Na co zwracać uwagę przy wyborze kamery do ochrony domu?

Na co zwracać uwagę przy wyborze kamery do ochrony domu?

zwracać uwagę

Wielu właścicieli domków jednorodzinnych czy biznesów korzysta ze stałej ochrony w postaci inteligentnych kamer. Rynek oferuje wiele różnorodnych urządzeń i czasami trudno jest odnaleźć się w natłoku informacji. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze sprzętu, w który inwestujemy z myślą, że posłuży nam przez lata i skutecznie ochroni dom lub przedsiębiorstwo? Czas na przegląd najważniejszych funkcjonalności.

Nie daj się nabrać

Jeśli swój sprzęt planujesz zakupić w sklepie stacjonarnym, to pamiętaj, aby dobrze się do tego przygotować. Handlowcy będzie zależało na sprzedaży sprzętu, który podniesie jego wyniki na koniec miesiąca, jeśli jednak zauważy, że ma do czynienia z osobą o konkretnych oczekiwanych, może zmienić swoje podejście. Dlatego zapoznaj się z funkcjonalnościami, na których ci zależy, przygotuj listę cech produktowych, bez których nie możesz się obejść. Jak to zrobić?

Test Roborock H6 – odkurzacz do dokładnego sprzątania

Najważniejsze funkcje kamer

Zastanów się, które z funkcjonalności są w Twoim przypadku niezbędne. Być może jest to dwukierunkowe audio, które pozwoli Ci na szybką reakcję i porozumienie się np. z kurierem, ponieważ często przebywasz poza domem, a stale współpracujesz z dostawcami? Może syrena, która wystraszy rabusia? Dobry kąt widzenia na dużym obszarze, ponieważ jesteś właścicielem dużej posesji? Wodoodporność, ponieważ kamera musi sprawdzić się w każdych warunkach atmosferycznych? Podgląd z aplikacji na smartfonie? Zapis plików w chmurze?

Kamera, która posiada te cechy, powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Przejdźmy do konkretów

Sprawdźmy, jakie sprzęty oferują nam producenci. Na przykładzie kamery LC1 od marki Ezviz dostajemy urządzenie, które łączy w sobie kamerę WiFi Full HD, detektor ruchu PIR o kącie 270⁰ i zasięgu do 9 metrów, syrenę alarmową 100dB oraz oświetlacz LED 2500 lumenów. Kamera ta pozwoli sprawdzić, co dzieje się na wskazanym obszarze, prześle powiadomienie o wykryciu ruchu i zapisze zdarzenia alarmowe na karcie microSD. A dzięki funkcji dwukierunkowego audio pozwoli również porozmawiać z osobami w bezpośrednim otoczeniu kamery. Natomiast funkcja Dzień/Noc pozwoli na nocną obserwację i zapis obrazu nawet w całkowitej ciemności. Kamera automatycznie przełączy się na nocny tryb, gdy zrobi się ciemno. Dla kogo jest ten model? Z pewnością dla właścicieli biznesów, hoteli czy dużych posiadłości wymagających doskonałej ochrony.

Inną opcją jest np. model C3X od tego samego producenta. Kamera ta wyposażona jest aż w 2 obiektywy i wyróżnia się doskonałą jakością nagrań oraz generuje kolorowy obraz w nocy, bez dodatkowych źródeł światła. Jeden z obiektywów rejestruje jasność otoczenia, natomiast drugi przechwytuje informacje o kolorze. Dzięki inteligentnym algorytmom kamera powiadomi także użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach.

W reakcji na wykrycie ruchu kamera odtworzy nagrany wcześniej komunikat, który może być ostrzeżeniem dla intruza lub zaproszeniem dla gości. Co więcej, certyfikat IP67 skutecznie chroni urządzenie przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Nie straszne są jej więc warunki pogodowe. Ponadto EZVIZ oferuje dla tego modelu darmowy zapis w chmurze. To idealny, zaawansowany sprzęt do ochrony domu czy małego biznesu.

Teraz jesteś świadomym konsumentem

Jeżeli dotarłeś do tego akapitu, to znaczy, że masz już sporą wiedzę na temat funkcjonalności inteligentnych kamer. Wiesz czego oczekiwać i które cechy urządzeń są dla ciebie najważniejsze. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, czym dana kamera się wyróżnia i czy spełnia Twoje wymagania. Więcej informacji o tego typu produktach znajdziesz w sklepach, u producentów lub dystrybutorów. Nam pozostaje trzymać kciuki za dokonanie świetnego wyboru.

źródło: Ezviz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: