#GrajmyRazem – Olimpiady Specjalne Polska i Huawei

#GrajmyRazem – hasło kampanii społecznej Olimpiad Specjalnych. Polska i Huawei grają razem w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

#GrajmyRazem

#GrajmyRazem – hasło kampanii społecznej Olimpiad Specjalnych Polska rozlegnie się na stadionach piłkarskiej Ekstraklasy! Cała piąta kolejka rozgrywek – od 25 do 27 września została oficjalnie dedykowana polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych! Partnerami polskich obchodów w tym roku są Tauron Polska Energia i Huawei Polska.

Inicjatywa ta jest ważnym elementem polskiej edycji największego święta piłki nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną – Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, które trwać będzie na całym kontynencie od 23 do 30 września 2020 r.
Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

W tym roku odbywa się już dwudziesta edycja tego wydarzenia, od początku wspieranego przez UEFA. W całej Europie odbędą się piłkarskie turnieje Olimpiad Specjalnych, wszyscy związani z profesjonalną piłką podkreślają w tym czasie wkład i zaangażowanie, jakie wnoszą w sport piłkarze i piłkarki z niepełnosprawnością intelektualną. Także w Polsce planowanych jest wiele wydarzeń”

Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska

W ramach polskiej edycji Tygodnia podczas wszystkich meczów 5 kolejki PKO BP Ekstraklasy spikerzy meczowi odczytają przesłanie Olimpiad Specjalnych, a na telebimach pojawi się  wideo promujące sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Krótkie wideo, promujące Olimpiady Specjalne pojawi się także przed transmisjami telewizyjnymi meczów. To już kolejny rok, gdy Ekstraklasa i Olimpiady Specjalne Polska wspólnie zachęcają do wspierania piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną. Sponsorem Strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia, a Sponsorem Głównym – Huawei.

W Polsce żyje około 1,2 mln osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z misji Olimpiad Specjalnych jest właśnie uświadomienie i udowodnienie wszystkim Polakom, że włączenie tej grupy do codziennego funkcjonowania społeczeństwa przynosi ogromne korzyści obu stronom. Dlatego z dumą wspieramy inicjatywę, której wartości, takie jak walka z wykluczeniami, integracja osób z niepełnosprawnościami, szacunek, akceptacja oraz poczucie wspólnoty – są bardzo bliskie naszej firmie.”

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska, sponsora głównego Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z determinacją i zaangażowaniem pracują na treningach i rywalizują podczas zawodów. Ich medale to wynik ciężkiej sportowej pracy, ale także efekt przełamywania barier i pokonywania wielu przeciwności. Cała społeczność piłkarskiej Ekstraklasy świetnie rozumie i podziwia ten ogromny wysiłek. Przyłączając się wielką dumą do tej akcji, zachęcamy wszystkich by także okazali wsparcie dla Olimpiad Specjalnych, bo w każdym sporcie i w każdej rywalizacji to właśnie kibic jest bezcenną wartością i ogromną motywacją.”

Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Sprzedaży Ekstraklasy S.A

Polska edycja Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych to również  regionalne turnieje piłki nożnej w całym kraju, a także piłkarskie święto podczas V Ogólnopolskiego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych, w którym weźmie udział 100 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 6-12 lat z całego kraju.

Gramy na boiskach i jesteśmy aktywni! Oczywiście priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo, więc zachowujemy wszelkie rygory sanitarne, związane z pandemią. Jednak pomimo sytuacji chcemy, by nasi zawodnicy mogli czerpać radość ze sportu.”

Joanna Styczeń-Lasocka

To właśnie w związku z pandemią Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych został przeniesiony ze swojego tradycyjnego majowego terminu na wrzesień. To wydarzenie odbywa się jednocześnie z Europejskim Tygodniem Sportu, by pokazać, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są równoprawnymi obywatelami społeczeństwa, a ich pasja i determinacja w sporcie w niczym nie ustępuje innym zawodnikom.
Wydarzenie promuje specjalny spot z udziałem Roberta Lewandowskiego:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: