HP Pavilion – nowe notebooki inspirowane sztuką

Firma wprowadza na rynek nowe notebooki Pavilion 13, Pavilion 14 oraz Pavilion 15, charakteryzujące się nowoczesnym designem, wydajnymi podzespołami oraz obudowami wykonanymi częściowo z odzyskanych tworzyw sztucznych (w tym pochodzących z oceanów).

HP Pavilion
HP Pavilion

Firma HP Inc. ogłosiła aktualizacje swojej linii produktów Pavilion, które nie tylko zachwycają designem, ale również zostały zaprojektowane z myślą o podkreśleniu działań firmy HP na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Laptopy HP Pavilion 13, HP Pavilion 14 i HP Pavilion 15 mogą pochwalić się nowym, progresywnym wzornictwem i są pierwszymi laptopami konsumenckimi oferowanymi przez HP z procesorami Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe. To także pierwsze notebooki konsumenckie HP, w których zastosowano tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu oraz materiały wyprodukowane z plastiku wyłowionego z oceanu.[i]

Nigdy wcześniej komputery osobiste nie były tak istotne dla pokolenia Z. Wykorzystują komputery, aby łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, korzystać z rozrywki oraz uczyć się zdalnie w cyfrowych klasach. Podczas pandemii COVID-19 spędzali oni prawie 10 godzin tygodniowo więcej na swoim komputerze niż wcześniej, a ponad połowa z nich korzysta z PC częściej niż z telefonów. Najnowsza seria Pavilion zapewnia znakomitą wydajność i mobilność wymaganą do przystosowania się do tego w jaki sposób i gdzie używają swojego komputera.

 Jeśli chodzi o komputery PC dla najnowszego pokolenia użytkowników, chcemy pomóc im czerpać radość nie tylko podczas pandemii, ale także w nadchodzących latach –  powiedział Kevin Frost, Dyrektor Generalny działu Consumer, Personal Systems w HP Inc. HP w najnowszych modelach z serii Pavilion oferuje zaawansowane funkcje wydajności i nowoczesny design, dzięki czemu są idealne dla każdego, kto chce pozostać w kontakcie, bawić się i uczyć.

HP Pavilion
HP Pavilion 13 to obudowa w kolorze naturalnego srebra, bateria wystarczającą na 8,5 godziny pracy oraz Wi-Fi 6.

Wyjątkowy design dostosowany do potrzeb dzisiejszego użytkownika PC

Zrównoważony rozwój jest nadal głównym celem HP w całej ofercie komputerów i rozwiązań technologicznych.
W nowych modelach z serii Pavilion do konstrukcji obudowy głośników wykorzystano tworzywa sztuczne pochodzące z oceanów i recyklingu pokonsumenckiego – szacuje się, że dzięki zastosowaniu ich w tych w tych urządzeniach, około 92 000 plastikowych butelek nie trafia do oceanów i na wysypiska śmieci. Kartony i inne elementy użyte do pakowania nowych urządzeń są również w 100% pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł i nadają się do recyklingu. Laptopy mają również certyfikat EPEAT Silver i Energy Star.

Najnowsze komputery Pavilion są inspirowane sztuką. Dzięki czystym liniom i rzeźbiarskim elementom z atrakcyjnymi krawędziami w kształcie klepsydry, użytkownicy mogą łatwo otworzyć urządzenie ze wszystkich trzech stron. W ramach przeprojektowania serii Pavilion, urządzenia te mają gładką metalową obudowę 3D, która eliminuje linie podziału na urządzeniu, zapewniając elegancki, czysty wygląd i dotyk. Pavilion 15 ma stosunek ekranu do obudowy (screen-to-body ratio – STBR), na poziomie 86%, a we wszystkich trzech urządzeniach postawiono na smuklejszą konstrukcję, dzięki mniejszym wymiarom x/y (szer. / wys.).

HP Pavilion 14 jest przeznaczony do pracy i zabawy, posiada wszystkie porty potrzebne do wydajnej pracy, a także kamerę HP Wide Vision HD do rozmów wideo i cyfrowej nauki.

Wyświetlacze mają trójstronną ramkę z mikro-krawędziami – Pavilion 13 będzie dostępny z ekranem o rozdzielczości Full HD lub Ultra HD, natomiast Pavilion 14 i Pavilion 15 z panelami HD lub Full HD. Urządzenia obsługują również przesyłanie strumieniowe Microsoft High Dynamic Range (HDR) z technologią High Efficiency Video Coding (HEVC) preinstalowaną na panelach FHD i UHD,
aby zapewnić bogatsze i bardziej kolorowe wrażenia wizualne.

Urządzenia są dostępne w pięciu unikalnych wariantach kolorystycznych.[ii] Wszystkie modele będą oferować kombinacje kolorów naturalnego srebra, świetlistego złota i ceramicznej bieli. Pavilion 14 zaoferuje również odcień delikatnego różu, natomiast Pavilion 15 będzie oferował cztery różne opcje kolorystyczne.

Nowe urządzenia marki Pavilion są idealne dla studentów. Wszystkie komputery wyposażono w: pełną klawiaturę, większy, nowocześniejszy i precyzyjny panel dotykowy do obsługi i łatwiejszej nawigacji, a także opcjonalny czytnik linii papilarnych zwiększający bezpieczeństwo.

HP Pavilion 15 to tytan pracy z nowymi procesorami Intel Core 11. generacji lub procesorami mobilnymi AMD Ryzen z serii 4000.

Doskonała wydajności i niesamowicie szybka łączność

Niezależnie od tego, czy uczestniczą w zajęciach online, czy przesyłają strumieniowo najnowsze wydarzenia, komputery Pavilion oferują najlepszą w swojej klasie produktywność mobilną i bogate, wciągające efekty wizualne dzięki nowym procesorom Intel® Core™ 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe. Pavilion 14 i Pavilion 15 opcjonalnie będą wyposażone w kartę graficzną NVIDIA® GeForce® MX450, a Pavilion 15 będzie również oferował opcjonalne procesory mobilne AMD Ryzen z serii 4000.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Inne funkcje obejmują:

  • Przyspieszony dostęp do plików i lepszą wydajność pamięci masowej: wszystkie trzy urządzenia oferują opcjonalną technologię pamięci dwukanałowej i opcjonalną pamięć Intel® Optane™ ze standardem PCIe SSD do 1 TB .[iii]
  • Żywotność baterii: Najnowsze laptopy Pavilion z łatwością zapewniają zasilanie przez cały dzień – do 8,5 godziny pracy na baterii w modelu Pavilion 13 i do 8,75 godziny w Pavilion 15.3
  • Porty potrzebne do utrzymania produktywności: port HDMI 2.0 umożliwia łatwe podłączenie zewnętrznego monitora 5K, a wszechstronny port SuperSpeed USB-C® obsługuje dane, wyświetlanie i dostarczanie energii.[iv]
  • Pozostań w kontakcie dzięki szybszym prędkościom: dzięki Wi-Fi 6 komputery Pavilion zapewniają do czterech razy większą maksymalną prędkość Wi-Fi i 75% mniejsze opóźnienia.[v]
  • Szybki dostęp do komputera w dowolnym momencie: otwórz laptopa, aby natychmiast go wybudzić dzięki nowoczesnemu trybowi czuwania HP, by otrzymywać wiadomości e-mail, powiadomienia i strumieniować muzykę w trybie o niższym zużyciu energii.
  • Wspaniałe wrażenia wideo i audio w dzisiejszych nowej rzeczywistości: dwa głośniki HP, technologia HP Audio Boost i dostrojenie przez B&O zapewniają bogaty, autentyczny dźwięk, a kamera HP Wide Vision HD ma 88-stopniowe, szerokokątne pole czatu wideo zapewniając krystalicznie czyste detale.[vi]

Ceny i dostępność[vii]:

  • HP Pavilion 13 będzie dostępny w październiku, w cenie od $679.99.
  • HP Pavilion 14 będzie dostępny w październiku, w cenie od $579.99.
  • HP Pavilion 15 będzie dostępny w październiku, w cenie od $599.99, za model z procesorem AMD.

źródło: HP

_________—–

[i]W oparciu o wewnętrzną analizę wyświetlaczy wprowadzonych do obrotu przez HP dla konsumentów od 22 września 2020 r. Notebooki 45% post-konsumenckiej zawartości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu składa się z 5% masy materiałów plastikowych związanych z oceanem.

[ii] Ostateczne opcje kolorystyczne zależą od kraju, a dostępność może się różnić w zależności od kraju.

[iii] Dla dysków półprzewodnikowych, TB = 1 bilion bajtów. Rzeczywista pojemność sformatowanego dysku jest mniejsza. Do 35 GB dysku systemowego jest zarezerwowane na oprogramowanie do odzyskiwania systemu.

[iv] Obsługa USB-C w modelu HP Pavilion 15 AMD to wyjście HDMI 2.0 do 5120×2880 (60Hz) z HDCP 2.3.

[v] W oparciu o wymagania minimalne Wi-Fi 5 80MHz i Wi-Fi 6 160MHz podczas przesyłania plików pomiędzy dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymagany jest router bezprzewodowy, sprzedawany oddzielnie, obsługujący standard 802.11ax (Wi-Fi 6). Dostępny tylko w krajach, w których obsługiwana jest usługa 802.11ax.

[vi] Funkcje mogą wymagać oprogramowania lub innych aplikacji innych firm, aby zapewnić opisaną funkcjonalność.

[vii] Szacunkowe ceny. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: