e-Senior – internet to wspaniała przygoda i…wygoda

e-Senior potrafi w internety! My to wiemy od dawna. Wiemy też, że wiele starszych osób nadal ma jednak sporo obaw, aby wkroczyć w cyfrowy świat. Chcemy im w tym pomóc.

e-Senior

Jak senior z seniorem

Dlatego, po pierwsze – Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało cykl filmów, w których Marta Manowska rozmawia ze znanymi seniorami o ich internetowych doświadczeniach. Po drugie – do pomocy seniorom Ministerstwo Cyfryzacji chce też zaangażować ich wnuki i dzieci. W tym celu organizuje konkurs ze świetnymi nagrodami. Laptopami. Ale o tym więcej za chwilę…

Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia – mówi Marta Manowska, ambasadorka kampanii „e-Polak potrafi!”.

 

Wspólnie zaczynamy kolejną odsłonę tej kampanii. Teraz hasło to e-Senior potrafi!

Ministerstwo Cyfryzacji zdaje sobie bowiem sprawę, że ciężko jest czasem przekonać starszą osobę do rozpoczęcia internetowej przygody. Dlatego postanowiono podejść do tego inaczej… Wraz z Martą Manowską przygotowano cykl trzech filmów, w których znani seniorzy dzielą się swoimi internetowymi doświadczeniami i przygodami. Ministerstwo Cyfryzacji pyta ich także o to, co zrobić, aby przekonać nieprzekonanych.

Dzisiaj premiera pierwszego filmu. Temat: komunikacja i kontakt z bliskimi. W tym odcinku Marta Manowska rozmawia z Władysławem Balickim, który teraz z internetem jest za pan brat, ale przecież nie zawsze tak było, on też musiał się przełamać.

A o konkursie przeczytacie na portalu Ministerstwa Cyfryzacji

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]