Vinton Cerf – gościem CYBERSEC Global 2020

Wiceprezes Google Vinton Cerf, jeden z ojców globalnego Internetu gościem Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC Global 2020.

Jeden z architektów i twórców Internetu wygłosi przemówienie podczas pierwszego dnia konferencji – w poniedziałek 28 września. Udział w organizowanym online CYBERSEC Global 2020 może wziąć każdy, bezpłatna rejestracja trwa na stronie internetowej wydarzenia.

Google Vinton Cerf

Żaden wynalazek nie ucieleśnił lepiej idei głoszącej, że technologia może zmienić świata w globalną wioskę, niż Internet. Kluczową rolę w jego stworzeniu odegrał amerykański informatyk Vinton Cerf. Niekwestionowany autorytet, laureat wielu nagród, naczelny ewangelista Internetu w Google. Jego spostrzeżenia i przewidywania dotyczące cyfrowego świata zawsze wzbudzają zainteresowanie.

Jak pokazuje historia każda innowacja niesie ze sobą szanse i zagrożenia. Kiedy Vinton Cerf projektował Internet, jego celem było rozpowszechnianie informacji. Dziś żyjemy w erze dezinformacji, fałszywych wiadomości i powolnej zmiany architektury Internetu w kierunku jego fragmentacji. Są to realne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć. Gromadząc tak znakomitych gości jak Vinton Cerf, CYBERSEC daje niezwykłą okazję do dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące cyfrowego świata, którego budowa przyspieszyła nie tylko w związku z pandemią COVID-19, ale także zmianami geopolitycznymi dotyczącymi w coraz większym stopniu rywalizacji wokół nowoczesnych technologii – powiedziała przewodnicząca CYBERSEC Forum Izabela Albrycht.

Pytania o przyszłość Internetu pojawią się na CYBERSEC Global 2020 także przy okazji debaty oxfordzkiej, w której udział wezmą dwaj wybitni eksperci Robert Knake i Milton Mueller, bohaterowie głośnego zakładu dotyczącego tego właśnie tematu. Cerf niejednokrotnie wyrażał przekonanie, że coraz większa dostępność Internetu jest nieunikniona. Ale jaki to będzie Internet? Czy globalna wioska nadal będzie jedną całością, czy też geopolityczna rywalizacja doprowadzi do podziału Internetu? Knake, ekspert w Council of Foreign Relations, stoi na stanowisku, że era globalnego, otwartego Internetu zakończy się w ciągu dekady, kiedy to Chiny stworzą własny model zarządzania Internetem. Z kolei Mueller, założyciel Internet Governance Project twierdzi, że teza o zbliżaniu się do punktu, za którym nie ma powrotu, jest błędna. Bezpośredni pojedynek na argumenty będzie można obejrzeć na CYBERSEC w poniedziałek 28 września.

CYBERSEC Global 2020 to jedna z najważniejszych konferencji poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa w Europie. W tym roku odbywa się w formule online w wymiarze globalnym, a hasłem przewodnim jest „Together Against Adversarial Internet”. Na liście potwierdzonych prelegentów znajdują się między innymi Kersti Kaljulaid, prezydent Estonii, Armen Sarkissian, prezydent Armenii, Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Mircea Geoană, zastępca sekretarza generalnego NATO i wielu innych przedstawicieli rządów i instytucji międzynarodowych. Więcej informacji na temat CYBERSEC Global 2020, szczegółowy program konferencji oraz formularz bezpłatnej rejestracji znajdują się na stronie internetowej CYBERSEC.

#CSGlobal20.

źródło: INSTYTUT KOŚCIUSZKI

One thought on “Vinton Cerf – gościem CYBERSEC Global 2020

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: