Huawei FusionServer Pro V6 – inteligentny serwer

Huawei i Intel wypuszczają na rynek inteligentny serwer nowej generacji FusionServer Pro V6

 

FusionServer Pro V6
FusionServer Pro V6

Transmisję na żywo z wydarzenia pn. „Współpraca na rzecz nowej wartości – premiera FusionServer Pro V6″ zorganizowanego przez Huawei można było obejrzeć na całym świecie. W ramach wydarzenia oficjalnie wprowadzono do sprzedaży FusionServer Pro 2488H V6 – najnowszy produkt Huawei z serii FusionServer Pro. Jest to produkt flagowy, w którym osiągnięto doskonałą równowagę pomiędzy innowacją a wyjątkową wydajnością. Powstał on w ramach podjętej przez Huawei współpracy na rzecz dobrze prosperującej branży komputerowej i stanowi ważny krok w procesie szybszej transformacji cyfrowej.

Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Wspieranie cyfryzacji poprzez wysoką wydajność

Kenneth Zhang, prezes FusionServer Business, Huawei, szczegółowo omówił kwestię niezbędnego połączenia większego potencjału obliczeniowego w oparciu o pojedynczy węzeł i danych o wysokiej gęstości z inteligentnymi rozwiązaniami z zakresu eksploatacji i utrzymania (ang. operation and maintenance, O&M), aby sprostać bieżącym wyzwaniom. „Poprawa wydajności serwera na poziomie systemu, wraz z uruchomieniem ośrodka danych o wysokiej gęstości i inteligentnymi rozwiązaniami z zakresu O&M, jest niezbędna dla dalszego rozwoju branży komputerowej” – powiedział Kenneth.

Stworzone przez Huawei inteligentne serwery FusionServer Pro wykorzystują architekturę x86, aby uwolnić ogromny potencjał ogólnych i heterogenicznych obliczeń. Na nową generację FusionServer Pro 2488H V6 składają się cztery procesory trzeciej generacji Intel® Xeon® Scalable w układzie 2U oraz 48 złącz DDR4 DIMM i 11 PCIe na potrzeby lokalnego magazynowania danych. Inteligentny serwer wyposażony jest w najnowsze moduły uczenia się i inferencji sztucznej inteligencji, aby zapewnić moce obliczeniowe do 560 TFLOPS w ramach pojedynczego węzła.

Intel to jeden z najważniejszych partnerów Huawei na świecie. Przedstawiciele spółki wzięli udział w wydarzeniu poświęconym FusionServer Pro 2488H V6, przedstawiając najnowsze produkty ośrodka danych Intel. Jednym z nich jest trzeciej generacji procesor Intel Xeon Scalable, który obsługuje przyspieszenie oparte na sztucznej inteligencji i wynosi funkcjonalność wbudowanych rozwiązań opartych na AI na wyższy poziom dzięki Intel Deep Learning Boost (Intel® DL Boost), który obsługuje format bfloat 16. Produkt nowej generacji zapewnia 1,9 razy wyższe parametry inferencji niż jego poprzednik. Intel oferuje technologię pamięci w postaci pamięci trwałej (PMem) Intel Optane serii 200, aby wspierać analizę dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym. Opierając się na bezkonkurencyjnej konfiguracji nowej generacji procesora Intel, opracowany przez Huawei FusionServer Pro 2488H V6 zapewnia klientom wyższą wydajność i lepszą jakość usług.

Bardziej zaawansowany ekosystem będący wynikiem ścisłej współpracy
Funkcjonalny ekosystem ułatwia rozwój technologii i produktów na każdym etapie. To wyjaśnia, dlaczego Huawei nie ustaje w tworzeniu ekosystemów i dąży do współpracy przynoszącej obopólne korzyści. Kenneth Zhang zauważył, że dzięki współpracy z Intel i innymi globalnymi partnerami spółka Huawei stworzyła szeroką ofertę produktów i rozwiązań opartych na inteligentnym serwerze FusionServer Pro.

Rozwinięcie opartego na współpracy ekosystemu FusionServer Pro było możliwe dzięki naszym wspólnym wysiłkom” – powiedział Kenneth.

SAP HANA od Huawei to kolejny wspólny zestaw zróżnicowanych rozwiązań, które obejmują rozwiązania pojedynczego węzła, rozwiązania klastrowe i rozwiązania TDI, odznaczające się wysokimi parametrami użytkowymi, niezawodnością i skalowalnością. Wspólne rozwiązania obejmują serię Huawei FusionServer Pro, dzięki której przedsiębiorstwa mogą przyspieszyć realizację najważniejszych usług, takich jak planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i magazynowanie danych, a także szybciej analizować kluczowe dane, aby skutecznie korzystać z wartości, jaką niosą masowe źródła danych.

Kolejnym prelegentem podczas wydarzenia był Li Peisong, dyrektor ośrodka SAP Partner Adoption Center (SAP PAC) w Chinach, będącego ważnym partnerem Huawei. Jego zdaniem, dzięki ścisłej współpracy technicznej SAP PAC i Huawei wspólne produkty zapewnią wysoką wydajność i będą stanowić platformę informatyczną w pełni zgodną z technicznymi specyfikacjami SAP.

Seria Huawei FusionServer Pro jest wysoko oceniana przez pozostałych partnerów branżowych obecnych na wydarzeniu. Leon Wang, dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny Automated Systems Holdings Limited (ASL), globalnego dostawcy rozwiązań notowanego przez Hong Kong Main Board, przedstawił zalety produktów opartych na inteligentnym serwerze FusionServer Pro od Huawei. Zdaniem Leona, współpraca z Huawei zaowocuje wyniesieniem działalności ASL na wyższy poziom i stworzeniem nowej wartości.

Nowe technologie oparte na sieci 5G, sztucznej inteligencji i chmurze obliczeniowej sprawiają, że transformacja cyfrowa jest możliwa do zrealizowania. Niesie ona jednak pewne wyzwania, takie jak zapotrzebowanie na zróżnicowane systemy obliczeniowe w różnych obszarach społeczeństwa. Aby sprostać tym wyzwaniom, Huawei podejmie współpracę z Intel i innymi globalnymi partnerami, realizując zobowiązanie na rzecz zdywersyfikowanego, globalnego systemu dostawy oraz wyposażając branżę i ekosystem obliczeniowy w nowe możliwości. Wspólnie firmy będą w stanie zaoferować klientom produkty i rozwiązania z zakresu inteligentnego serwera FusionServer Pro z segmentu premium, które zapewnią niezrównaną wydajność i funkcjonalny ekosystem, co z kolei ułatwi branżom realizację celu, jakim jest cyfryzacja.

HUAWEI CONNECT 2020 to doroczne sztandarowe wydarzenie organizowane przez Huawei, skierowane do ogólnoświatowej branży ICT. Tegoroczna edycja odbywa się w Szanghaju w dniach 23-26 września 2020 r. HUAWEI CONNECT to otwarta platforma stworzona po to, by pomagać klientom i partnerom w przyswajaniu zmian, dzieleniu się doświadczeniami i podejmowaniu wspólnych działań na rzecz nowej wartości. Podczas tegorocznego wydarzenia zostaną przeanalizowane trendy i możliwości związane z cyfryzacją; przedstawione będą zaawansowane technologie ICT, produkty i rozwiązania; uczestnicy przyjrzą się od środka owocom wspólnej innowacji; oraz będzą dzielić się najlepszymi praktykami z zakresu transformacji cyfrowej. Ostatecznym celem jest zbudowanie otwartego i solidnego ekosystemu przemysłowego, który zapewni korzyści wszystkim zainteresowanym podmiotom oraz nową wartość we wszystkich branżach.

Więcej informacji można znaleźć: huaweiconnect2020

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: