Garmin Venu Sq – monitorowanie zdrowia i kondycji przy muzyce

Całodobowe monitorowanie zdrowia i kondycji, ponad 20 aplikacji sportowych, Garmin Pay, dodatkowe wersje z muzyką oraz funkcje smart – wszystko w nowym, przystępnym cenowo zegarku od Garmin. 

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Garmin zaprezentował dzisiaj Venu Sq i Venu Sq Music Edition – najnowsze inteligentne zegarki GPS, które łączą codzienny styl z niezrównaną funkcjonalnością monitorowania zdrowia i kondycji, dostępne już od 199,99 €. Venu Sq Music Edition, to smartwatch dla osób, które cenią sobie możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z zegarka. Elegancka, prostokątna koperta zegarka, jasny, kolorowy wyświetlacz, czas pracy na jednym ładowaniu do 6 dni w trybie smartwatcha oraz do 14 godzin w trybie GPS – Venu Sq ma wszystko, by inspirować do ruchu.

To dla nas ważne, że możemy zaproponować produkt, który utrzymuje wysokie standardy funkcjonalności znane z produktów Garmin, w cenie przystępnej dla większej grupy klientów. Utrzymywanie dobrej kondycji i możliwość śledzenia stanu zdrowia są ważniejsze niż kiedykolwiek. Venu Sq ma ponad 20 wbudowanych aplikacji sportowych i najszerszą rynku gamę funkcji monitorujących zdrowie 24/7.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Zdrowie i kondycja

Bogaty zestaw funkcji monitorujących stan zdrowia oparty jest m.in. na najnowocześniejszym, systemie monitorowania tętna1 ElevateTM, który próbkuje puls wiele razy na sekundę, przez całą dobę. Inne funkcje zdrowotne to zaawansowany monitoring snu dzięki czujnikowi Pulse Ox2, monitorowanie oddechu, alerty o nieprawidłowym tętnie (wysokie/niskie), monitorowanie cyklu miesiączkowego, stresu, nawodnienia i wiele więcej. Innowacyjna funkcja Body Battery umożliwia użytkownikom kontrolowanie poziomu rezerw energii, co pomaga w zaplanowaniu treningów, odpoczynku i snu.

W wymagających sytuacjach, Venu Sq umożliwia skorzystanie z gotowych ćwiczeń oddechowych. W zależności od potrzeb dostępne są krótkie zestawy ćwiczeń redukujących stres „Relaks i skupienie”, ułatwiające zasypianie ćwiczenia „Spokój”, a także „Spójność”, które pomagają odzyskać równowagę i odprężenie. Po zakończonej sesji, użytkownicy otrzymują podsumowanie aktywności, która uwzględnia czas ćwiczenia, zmianę poziomu stresu oraz informacje o tętnie. Przeglądając informacje na platformie Garmin ConnectTM, użytkownicy zyskają dostęp do danych przedstawionych za pomocą wykresów.

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Fitness i planowanie treningów
Gdy przychodzi czas na trening, zegarki z serii Venu Sq oferują ponad 20 wbudowanych aplikacji sportowych do ćwiczeń w pomieszczeniach i na zewnątrz – w tym pilates, joga, trening siłowy, bieganie, pływanie na basenie i jazda na rowerze. Ponadto zegarek liczy kroki wykonane w ciągu całego dnia, minuty intensywnej aktywności, spalone kalorie i więcej1. Potrzebujesz pomocy przy zaplanowaniu treningu?

Solidny pakiet zestawów ćwiczeń w Venu Sq zawiera zainstalowane treningi na zegarku, dodatkowe zestawy do pobrania z platformy Garmin Connect oraz możliwość zaplanowania własnego treningu. Ponadto, Venu Sq obsługuje plany treningów biegowych Garmin Coach, które przygotują użytkownika do startu na 5K lub coś dłuższego. Plany te są darmowe i dostosowane do celów oraz aktualnej kondycji. Dodatkowe porady trenera dla pomagają w utrzymaniu motywacji.

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq

Monitorowanie snu i oddychania z Pulse Ox
Gdy przychodzi czas na odpoczynek, zaawansowany monitoring snu szacuje czas trwania fazy lekkiej, głębokiej i REM. Do tego, monitorowanie oddechu mierzy liczbę oddechów na minutę, a Pulse Ox poziom nasycenia krwi tlenem. Po przebudzeniu użytkownicy mogą przeglądać statystyki jakości snu w Garmin Connect, aby sprawdzić, czy ich sen zapewnił wystarczającą regenerację, aby następnego dnia poczuć się wypoczętym i gotowym do działania. Dodatkowe pomiary saturacji Pulse Ox mogą być wykonywane w każdej chwili w ciągu dnia2. Venu Sq ma również opcję całodobowego monitorowania saturacji Pulse Ox, którą można opcjonalnie włączyć w ustawieniach użytkownika.

 MARQ Performance Edition – ekskluzywne smartwatche Garmin

Funkcje smart

Szeroki zestaw funkcji smart w Venu Sq obejmuje:

  • Powiadomienia3: o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych, z kalendarza oraz z social mediów. Użytkownicy systemu Android mogą odpowiadać na wiadomości bezpośrednio z urządzenia.
  • Przechowywanie muzyki: na Venu Sq Music Edition można pobierać utwory i playlisty4 bezpośrednio lub z zewnętrznych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music i Deezer.
  • Bezpieczeństwo: funkcja wykrywania incydentów (podczas spacerów, biegów lub jazdy na rowerze) i umożliwia natychmiastowe, automatyczne wysłanie informacji do zdefiniowanych kontaktów alarmowych. Dodatkowo, LiveTrack pozwala bliskim śledzić aktywność użytkownika na żywo, zapewniając spokój ducha podczas treningów na świeżym powietrzu i zawodów3.
  • Garmin PayTM: płatności zbliżeniowe pozwalają zrobić szybkie zakupy bez konieczności zabierania ze sobą karty ani gotówki5.
  • Personalizacja: dodatkowe tarcze, widżety i aplikacje dostępne w sklepie Garmin Connect IQ store. Użytkownicy mogą także ustawić także własną grafikę na tarczy zegarka.
  • Kompatybilność: Venu Sq jest kompatybilny z większością smartfonów na rynku (z systemami Android oraz iOS).

 Design, cena i dostępność

Zegarki z serii Venu Sq mają prostokątny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 1,3 cala, z soczewką Corning Gorilla Glass, lekką aluminiową ramką i wygodnym silikonowym paskiem. Zegarek o uniwersalnym designie dostępny jest w kolorach orchid/metalic orchid, białym/jasnym złotym i szarym. Venu Sq Music Edition oferowany jest w kolorach piaskowy/różowe złoto, granat/złoto, zielony/szary i czarny/szary. Venu Sq jest dostępne w cenie już od 199,99€, a Venu Sq Music Edition w cenie 249,99€.

źródło: Garmin

__________———

1 Sprawdź Garmin.com/ataccuracy

2 To nie jest urządzenie medyczne I nie powinno być stosowane do monitorowania jakiegokolwiek stanu chorobowego; sprawdź Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox jest niedostępny w niektórych krajach.

3 Gdy sparowany z kompatybilnym smartfonem. Aby dowiedzieć się więcej o funkcjach bezpieczeństwa i sledzenia sprawdź Garmin.com/safety.

4 Może wymagać subskrypcji premium u zewnętrznego dostawcy usług streamingowych.

5 Sprawdź aktualną listę banków i organizacji płatniczych.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: