Mi 10T Pro, Mi 10T – kreatywność na wyższym poziomie

Xiaomi pokazało nowe smartfony Mi 10T Pro, Mi 10T – są wyposażone w świetne aparaty, ekrany z funkcją AdaptiveSync, wydajne procesory oraz pojemne baterie

Xiaomi odegrało znaczącą rolę w rozwoju możliwości obiektywów 108MP – od zaprezentowania pierwszego na świecie smartfonu z aparatem o tej rozdzielczości, po szereg innowacji w fotografii mobilnej wprowadzonych przez firmę tylko w ostatnim roku. Mi 10T Pro, jako kolejny przedstawiciel Xiaomi, został wyposażony w aparat o rozdzielczości 108MP, z możliwością nagrywania filmów w jakości 8K oraz stabilizacji obrazu OIS. Rozdzielczość głównego obiektywu w Mi 10T to 64MP.

W obu modelach konfigurację tylnego aparatu dopełniają jeszcze dwa obiektywy – ultraszerokokątny 13MP oraz makro 5MP, natomiast z przodu został umieszczony aparat do selfie o rozdzielczości 20MP.

Mi 10T Pro
Mi 10T Pro

Zarówno w oprogramowaniu Mi 10T, jak i Mi 10T Pro, Xiaomi umieściło szereg technologicznych usprawnień. Sześć trybów wykorzystujących długi czas ekspozycji umożliwi każdemu stworzenie artystycznych zdjęć – od trybu “Moving crowd”, który pozwala skupić się na obiekcie przy jednoczesnym, dynamicznym rozmyciu tła, po tryb “Star trails” pozwalającym na tworzenie gwiaździstego, wirującego nieba.

Dzięki trybowi “Photo Clones” na jednym ujęciu można uchwycić cztery różne czynności, wykonywane przez jedną osobę. Dodatkowo tryb “Time burst” zadowoli osoby, które uwielbiają tworzyć zdjęcia z ujęć poklatkowych, a następnie przekształcać je w wideo. Dopełnieniem możliwości jakie oferuje oprogramowanie aparatu są filtry Cyberpunk, Gold vibes i Black ice, nadające charakterystyczny klimat każdemu zdjęciu.

Oba modele zostały wyposażone w nowe funkcje wideo. Tryb Video Clone łączy dwie “historie” w jeden film, natomiast funkcja Dual Video umożliwi tworzenie relacji wideo z dwóch różnych perspektyw, łącząc obraz z przedniego i tylnego aparatu. Z trybem “Time-lapse” dla przedniego aparatu selfie każdy materiał na vlogu będzie bardziej wciągający.

Mi 10T
Mi 10T

Płynniejsze działanie z ekranem 144Hz i technologią AdaptiveSync TrueColor
Mi 10T Pro oraz Mi 10T zostały wyposażone w jeden z najlepszych, płaskich wyświetlaczy dostępnych na rynku, umożliwiający odświeżanie ekranu z częstotliwością do 144Hz. Wysoka częstotliwość odświeżania często wiąże się z dużym poborem mocy, jednak dzięki funkcji AdaptiveSync, stworzonej przez Xiaomi, ekran automatycznie wykrywa liczbę klatek emitowanych na ekranie i przystosowuje poziom odświeżania do wyświetlanej treści np. filmów (48Hz), seriali (50Hz), transmisji video (30Hz lub 60Hz), przeglądania social mediów czy grania (nawet do 144Hz). Takie rozwiązanie gwarantuje wrażenia wizualne na najwyższym poziomie przy jednoczesnym optymalnym zużyciu baterii. Ponadto technologia MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation) analizuje treści wideo i z pomocą sztucznej inteligencji zwiększa liczbę klatek, co przekłada się na płynniejszy obraz na ekranie.

Test Xiaomi Redmi Note 9 Pro – najmocniejszy z serii

Dzięki gamie kolorów P3 oraz technologii TrueColor, ekran wyświetla szeroki zakres dokładnie odwzorowanych kolorów. Tryb Czytania 3.0, dający wrażenie czytania jak na zwykłym papierze, sprawi, że oczy będą się mniej męczyć, a tryb wyświetlania Sunlight 3.0 dostosuje kontrast i kolory w zależności od zastanego natężenia światła. Dzięki wbudowanemu czujnikowi oświetlenia otoczenia 360° ekran może inteligentnie regulować jasność – nawet w warunkach efektu refleksów słonecznych.

Pobudź swoją kreatywność i włącz się do gry, dzięki Qualcomm Snapdragon 865 

Wyposażone we flagowy układ Qualcomm Snapdragon 865, Mi 10T Pro i Mi 10T oferują wyjątkową efektywność energetyczną, wydajność i łączność 5G, z obsługą szerokiego zakresu pasm, co zapewnia kompatybilność z większą, niż do tej pory, liczbą sieci w wielu krajach.

Dzięki procesorowi graficznemu Qualcomm Adreno 650 użytkownicy odczują komfort grania podobny jak ten z komputerów gamingowych. Połączenie UFS3.1 i LPDDR5, oznacza, że urządzenia wykorzystują wiodącą w branży smartfonów pamięci ROM i RAM.

Pojemna bateria 5000mAh wyposażona w dodatkowe funkcje pozwoli cieszyć się całodziennym użytkowaniem

Mi 10T Pro i Mi 10T mogą pochwalić się jedną z największych baterii wśród flagowców Xiaomi o pojemności baterii 5 000mAh. Optymalizacja baterii znacznie wydłużyła jej czas pracy. Technologia MMT (Middle Middle Tab), szybki i unikalny proces ładowania przewodowego 33W, ładowarka 33W w zestawie, sprawią, że mocy w smartfonie nigdy nie zabraknie.

Ceny smartfonów 10T zaczynają się od 499 EUR za wersję 6GB+128GB oraz od 549 EUR za wariant 8GB+128GB. Natomiast Mi 10T Pro kosztować będzie od 599 EUR za wersję 8GB+128GB oraz od 649 EUR za wariant 8GB+256GB. Smartfony będą dostępne od października. Dokładne daty wprowadzenia są uzależnione od regionu.

Specyfikacja techniczna: Mi 10T Pro, Mi 10T

3 thoughts on “Mi 10T Pro, Mi 10T – kreatywność na wyższym poziomie

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: