Magiczny Dywan onEVO – interaktywna podłoga i zabawa na 102

Poznajcie „magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, a seniorzy mogą utrzymywać w formie nie tylko ciało, ale też umysł

Magiczny Dywan onEVO

Stworzona przez polską firmę Funtronic i produkowana w Polsce interaktywna podłoga, już od kilku lat pomaga szkołom na całym świecie w prowadzeniu nowoczesnych zajęć. Magiczny Dywan onEVO to kolejny etap ewolucji urządzenia, które już teraz jest wykorzystywane przez setki polskich szkół, przedszkoli, świetlic czy innych placówek.

Test HTC Desire 20 pro – to dobrze zbalansowany smartfon

Obraz wyświetlany na podłodze tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Nauczyciele, wybierając pracę z podłogą interaktywną Magiczny Dywan onEVO, otrzymują wsparcie merytoryczno-dydaktyczne w postaci pakietu metodycznego, spełniającego wymogi podstawy programowej.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Funkcjonalność Magicznego Dywanu oneVO umożliwia szerokie spektrum zastosowań w każdym pomieszczeniu na jasnym i jednolitym podłożu. Uczeń za pomocą ruchów rąk lub nóg bierze udział w zabawie. Wielkość wyświetlanego obrazu zależy od wysokości zawieszenia urządzenia nad powierzchnią podłogi i zbliżona jest do prostokąta o wymiarach 2×3 metry. Zaletą tej pomocy edukacyjnej jest niezwykła łatwość obsługi wyłącznie za pomocą pilota zdalnego sterowania – z zasadą obsługi podobną do domowego telewizora.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Magiczny Dywan EVO został wyposażony w pakiet 100 startowy gier, a jego bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz komponenty – dostosowane do najnowszych, międzynarodowych standardów.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Jak podaje raport o sytuacji zdrowotnej ludności Polski i jej uwarunkowaniach, średnia długość życia Polaków przestała się wydłużać. Od dwóch lat wynosi ona u kobiet 81,8 lat, a u mężczyzn 74 lata. Oprócz diety w utrzymaniu właściwej wagi pomaga aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia przynoszą osobom starszym szereg korzyści m.in.: poprawiają pracę serca, wzmacniają mięśnie, które z wiekiem zaczynają słabnąć, obniżają ciśnienie oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie. Polecaną seniorom formą ruchu jest przede wszystkim spacer.

Interaktywna podłoga Funtronic Senior może być wykorzystywana zarówno do rehabilitacji jak i rozrywki osób starszych. Specjalistyczny pakiet gier dla seniorów, opracowany we współpracy ze specjalistami i pensjonariuszami Domu nad Świdrem w Otwocku, poprawia zdolności poznawcze, koordynację ruchową oraz koncentrację. Ponadto, utrzymuje zainteresowanie gracza i integruje seniorów poprzez możliwość gry kilku osób jednocześnie.

Z podłogi interaktywnej mogą korzystać zarówno osoby w pełni sprawne, jak i te z niepełnosprawnościami. Do zajęć można też wykorzystywać realne przedmioty, jak woreczki rehabilitacyjne – w przypadku gry, polegającej na rzucie do celu, czy piłki – w przypadku gry w kręgle – o aktywizacji seniorów przy użyciu podłogi interaktywnej Funtronic Senior mówi Wojciech Muliński, Członek Zarządu Funtronic.

Czy wykorzystanie nowoczesnych technologii to dobry pomysł, nie tylko dla edukacji, ale też na pracę terapeutyczną z osobami starszymi? Nasza wizyta w fabryce Funtronic udowadnia, że zdecydowanie tak.

Magiczny Dywan onEVO
Magiczny Dywan onEVO

Interaktywna podłoga Funtronic Senior to nowatorskie narzędzie terapeutyczne. Urządzenie łączy w sobie projektor, komputer i czujnik ruchu, a jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna ze względu na to, że steruje się nim za pomocą ruchów ciała i gestów. Interaktywnych aplikacji można używać także na stole, co daje możliwość uczestnictwa wszystkim seniorom, także tym z ograniczoną sprawnością ruchową. Interaktywny projektor wyposażony jest w zestaw aplikacji, quizów i gier ruchowych, które pobudzają do myślenia oraz zachęcają do aktywności fizycznej i współpracy w grupie.

Koszt urządzenia Magiczny Dywan onEVO z podstawowym pakietem aplikacji to 12 500 zł brutto. Do tego dochodzą ewentualne koszty dodatkowych pakietów, których ceny są różne.

Poznajcie najbardziej zaawansowaną podłogę interaktywną na rynku

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: