HMD Connect Pro – bezpieczny i globalny roaming danych

Debiutuje HMD Connect Pro – elastyczny, bezpieczny i globalny roaming danych dla biznesu

HMD Global, producent smartfonów i telefonów Nokia, zapowiedział uruchomienie HMD Connect Pro, globalnej usługi roamingu danych na kartę SIM, która powstała z myślą o użytkownikach biznesowych. Firmy będą mogły teraz zaufać jednej globalnej usłudze i korzystać ze scentralizowanego systemu zarządzania dla całej floty kart SIM.

HMD Connect Pro

HMD Connect Pro powstaje, by zapewnić bezpieczną i całkowicie transparentną kosztowo łączność na całym świecie. Jej uruchomienie ma pozwalać klientom biznesowym na łatwiejsze utrzymywanie firmowych smartfonów i innych urządzeń mobilnych połączonych ze sobą bez względu na to, ile tysięcy kilometrów je dzieli.

Test Nokia 6.2 – potrójny aparat i skandynawski design za mniej niż myślisz

Kompleksowa usługa skierowana jest dla przedsiębiorców ceniących sobie bezpieczeństwo i transparentność kosztów przy globalnym zasięgu działania. Zarządzanie wszystkimi posiadanymi kartami SIM jest scentralizowane, co pozwoli na stałą kontrolę kosztów i zapobieganie nieprawidłowościom dzięki systemowi zapisywania danych w czasie rzeczywistym, diagnozowaniu „na żywo” i systemowi szybkiego rozwiązywania problemów. Co więcej, HMD Connect Pro zapewnia konkurencyjność rozliczeń oraz prosty w obsłudze panel zarządzania kartami SIM na warunkach dostosowanych cenowo do potrzeb klienta – niezależnie od tego, w ilu krajach działa jego firma.

–  Bezpieczeństwo zawsze leżało u podstaw wszystkiego, co robimy w HMD Global. Zabezpieczenie urządzeń, systemów i usług dostarczanych naszym klientom indywidualnym, a teraz także korporacyjnym, jest naszym priorytetem. O naszym sukcesie w kontekście biznesu świadczy zaufanie, jakim przedsiębiorcy obdarzają nasze produkty.

Ponieważ przechodzimy transformację biznesową w stronę kompleksowego dostarczyciela urządzeń mobilnych oraz usług, HMD Connect Pro było naturalnym krokiem na tej drodze. Zapewniamy niemal nieograniczoną, globalną transmisję danych dla klientów biznesowych, bezpieczną i łatwą w użyciu zarówno dla specjalistów IT, jak również użytkowników końcowych – podkreślił Janne Lehtosalo, wiceprezes ds. usług w HMD Global.

Elastyczna globalna łączność

Dzięki ponad 600 sieciom w ponad 160 krajach, HMD Connect Pro oferuje globalny zasięg dla roamingu w modelu przedpłaconym, pozwalając unikać trudności, przed którymi stają przedsiębiorstwa o międzynarodowym zasięgu działalności. Technologia 4G/LTE wraz ze wsparciem 2G i 3G zaspokoi potrzeby w zakresie łączności do użytku korporacyjnego lub wdrażania internetu rzeczy.

Ponadto pełna przejrzystość kosztów i konkurencyjne opcje cenowe dają pewność co do wydatków – przedsiębiorca płaci za to, z czego korzysta i dopasowuje platformę do indywidualnych potrzeb biznesowych niezależnie od tego, jak często się one zmieniają.

Scentralizowane zarządzanie flotą kart SIM

Prosty i wygodny scentralizowany panel zarządzania oparty na przeglądarce internetowej zapewnia menadżerom pełną kontrolę nad firmową flotą kart SIM HMD Connect Pro. Takie rozwiązanie umożliwia bezpośrednią kontrolę wszystkich kart – tych aktywnych i zawieszonych – oraz swobodę zarządzania wszystkimi usługami niezależnie od tego, gdzie na świecie działają.

Dzięki możliwości skonfigurowania konsoli, można ustawić ją zgodnie ze swoimi potrzebami: ustawiać cele i limity oraz otrzymywać powiadomienia o tym, co nas interesuje; mieć podgląd do danych systemowych „na żywo” i na bieżąco rozwiązywać problemy; aktywować i zawieszać dowolną kartę SIM jednym kliknięciem i bez angażowania użytkownika końcowego.

Smartfony Nokia polecane dla biznesu

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przedsiębiorcy doceniają nas za wiodące na rynku portfolio urządzeń w programach Android One i Android Enterprise Recommended. Wraz z debiutami Nokia 8.3 5G oraz Nokia 3.4, liczb naszych urządzeń objętych AER powiększy się do 20 modeli, dając naszym klientom większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej.

Podobnie jak w przypadku oczekiwań dotyczących bezpieczeństwa ze strony fanów na całym świecie, nasi klienci korporacyjni nie mogą pozwolić sobie na żadne ryzyko związane z bezpieczeństwem czy funkcjonalnością ich urządzeń. Dzięki wprowadzeniu HMD Connect Pro jesteśmy w stanie jeszcze szybciej rozwijać się w tym obszarze, oferując przedsiębiorcom bezpieczną i niezawodną usługę, na której mogą polegać – podkreślił Andrej Sonkin, dyrektor generalny Enterprise Business w HMD Global.

Dostępność usługi

Usługa HMD Connect Pro zostanie uruchomiona w październiku, debiutując w Australii, Finlandii, Francji, Indonezji, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Dostępność w Polsce planowana jest jeszcze na ten rok.

Więcej informacji związanych z HMD Connect Pro można znaleźć pod adresem: https://www.nokia.com/phones/enterprise-smartphones.

źródło: HMD Global

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: