OPPO Reno4 Pro 5G – inspirujące rozwiązania, nowe możliwości

OPPO podczas dzisiejszej konferencji zapowiedział wprowadzenie Reno4 Pro 5G –  pełną obsługę sieci 5G, szybkie ładowanie 65 W.

Modele z kolejnych serii Reno mają kilka wspólnych cech: doskonałą jakość wykonania, świetne wzornictwo, przemyślany zestaw podzespołów oraz zoptymalizowany system ColorOS. W ten trend wpisuje się także nowo zaprezentowana seria Reno4. Oferuje sporo ciekawych funkcji i – w poszczególnych półkach cenowych – więcej niż adekwatną konfigurację sprzętową.

Przy okazji premiery serii Reno4, OPPO przedstawiło także nowego ambasadora marki, którym został znany dziennikarz Marcin Prokop. Jako zagorzały zwolennik aktywnego stylu życia, prezenter dołącza do rodziny OPPO i będzie promować model Reno4 Pro w kampanii reklamowej.

OPPO i mnie łączy to samo pozytywne podejście i przekonanie, że technologia ułatwia życie. Wierzymy, że smartfon powinien być czymś więcej niż zwykłym telefonem. Jego główną funkcją jest dziś także dotrzymywanie kroku użytkownikowi, rozumienie jego potrzeb i łączenie go ze światem zewnętrznym, słowem – silne wspieranie w każdym momencie życia” – skomentował Marcin Prokop.

Bardzo się cieszymy z wprowadzenia nowej serii Reno4, która wykracza poza tradycyjne rozumienie technologii przez pryzmat suchej specyfikacji. Z tą serią chcemy zachęcać użytkowników  do rozwinięcia skrzydeł i czerpania przyjemności z każdej chwili. Co ważne, nowa seria Reno4 idealnie wpisuje się w także DNA OPPO, w którym zakodowaliśmy założenie, by tworzyć technologie skupione wokół potrzeb klientów i na każdym kroku dążyć do doskonałości” – powiedziała Mo Zhang, Brand Manager w OPPO Polska.

Reno4 Pro 5G – ponadprzeciętna smukłość, oszałamiająca prędkość 5G

Reklamy

 W najnowszej serii Reno4 użytkownicy znajdą inspirujące rozwiązania, otwierające nowe możliwości. Jej flagowym przedstawicielem jest Reno4 Pro 5G, który został wyposażony w technologię szybkiego ładowania 65 W SuperVOOC 2.0 i moduł w pełni obsługujący sieć 5G. Wszystko zamknięte zostało w ultrasmukłej obudowie. OPPO wychodzi bowiem z założenia, że wzornictwo przyszłości powinno dostarczać użytkownikom produkty, które są możliwie proste i łatwe w obsłudze, a jednocześnie kryją w sobie misternie komponowane wnętrze – tj. gwarantują maksymalną moc zamkniętą w minimalnej formie. Idąc tym tropem, firma zadbała, by cała seria Reno4 – odzwierciedlała myśl „mniej znaczy więcej” i tworzyła nową definicję określenia „lekki i smukły”.

W przypadku OPPO Reno4 Pro 5G, jest to tym bardziej oszałamiające, ponieważ model ma zaledwie 7,6 mm grubości (przy wadze 172 g), co czyni go rekordowo smukłym i lekkim telefonem obsługującym 5G. Warto zwrócić na to szczególną uwagę – łączność 5G nierzadko oznacza bowiem większe komponenty sprzętu, co wpływa także na wzrost wagi[1]. OPPO udoskonaliło ponadto układ wnętrza telefonu, wykorzystując każdy milimetr przestrzeni urządzeń z serii Reno4 i perfekcyjnie łącząc względy praktyczne z walorami estetycznymi.

Reno4 Pro 5G został wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz 3D. Ergonomiczny ekran został pieczołowicie dopracowany, a jego zakrzywienie wynosi 55,9 stopnia, dzięki czemu konstrukcja wygodnie leży w dłoni. 6,5-calowy wyświetlacz E3 Super AMOLED generuje żywe obrazy i płynnie łączy się z obudową, a stosunek wielkości ekranu do całego telefonu wynosi 92,1%. Przy natężeniu podświetlenia ekranu do 800 nitów, z maksymalną wartością częściowej luminacji do 1100 nitów, wyświetlane obrazy i treści są pełne życia, piksele są jaśniejsze i bardziej wyraźne nawet w pełnym słońcu.

Ekran spełnia także standardy dotyczące ochrony wzroku – otrzymał Certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający redukcję negatywnego wpływu na wzrok podczas przeglądania treści w nocy. Świetne wrażenia zapewnia on również podczas oglądania filmów i seriali na Netflixie w jakości Full HD, co z kolei potwierdza Certyfikat streamingu Netflix HD.

Test Oppo seria A (A31, A52, A72, A91) – każdy znajdzie coś dla siebie

Całość dopełnia wizualnie wykończenie obudowy. Wystarczy wziąć telefon do ręki, żeby od razu poczuć wyjątkową gładkość unikalnego matowo-lśniącego odcienia. Dzięki zastosowaniu nowej metody wykonania CMF (Kolor, Materiał, Wykończenie) przez OPPO, tylna część urządzeń z serii Reno4 lśni diamentowym blaskiem, dobrze komponując się zarazem z matowym wykończeniem, aby zapobiegać zarysowaniom.

Unikalna technologia wykonania, nazwana Reno Glow, ma też praktyczne walory użytkowe: plecki urządzenia nie zbierają odcisków palców, mimo wszystko zachowując głębię barw i wyjątkową, za każdym razem inną kolorystykę. Warto wspomnieć, że model OPPO Reno4 Pro 5G spełnia normę IP54, oferując odporność na zachlapania i działanie kurzu.

Pełne życia obrazy – nawet po zmroku

Urządzenia z serii Reno4 wyraźnie adresują coraz wyraźniejszy trend mobilnego wideo. Zostały wyposażone w szereg nie tylko sprzętowych ale i software’owych komponentów, które z łatwością mogę doskonale służyć nawet poczatkującym adeptom tej dziedziny tworzenia. W efekcie optymalizują jakość obrazów, aby każdy mógł realizować swój kreatywny potencjał niezależnie od okoliczności. Stworzone w tym celu opcje będą przydatne zarówno dla doświadczonych vlogerów, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z filmowaniem lub edytowaniem wideo.

OPPO Reno4 Pro 5G został wyposażony w specjalny tryb pozwalający na kręcenie filmów w nocy, który w każdym kadrze poradzi sobie z niedostatecznym oświetleniem. Model ten ma na pokładzie obiektyw Sony IMX708 do nagrywania szerokokątnego wideo po zmroku, który umożliwia tworzenie materiałów w niezwykłej perspektywie 120°. Urządzenie wyposażono także w czujnik 1/2,43” z rozmiarem pojedynczego piksela do 1,4 μm. Rozwiązanie pozwala na łączenie czterech pikseli w jedną całość, zwiększając ekspozycję i czułość w przypadku ograniczonego oświetlenia.

Reno4 Pro 5G obsługuje również dodatkowy algorytm filmów „w świetle księżyca” opracowany przez OPPO, który znacznie zwiększa jasność ekranu i wyostrza obraz, odpowiednio o 74,4% i 33,7%. Dodatkowo w modelu tym wprowadzono unikalną możliwość realizowania filmów w trybie profesjonalnym tak, jak do tej pory było to możliwe jedynie na zdjęciach. Można wiec korzystać z siatki ułatwiającej ustawianie kadru, ale także zmieniać dowolnie każdy kluczowy element: od ekspozycji, poprzez czułość, balans bieli i inne i każdy z nich może być ustawiany „na żywo” nawet podczas nagrywania. W tym trybie, zwanym Kinowym, obraz rejestrowany jest w proporcjach 21:9.

 

Dodatkowo OPPO stworzyło także nową wersję trybu stabilizującego nagranie – Ultrastabilizację Wideo 3.0. Tryb Ultrastabilizacji Wideo i Ultrastabilizacji Wideo Pro w tylnych aparatach został uzupełniony o funkcję Ultrastabilizacji Wideo w aparacie przednim, co umożliwia swobodne i płynne nagrywanie materiałów z każdej perspektywy.

15 minut ładowania – cały dzień korzystania, dzięki SuperVOOC 2.0

Misją OPPO jako pioniera i lidera technologii szybkiego ładowania jest stale tworzyć innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. W lipcu 2020 r. firma zaprezentowała najnowocześniejszą technologię przyszłości w obszarze szybkiego ładowania – 125 W Flash Charging. W Reno4 Pro 5G znalazł się zaś błyskawiczny system 65 W SuperVOOC 2.0.

Technologia szybkiego ładowania 65 W SuperVOOC 2.0 działa przy natężeniu prądu do 10V/6,5A i pozwala w pełni zasilić baterię Reno4 Pro 5G o pojemności 4000 mAh w zaledwie 36 minut. Wystarczy tylko 5 minut ładowania, aby móc korzystać z modelu przez kolejne 4 godziny, a jedynie kwadrans do tego, by móc korzystać z telefonu intensywnie przez cały dzień.

SuperVOOC 2.0 wykorzystuje innowacyjny układ połączonych podwójnych ogniw szybkiego ładowania, który dzieli napięcie o mocy 10 V, tak, aby na każdą baterię przypadało maksymalnie 5 V, a co za tym idzie – nie ma potrzeby stosowania procesu dodatkowego chłodzenia związanego z przegrzaniem w trakcie ładowania. Oznacza to, że użytkownik bez problemu naładuje telefon, oglądając jednocześnie filmy lub grając.

Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo procesu ładowania Reno4 Pro 5G, technologia 65 W SuperVOOC 2.0 od OPPO została wyposażona w pięciostopniową ochronę. Co istotne, model pomyślnie przeszedł także proces certyfikacji TÜV Rheinland pod kątem bezpieczeństwa systemu szybkiego ładowania. Reno4 Pro 5G wyposażono również w szereg dodatkowych funkcji oszczędzania energii. Tryb intensywnego oszczędzania energii pozwala użytkownikom przez 1,5 godziny pisać WhatsAppie lub rozmawiać przez telefon przez 77 minut przy zaledwie 5% naładowania baterii[2], co potwierdzają testy przeprowadzone w laboratorium OPPO. Natomiast nocny tryb czuwania sprawia, że w trakcie 8-godzinnego snu użytkownika telefon pobiera jedynie 2% mocy, dzięki czemu rano nie zaskoczy nas rozładowana bateria.

Szybciej w kierunku przyszłości 5G

W OPPO Reno4 Pro 5G łączność z siecią piątej generacji zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon 765G z zintegrowanym modułem obsługującym 5G zarówno w trybie SA, jak i NSA, dzięki czemu urządzenie będzie w stanie się łączyć z każdą taką dostępną w Polsce siecią. Dzięki systemowi anten 360° Surround Antenna 2.0 prędkość pobierania i przesyłania danych w sieci 5G wzrosła o 20% przy słabym sygnale i 30% w przypadku dostępności sieci bezprzewodowej.

Dostępność na rynku

Sprzedaż urządzeń z serii Reno4 zaczyna się w Polsce od dzisiaj, 1 października 2020 r. i będzie prowadzona za pośrednictwem wszystkich partnerskich kanałów sprzedaży OPPO, zarówno u Operatorów komórkowych jak i we wszystkich partnerskich sieciach retail.

Model OPPO Reno4 Pro 5G ( 12 GB/8 GB + 256 GB) dostępny w kolorach: arktyczny błękit i czarny, w sugerowanej cenie detalicznej 3299 zł.

Dodatkowo, w dniach od 1.10.2020 do 07.10.2020 model OPPO Reno4 Pro 5G będzie oferowany w atrakcyjnym zestawie przedsprzedażowym ze słuchawkami TWS OPPO Enco Free. Oferta obowiązywać będzie w sieciach retail oraz u operatorów sieci T-Mobile i Orange.

Warto się przy tym pospieszyć, ponieważ liczba zestawów jest ograniczona.

źródło: OPPO

_________———–

[1] Średnia waga telefonu 5G przekracza 180 g, a grubość waha się między 8 a 9 mm.

[2] Zastrzeżenie: Dane z OPPO Lab. Wyświetlany poziom naładowania baterii może różnić się w zależności od urządzenia. Do celów prawidłowości testów, „5% baterii” oznacza odpowiednią wartość 5% z baterii o pojemności 4000 mAh, tj. 200 mAh.

2 komentarze do “OPPO Reno4 Pro 5G – inspirujące rozwiązania, nowe możliwości

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: