Zhang Ping’an – HMS Huawei na wszystkich płaszczyznach życia

Zhang Ping’an na HUAWEI CONNECT 2020 – dzięki innowacyjnym rozwiązaniom HMS Huawei wspiera transformację cyfrową w różnych branżach

Zhang Ping'an - HMS Huawei

Nowe rozwiązania HMS stanowią element współpracy pomiędzy Huawei a przedstawicielami licznych branż na rzecz zapewnienia inteligentnych rozwiązań na wszystkich płaszczyznach życia.

Spółka Huawei przedstawiła dziś ogólnodostępne możliwości ekosystemu mobilnych usług Huawei (ang. Huawei Mobile Services, HMS) podczas wydarzenia HUAWEI CONNECT 2020 odbywającego się w Szanghaju. W ramach głównego przemówienia pt. „Razem bawmy się HMS” Zhang Ping’an, prezes ds. konsumenckich usług w chmurze Huawei Consumer Business Group, przedstawił innowacyjne rozwiązania HMS oraz omówił współpracę z różnymi sektorami, m.in. z sektorem finansów, administracją publiczną, sektorem szkolnictwa, branżą rozrywkową i sektorem przedsiębiorstw.

Zhang Ping'an - HMS Huawei
Huawei pragnie udostępniać oprogramowanie, sprzęt i możliwości chmury obliczeniowej partnerom z wielu branż. Chcemy zwiększać potencjał przedsiębiorstw i podmiotów z różnych branż w zakresie zapewnienia większej liczbie konsumentów doświadczeń cyfrowych dzięki innowacyjnym usługom cyfrowym” – powiedział Zhang.

Dzięki ogólnodostępnym możliwościom oferowanym przez Huawei partnerzy mogą zwiększać innowacyjność i realizować proces transformacji cyfrowej. Przyczyni się to do zwiększenia tempa cyfryzacji w takich sektorach, jak finanse, administracja publiczna, szkolnictwo, przedsiębiorstwa czy rozrywka, a także umożliwi wdrożenie innowacyjnych usług cyfrowych dla większej liczby osób.

Od kilku lat Huawei realizuje działania ukierunkowane na zapewnienie cyfrowej obsługi finansów w oparciu o rozwiązania mobilne. Dla przykładu, aplikacja HUAWEI Wallet została rozbudowana o kilka innowacyjnych cech, takich jak mobilny punkt sprzedaży (ang. point of sale, POS) czy karta HUAWEI. Spółka opracowała także mechanizm bezpieczeństwa danych, kont, aplikacji i płatności. Obejmuje on certyfikaty bezpieczeństwa na poziomie sprzętu, zaufane środowisko wykonawcze (ang. Trusted Execution Environment, TEE) oraz system kontroli ryzyka związanego z chmurą obliczeniową. Podstawowe funkcje HMS są również ogólnodostępne, dzięki czemu banki i partnerzy z innych branż mogą świadczyć szerszą gamę cyfrowych usług finansowych.

Zhang Ping'an - HMS Huawei
HUAWEI City Service to wygodna w użyciu, jednolita platforma świadczenia usług administracji publicznej, uruchomiona we współpracy z partnerami z sektora samorządowego. Obejmuje ona 6 rozległych obszarów i ponad 30 najbardziej popularnych usług administracji publicznej, takich jak wydatki, służba zdrowia czy obsługa imigrantów. W przyszłości użytkownicy będą mogli realizować transakcje ze wszystkimi działami administracji publicznej za pośrednictwem pojedynczej funkcji HUAWEI ID, która umożliwi im dostęp do lokalnych jednostek świadczących usługi dla obywateli w dowolnym czasie i miejscu.

Z myślą o szkolnictwie i sektorze pracowniczym uruchomiona została internetowa platforma Link Now wspierająca koordynację edukacji i pracy, która obejmuje takie funkcje, jak komunikator, współpraca w czasie rzeczywistym i zdalne nauczanie. Huawei dąży do tego, aby edukacja i współpraca międzyzespołowa stały się łatwiej dostępne dzięki rozwiązaniom technologicznym. W ten sposób każdy użytkownik narzędzi Huawei na świecie może cieszyć się lepszą funkcjonalnością i wydajnością.

Podczas HUAWEI CONNECT 2020 przedstawiciele spółki wspomnieli również o platformie handlowej HUAWEI Business Touch, która umożliwia terminowe przesyłanie klientom informacji dotyczących promocji i obsługi klienta. Wiadomości mogą być dostarczane różnymi kanałami, w tym poprzez aplikację HUAWEI Life Service czy pierwszy ekran od lewej. Spółka Huawei przedstawiła także inteligentne rozwiązanie biznesowe oparte na zintegrowanych mapach 2D/3D, nawigacji AR i dodatkowych możliwościach, a także Huawei Enterprise Manager – mobilne rozwiązanie dla przedsiębiorstw.

Spółka Huawei opracowała zupełnie nowe, inteligentne rozwiązanie dla sektora turystyki kulturowej. Użytkownicy mogą przechowywać w swoich urządzeniach takie informacje jak elektroniczne identyfikatory, kody dostępu, kluczyki samochodowe czy klucze do pokoi hotelowych, a następnie korzystać z nich w sposób automatyczny dzięki funkcji HUAWEI AI Pass obsługiwanej przez terminal. Jedyne, co muszą zrobić, to przyłożyć urządzenie do terminala. Rozwiązanie obejmuje również takie usługi, jak rekomendacja tras, aktualizacje w czasie rzeczywistym dotyczące wybranych miejsc oraz nawigacja AR. W ramach partnerstwa z Dujiangyan Scenic Spot Huawei zamierza zapewnić odwiedzającym zupełnie nowe doświadczenia turystyczne.

Spółka Huawei udostępniła twórcom oprogramowania z całego świata pięć podstawowych mechanizmów serwisowych, takich jak płatności, reklamy, przeglądanie, mapy i wyszukiwanie. W ramach pakietu HMS Core 5.0 Huawei zapewnia wiodące oprogramowanie, sprzęt i możliwości chmury obliczeniowej, dzięki którym partnerzy i twórcy oprogramowania mogą przyspieszyć innowację i proces cyfryzacji. Stworzony przez Huawei ekosystem HMS jest obecnie trzecim pod względem wielkości ekosystemem aplikacji mobilnych na świecie, skupiającym ponad 1,8 mln zarejestrowanych twórców z całego świata i 96 tys. aplikacji zintegrowanych z pakietem HMS Core.

Spółka Huawei zainwestowała również 1 mld USD w realizację programu Shining-Star, aby zachęcić twórców oprogramowania do dołączenia do ekosystemu HMS i promować innowację w tworzeniu aplikacji. Realizacja programu przyczyniła się łącznie do powstania ponad 10 tys. innowacyjnych aplikacji na całym świecie, w tym ponad 1 tys. w ramach pionowych relacji partnerskich.

Huawei współpracuje z partnerami i twórcami oprogramowania z całego świata, wspierając innowację w transformacji cyfrowej oraz realizując program włączenia cyfrowego TECH4ALL. Rozwijając swoją działalność, spółka Huawei dąży do zapewniania nowych możliwości podmiotom z innych branż i sektorów, aby przyspieszyć ich transformację cyfrową. Dzięki temu spółka i inne branże mogą wspólnie zapewniać konsumentom bardziej pozytywne doświadczenia cyfrowe i poprawiać jakość ich życia.

W Huawei traktujemy twórców oprogramowania, partnerów i konsumentów z całego świata jak gwiazdy, które czynią przyszłość bardziej świetlaną. Liczymy, że współpraca z nimi rozświetli naszą ścieżkę rozwoju i pomoże stworzyć nowy świat, który będzie jeszcze bardziej tętnić życiem„.

źródło: Huawei

One thought on “Zhang Ping’an – HMS Huawei na wszystkich płaszczyznach życia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: