Huawei i 5G truck czeka na gości podczas Festiwalu Cyfryzacji

Technologia 5G na wyciągnięcie ręki czeka na gości w 5G trucku – Mobilnym Centrum Innowacji w dniach 1-3 października podczas Festiwalu Cyfryzacji.

Huawei 5G truck
Huawei 5G truck

Chcesz odbyć wycieczkę do rozszerzonej rzeczywistości, obejrzeć video  w rozdzielczości 8k, a może zagrać w piłkarzyki w chmurze VR? Świetnie się składa, to są jedne z atrakcji, które czekają na gości w 5G trucku – Mobilnym Centrum Innowacji w dniach 1-3 października podczas Festiwalu Cyfryzacji.

5G truck to sztandarowy projekt Huawei – pozwala zapoznać się z technologiami jutra, a jednocześnie doświadczyć rozwiązań, które gotowe są już dziś. Jest to żywa i interaktywna prezentacją możliwości, jakie niosą za sobą dziedziny ściśle połączone z technologią 5G: wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja czy obliczenia chmurowe.

5G przynosi rewolucję w dostępności i jakości połączeń sieciowych otwierając tym samym drogę do tysięcy przełomowych rozwiązań tak dla konsumentów, jak i biznesu. Poprzez ciągłe inwestowanie w badania i rozwój, Huawei stał się światowym liderem technologii 5G i dziś posiada najwięcej patentów w tej dziedzinie. Dzięki 5G Truck doświadczenie technologii przyszłości dostępne jest dla każdego – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i inwestycji, Huawei Polska.

Mobilne Centrum Innowacji jest dostępne do zwiedzania w Polsce podczas Festiwalu Cyfryzacji. Inicjatywa wpisuje się w działania edukacyjne realizowane przez Huawei w Polsce i na świecie w ramach inicjatywy Tech4All. Huawei, będąc światowym liderem w dostarczaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, od lat podejmuje działania na rzecz walki z wykluczeniem w różnych jego aspektach – zarówno poprzez zastosowanie nowych technologii, jak i wspieranie inicjatyw na rzecz równego dostępu. Jednym z takich aspektów jest utrudniony dostęp do edukacji czy wykluczenie cyfrowe, które mogą stanowić barierę w dążeniu do równych szans. Dlatego Huawei przekazuje sprzęty uczelniom technicznym i prowadzi programy współpracy, które pozwalają studentom zdobywać wiedzę przy wykorzystaniu wiodących technologii.
5G Truck
5G Truck
Firma od lat organizuje także program Seeds for the Future, którego celem jest umożliwienie uzdolnionym studentom zdobywania wiedzy o najnowszych technologiach i praktycznych umiejętności od światowych ekspertów Huawei w ramach specjalnych kursów. Tegoroczna edycja programu będzie realizowana w pełni zdalnie i otwarta dla wszystkich studentów zainteresowanych poszerzaniem kompetencji w obszarze rozwoju sztucznej inteligencji, zastosowań technologii 5G i rozwiązań chmurowych.
Jakie atrakcje czekają na gości 5G truck:

Wycieczka do rozszerzonej rzeczywistości AR:

Twoje doświadczenie w ciężarówce zacznie się od włożenia pary okularów AR. Korzystając z naszych okularów, możesz wchodzić w interakcję z Sofią, cyfrowym awatarem. To z nią odbędziesz wirtualną wycieczkę po każdym zakątku naszej ciężarówki 5G.

5 G + 8 K

8k streaming to przyszłość i możliwy jest tylko dzięki 5G. Dzięki temu rozwiązaniu możesz z bliska doświadczyć realistycznych efektów wideo 8K.

5G w BIZNESIE

5G ma niezliczone zastosowania biznesowe. Tu będziesz mógł zobaczyć aplikacje VR i AR 5G do celów szkoleniowych. AR Zdalna umożliwia na przykład nieprzeszkolonym mechanikom obsługę skomplikowanych urządzeń przemysłowych i ułatwia rozwiązywania problemów.

5G dla KLIENTÓW

Tutaj zobaczysz wybór urządzeń 5G Huawei, a także wypróbujesz na żywo najnowsze rozwiązania – np. strumieniowanie obrazu z wielu źródeł w czasie rzeczywistym. W ten sposób możesz obejrzeć np. koncert gwiazd POP.

5 G + CHMURA  VR

Nasza jedyna w swoim rodzaju gra w piłkarzyki VR na pewno Cię zachwyci. Korzystając z Cloud VR, pokazujemy potencjał 5G i VR poprzez dobrze znaną wszystkim grę.

5 G + AI sztuczna inteligencja

Sterowany przez moduł  Atlas 200 DK, robot-samochód Ascbot AI może realizować takie funkcje, jak autonomiczna jazda na linii, autonomiczne unikanie przeszkód i śledzenie obiektu. Platforma AI typu open source jest łatwa do nauczenia, wydajna i prosta w użyciu, co jest idealne dla entuzjastów robotów oraz sztucznej inteligencji do rozpoczęcia pierwszych doświadczeń ze sztuczną inteligencją.

Mobilne Centrum Innowacji 5G znajduje się przy CH Reduta, Al. Jerozolimskie 148 w Warszawie.

 

Dedykowane wizyty dla Gości odbędą się od 1 do 3 października, w godzinach od 9-17.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: https://festiwalcyfryzacji.pl/wydarzenia/odkryj-mobilne-centrum-innowacji-5g-huawei. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzających liczba osób jest ograniczona. Wstęp tylko po uprzedniej rejestracji. Bilety są bezpłatne.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: