Maserati z mapami TomTom

Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom. Firma TomTom dostarczy mapy, oprogramowanie nawigacyjne i usługi connected dla nowych modeli Maserati, w tym dla MC20 supercar

Maserati

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że dostarczy Maserati mapy, oprogramowanie nawigacyjne oraz usługi connected dla całkowicie nowego, samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego Maserati Intelligent Assistant (MIA). Posiadacze modeli wkrótce dostępnych na rynku – Ghibli, Levante i Quattroporte – będą pierwszymi, którzy skorzystają z szerokiej gamy innowacyjnych funkcji oferowanych przez firmę TomTom, w tym m.in. IQ Maps, traffic, usługi nawigacyjne, przewidywanie destynacji oraz interfejs użytkownika klasy premium. Ghibli, Levante i Quattroporte pojawią się na drogach w październiku, a pozostałe modele, takie jak niedawno zaprezentowany MC20 supercar, w 2021 roku.

Cieszymy się, że nasza nawigacja klasy premium będzie teraz dostępna w ekskluzywnych, sportowych samochodach Maserati” – powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Kierowcy Maserati będą korzystać z bezproblemowej łączności i automatycznej aktualizacji map, aby mogli łatwo dotrzeć do celu podróży”.

Samochodowy system informacyjno-rozrywkowy MIA obejmuje pełny pakiet usług TomTom w zakresie nawigacji oraz dostarczania informacji o ruchu drogowym. Jedną z nich jest TomTom EV, która pokazuje punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich dostępność, co przyda się kierowcom elektrycznych pojazdów z linii Folgore, zapowiadanych na 2021 r. Nowością w samochodach Maserati jest dynamiczne mapowanie zasięgu, które pomoże prowadzącym pojazd w wizualizacji jego zasięgu poprzez wyświetlenie na mapie, jak daleko mogą jechać. Jeśli poziom naładowania akumulatora lub paliwa w samochodzie jest niewystarczający, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego, kierowca zostanie o tym poinformowany przez ostrzeżenie na ekranie i skierowany do punktu ładowania lub stacji paliw.

Test Realme 6 Pro – ekran 90 Hz, sześć aparatów i szybkie ładowanie 30 W

Przewidywanie celu podróży to kolejna nowa funkcja, która pozwala systemowi nauczyć się, kiedy wybrać odpowiedni moment, aby dostarczyć kierowcy wskazówek dotyczących jednego z jego ulubionych miejsc.

Chcemy, aby kierowcy Maserati po wejściu do swoich pojazdów mogli skupić się wyłącznie na wrażeniach z jazdy” – powiedział Theo-Han Jansen, Head of e-Mobility and Connectivity w Maserati. „Nowa nawigacja TomTom ze zintegrowanym sterowaniem głosowym umożliwia bezproblemowe i bezpieczne doświadczenia„.

Test Navitel R700 GPS Dual – dodatkowa para oczu dla Twojego bezpieczeństwa

Zintegrowane rozwiązanie firmy TomTom będzie wyświetlane zarówno na konsoli środkowej, jak i na panelu przyrządów. TomTom oferuje najwyższej klasy interfejs, który użytkownik może dostosować do własnych preferencji. To zintegrowane podejście oznacza, że system MIA może wyświetlać na panelu przyrządów pojazdu wskazówki dotyczące pasa ruchu i zakrętu, a także informacje o fotoradarach, ostrzeżenia o ruchu drogowym i zagrożeniach. Dzięki tej funkcji kierowca może ograniczyć rozglądanie się na boki i skupić się tylko na drodze, zapewniając sobie płynną i bezpieczną jazdę.

źródło: TomTom

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: