WD Purple 18TB HDD – nowości dla inteligentnych systemów monitoringu

Połączenie nowych HDD o pojemności 18 TB, kart microSD 1 TB oraz oprogramowania zoptymalizowanego do obsługi zadań streamingu w modelu 24/7 sprawia, że użytkownicy mogą liczyć na pojemność, wydajność oraz niezawodność kluczową dla rejestratorów wideo, kamer smart, urządzeń NVR wykorzystujących mechanizmy Deep Learning oraz narzędzi do analizy wideo.

WD Purple

Firma Western Digital Corp. poinformowała o rozszerzeniu rodziny produktów WD Purple o najbardziej pojemne w sektorze rozwiązań dla monitoringu wideo urządzenia do przechowywania danych: dysk twardy WD Purple 18TB HDD (przeznaczony do zastosowania w rejestratorach wideo DVR i NVR oraz urządzeniach do analityki wideo), a także kartę 1TB WD Purple SC QD101 microSD™ (zaprojektowaną m.in. dla kamer wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji). Wszystkie produkty z serii WD Purple są zoptymalizowane z myślą o redukowaniu zjawisk utraty klatek oraz pikselizacji, maksymalnym udoskonaleniu jakości odtwarzanych materiałów oraz obsługi zadań roboczych 24/7 – od zapisu materiałów, przez ich backup, aż po długoterminową archiwizacje.

Technologie z dziedziny deep learning oraz sztucznej inteligencji są obecnie coraz częściej wykorzystywane w narzędziach do monitoringu wizyjnego – zarówno w obiektach biznesowych, jak i przestrzeniach miejskich. Zastosowanie tych technologii pozwala na automatyzowanie wielu zadań i usprawnianie działania systemów nadzoru, co przekłada się na tworzenie bezpieczniejszego i bardziej komfortowego środowiska dla pracowników/mieszkańców. Problem w tym, że AI oraz deep learning do maksymalnie sprawnego działania potrzebują ogromnych ilości informacji oraz przestrzeni na dane w urządzeniach NVR oraz kamerach. Z niedawnego (lipiec 2020) raportu Video Surveillance & Analytics Intelligence Service firmy Omdia wynika, że sprzedaż kamer wykorzystujących algorytmy deep learning wzrośnie w najbliższych 5 latach o 67% – w przypadku urządzeń NVR wspierających DL wzrost ten wyniesie 37%. W tym samym czasie wzrośnie również – o 43% sprzedaż rozwiązań do analityki wideo.

Test MSI PRO 22XT 10M – komputer All-In-One, czy to ma sens?

WD Purple 18TB HDD 

Nowy WD Purple 18TB HDD jest najbardziej pojemnym na rynku dyskiem do zastosowań związanych z monitoringiem wideo – zaprojektowano go z myślą o urządzeniach NVR (sieciowe rejestratory wideo) oraz rozwiązaniach do zaawansowanej analityki wideo (prowadzonej zarówno w czasie rzeczywistym, jak i po zarejestrowaniu materiału). Nowość oferuje pojemność o 28% większą niż poprzednia generacja – 18 TB to dość przestrzeni, by bez problemu przechowywać wideo, obrazy referencyjne czy metadane, zapewniając w ten sposób sprawne funkcjonowanie mechanizmów AI. Dyski WD Purple oferują obecnie od 8 do 18 TB przestrzeni dyskowej i wyposażone są w obsługę technologii AllFrame AI, która pozwala na zapisywanie materiału z maksymalnie 64 kamer wysokiej rozdzielczości oraz dodatkowo obsługę 32 strumieni dla narzędzi analitycznych bazujących na deep learning.

WD Purple SC QD101 1TB microSD

Karta WD Purple 1TB microSD została zaprojektowana z myślą o kamerach AI, kamerach monitoringu oraz innych urządzeniach działających na obrzeżach sieci – może w nich działać jako podstawowa lub zapasowa przestrzeń storage. Nowość bazuje na zaawansowanej, 96-warstowej pamięci 3D NAND Western Digital, zapewnia wysoką niezawodność i trwałość (do 500 cykli P/E) i dostępna jest w wariantach 1TB, 512GB, 256GB, 128GB, 64GB oraz 32GB. Karta jest odporna na uszkodzenia i trudne warunki pracy – może pracować w najgorszej pogodzie, wysokiej wilgotności i temperaturach od -25° do +85° stopni Celsjusza. Użytkownicy odpowiednio kompatybilnych kamer mogą skorzystać z zaawansowanych narzędzi do monitorowania kondycji karty i wykorzystać je do zapobiegania awariom, podejmowania działań serwisowych itp.

Więcej niż sprzęt

W produktach z serii WD Purple wykorzystywane jest odpowiednio zoptymalizowane oprogramowanie firmware oraz zaawansowane funkcje zarządzania danymi, które pozwalają urządzeniom tym z powodzeniem odgrywać krytyczną rolę w procesie usprawniania działania całego systemu monitoringu oraz zarządzania urządzeniami działającymi w całej sieci rozwiązań smart wideo bazujących na sztucznej inteligencji. Taka kombinacja zalet zwiększa wydajność, niezawodność, odporność na awarie oraz ogólna efektywność i opłacalność całego systemu. Opracowana przez Western Digital technologia AllFrame™ sprawia, że dyski WD Purple HDD zapewniają zaawansowany caching oraz narzędzia do zarządzania przesyłanymi strumieniowo materiałami wideo – tak, by zapobiegać utracie danych i sprawnie zapisywać wszystkie informacje. Western Digital Device Analytics™ – programowe rozwiązanie dla dysków HDD Western Digital – pozwala użytkownikom na zaawansowane monitorowanie pracy dysków, analizowanie jej, wykrywanie potencjalnych problemów (oraz zapobieganie im).

Dostępność

Dysk WD Purple 18TB HDD pojawi się w sprzedaży w październiku 2020, zaś karta WD Purple SC QD101 1TB  w listopadzie 2020.

One thought on “WD Purple 18TB HDD – nowości dla inteligentnych systemów monitoringu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: