Magiczny Dywan onEVO – interaktywna podłoga i zabawa na 102

Poznajcie „magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, a seniorzy mogą utrzymywać w formie nie tylko ciało, ale też umysł

Magiczny Dywan onEVO

Stworzona przez polską firmę Funtronic i produkowana w Polsce interaktywna podłoga, już od kilku lat pomaga szkołom na całym świecie w prowadzeniu nowoczesnych zajęć. Magiczny Dywan onEVO to kolejny etap ewolucji urządzenia, które już teraz jest wykorzystywane przez setki polskich szkół, przedszkoli, świetlic czy innych placówek.

Test HTC Desire 20 pro – to dobrze zbalansowany smartfon

Obraz wyświetlany na podłodze tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Nauczyciele, wybierając pracę z podłogą interaktywną Magiczny Dywan onEVO, otrzymują wsparcie merytoryczno-dydaktyczne w postaci pakietu metodycznego, spełniającego wymogi podstawy programowej.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Funkcjonalność Magicznego Dywanu oneVO umożliwia szerokie spektrum zastosowań w każdym pomieszczeniu na jasnym i jednolitym podłożu. Uczeń za pomocą ruchów rąk lub nóg bierze udział w zabawie. Wielkość wyświetlanego obrazu zależy od wysokości zawieszenia urządzenia nad powierzchnią podłogi i zbliżona jest do prostokąta o wymiarach 2×3 metry. Zaletą tej pomocy edukacyjnej jest niezwykła łatwość obsługi wyłącznie za pomocą pilota zdalnego sterowania – z zasadą obsługi podobną do domowego telewizora.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Magiczny Dywan EVO został wyposażony w pakiet 100 startowy gier, a jego bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz komponenty – dostosowane do najnowszych, międzynarodowych standardów.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Jak podaje raport o sytuacji zdrowotnej ludności Polski i jej uwarunkowaniach, średnia długość życia Polaków przestała się wydłużać. Od dwóch lat wynosi ona u kobiet 81,8 lat, a u mężczyzn 74 lata. Oprócz diety w utrzymaniu właściwej wagi pomaga aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia przynoszą osobom starszym szereg korzyści m.in.: poprawiają pracę serca, wzmacniają mięśnie, które z wiekiem zaczynają słabnąć, obniżają ciśnienie oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie. Polecaną seniorom formą ruchu jest przede wszystkim spacer.

Interaktywna podłoga Funtronic Senior może być wykorzystywana zarówno do rehabilitacji jak i rozrywki osób starszych. Specjalistyczny pakiet gier dla seniorów, opracowany we współpracy ze specjalistami i pensjonariuszami Domu nad Świdrem w Otwocku, poprawia zdolności poznawcze, koordynację ruchową oraz koncentrację. Ponadto, utrzymuje zainteresowanie gracza i integruje seniorów poprzez możliwość gry kilku osób jednocześnie.

Z podłogi interaktywnej mogą korzystać zarówno osoby w pełni sprawne, jak i te z niepełnosprawnościami. Do zajęć można też wykorzystywać realne przedmioty, jak woreczki rehabilitacyjne – w przypadku gry, polegającej na rzucie do celu, czy piłki – w przypadku gry w kręgle – o aktywizacji seniorów przy użyciu podłogi interaktywnej Funtronic Senior mówi Wojciech Muliński, Członek Zarządu Funtronic.

Czy wykorzystanie nowoczesnych technologii to dobry pomysł, nie tylko dla edukacji, ale też na pracę terapeutyczną z osobami starszymi? Nasza wizyta w fabryce Funtronic udowadnia, że zdecydowanie tak.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Interaktywna podłoga Funtronic Senior to nowatorskie narzędzie terapeutyczne. Urządzenie łączy w sobie projektor, komputer i czujnik ruchu, a jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna ze względu na to, że steruje się nim za pomocą ruchów ciała i gestów. Interaktywnych aplikacji można używać także na stole, co daje możliwość uczestnictwa wszystkim seniorom, także tym z ograniczoną sprawnością ruchową. Interaktywny projektor wyposażony jest w zestaw aplikacji, quizów i gier ruchowych, które pobudzają do myślenia oraz zachęcają do aktywności fizycznej i współpracy w grupie.

Koszt urządzenia Magiczny Dywan onEVO z podstawowym pakietem aplikacji to 12 500 zł brutto. Do tego dochodzą ewentualne koszty dodatkowych pakietów, których ceny są różne.

Poznajcie najbardziej zaawansowaną podłogę interaktywną na rynku

One thought on “Magiczny Dywan onEVO – interaktywna podłoga i zabawa na 102

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: