloud.

TikTok
TikTok wybrał nową infrastrukturę chmury drugiej generacji firmy Oracle, ponieważ jest ona znacznie szybsza, bardziej niezawodna i bezpieczniejsza niż technologia pierwszej generacji oferowana obecnie przez wszystkich innych głównych dostawców chmury – powiedział dyrektor ds. technologii Oracle Larry Ellison.

W niedawno opublikowanym badaniu Industry CloudPath 2020 firmy IDC 935 klientów korzystających z modelu infrastruktura jako usługa (ang. Infrastructure as a Service, IaaS) zapytano o ich zadowolenie z najlepszych dostawców IaaS, w tym m.in. Oracle, Amazon Web Services, Microsoft, IBM i Google Cloud. IaaS firmy Oracle otrzymał najwyższą punktację, jeśli chodzi o satysfakcję klientów„.

W ramach tej umowy TikTok będzie korzystać z Oracle Cloud, a Oracle stanie się mniejszościowym inwestorem w TikTok Global – powiedziała dyrektor generalna Oracle Safra Catz.

Oracle w szybkim tempie wdroży, rozwinie i będzie obsługiwać systemy TikTok w ramach Oracle Cloud. Jesteśmy w pełni przekonani o naszej zdolności do zapewnienia wysoce bezpiecznego środowiska dla TikTok i zapewnienia prywatności danych użytkownikom TikTok z USA oraz całego świata. Znacznie większe bezpieczeństwo i gwarantowana prywatność pozwolą na dalszy szybki rozwój społeczności użytkowników TikTok z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych podmiotów„.

TikTok ma problemy. Trump zapowiedział blokadę aplikacji w USA

W oparciu o dekady doświadczeń w zabezpieczaniu najbardziej wrażliwych danych na świecie chmura Oracle drugiej generacji została zbudowana od podstaw, aby w pełni odizolować działające aplikacje i autonomicznie reagować na zagrożenia bezpieczeństwa. Oracle połączy swoją bezpieczną technologię chmury z regularnymi przeglądami kodu, monitorowaniem i audytem, aby zyskać niespotykaną dotychczas pewność, że dane użytkowników amerykańskiej firmy TikTok pozostają prywatne i bezpieczne.
Oracle

źródło: Oracle

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: