HP DesignJet – nowe plotery

Firma HP Inc. ogłosiła wprowadzenie nowej oferty urządzeń HP DesignJet,  które usprawnią pracę specjalistów z branży budowlanej (architektów, inżynierów, budowniczych i podwykonawców) i zapewniają szybkie, niedrogie i wysokiej jakości wydruki.

HP DesignJet

Nowa seria HP DesignJet to inteligentne, wszechstronne, kompaktowe i stylowe drukarki, które są unikalne względem innych rodzajów ploterów dostępnych obecnie na rynku. Oprogramowanie HP Click ułatwia drukowanie jednym kliknięciem nawet dokumentów o różnych rozmiarach. W połączeniu ze zautomatyzowanym podajnikiem A3/B pozwala drukować automatycznie projekty obejmujące formaty A3/B oraz A1/D lub A0/E – bez dokonywania manualnych zmian w urządzeniu wejściowym. Nowa seria HP DesignJet pozwala też na płynne drukowanie i zarządzanie z poziomu dowolnego podłączonego urządzenia, niezależnie od miejsca przebywania użytkownika, dzięki aplikacji HP Smart App.

Nowa gama wielkoformatowych urządzeń HP DesignJet obejmuje:

 • Serię drukarek HP DesignJet T200: łatwe i przystępne drukowanie za pomocą najmniejszych ploterów na świecie.
 • Serię HP DesignJet T600: proste w obsłudze plotery wielkoformatowe, zaprojektowane dla specjalistów
  z branży budowlanej, stawiających na szybką realizację projektów oraz wielozadaniowość.
 • Serię drukarek HP DesignJet Studio: dla profesjonalistów z branży architektonicznej, inżynierii i budownictwa (AEC), skupiających się na kreatywności i ceniących sobie piękne wzornictwo.

Nowe serie drukarek DesignJet, w wersjach od T200 do T600 oraz Studio to nowy poziom wzornictwa, prostoty wykonania i elegancji, które zachwycą nie tylko profesjonalistów z branży kreatywnej – stwierdziła Guayente Sanmartín, wiceprezes i dyrektor generalna HP Large Format Printing Business.

Dzięki automatycznemu drukowaniu w formacie A3/B oraz wielkoformatowemu, możliwości drukowania z dowolnego miejsca oraz najmniejszemu rozmiarowi na rynku, drukarki te są doskonałe dla specjalistów z branży AEC, niezależnie od tego, czy pracują oni w biurze czy z domu. Ponadto, wykorzystanie do ich produkcji tworzywa sztucznego z recyklingu oraz wprowadzenie pierwszej drukarki wielkoformatowej, którą cechuje neutralność emisyjna podkreśla, że HP nieustannie interesuje dobro naszej planety.

Test Alcatel 3X 2020 – ma wszystko, a nie rujnuje kieszeni

Seria drukarek HP DesignJet T200

 Drukarki z serii HP DesignJet T200, zbudowane z myślą o wpasowaniu się w najmniejsze przestrzenie, są najmniejszymi ploterami wielkoformatowymi. Mają szerokość 24 cali i mogą drukować na arkuszach o wielkości do A1[i], a przy tym zostały zaprojektowane z myślą o prostocie obsługi za pomocą oprogramowania HP Click, umożliwiającego szybkie drukowanie wielu plików na raz za pomocą pojedynczego kliknięcia. Automatyczny podajnik

arkuszy A3/B oferuje możliwość drukowania zawierających różne rozmiary zadań A3/LF bez zmian wprowadzanych w urządzeniu wejściowym.

Drukarki z serii HP DesignJet T200 to:

 • Duża szybkość: drukują arkusz A1 w zaledwie 30 sekund.
 • Inteligentne drukowanie: w przypadku korzystania z oprogramowania HP Click, projekty A3/B i A1/D zawierające różne rozmiary można drukować bez zmiany źródła oraz za pomocą jednego kliknięcia.
 • Większa mobilność: drukowanie z dowolnego miejsca dzięki aplikacji HP Smart App.
 • Konstrukcja przyjazna dla środowiska: zbudowane w 30% z tworzywa sztucznego z recyklingu.
 • „Przyjazne dla kieszeni”: używają do 95% mniej tuszu na potrzeby rutynowej konserwacji.
 • Wyższej jakości wyniki: większa o 31% dokładność druku linii oraz większa o 65% gama kolorów
  w porównaniu do konkurencji.

Seria drukarek HP DesignJet T200 jest kompaktowa, łatwa w użytku i zapewnia wysoką jakość druku, a ponadto składa się z przyjaznych dla środowiska ploterów wielkoformatowych, wyprodukowanych w 30% z tworzywa sztucznego uzyskanego z recyklingu, co pozwoliło zmniejszyć ich ślad węglowy.

Seria drukarek HP DesignJet T600

Seria drukarek HP DesignJet T600 współdzieli z serią HP DesignJet T200 wiele wiodących na rynku cech, dzięki którym ta ostatnia jest liderem w swojej klasie. W nowej serii dodano też możliwość domyślnej obsługi zadań A3/LF zawierających różne rozmiary, a ponadto posiada zintegrowaną podstawkę i została zaprojektowana z myślą o radzeniu sobie ze złożonymi projektami, co osiąga dzięki większej ilości pamięci i wbudowanej kompatybilności z HP-GL/2.

 • Łatwość użytkowania: automatyczny druk projektów obejmujący wiele rozmiarów – A3/B oraz A1/D lub A0/E – bez dokonywania manualnych zmian w urządzeniu wejściowym, a wystarczy do tego jedno kliknięcie przy zastosowaniu HP Click oraz zintegrowanego podajnika A3/B.
 • Dopasowanie się do stylu pracy użytkownika: dzięki dużej szybkości drukowania pojedynczy wydruk A1/D zajmuje zaledwie 25 sekund.
 • Większa mobilność: druk z dowolnego miejsca dzięki aplikacji HP Smart App.
 • Wyższej jakości wyniki: większa o 31% dokładność linii oraz większa o 65% gama kolorów w porównaniu do konkurencji.

Podobnie jak ich kompaktowe odpowiedniki, drukarki z serii HP DesignJet T600 składają się w 30% z tworzywa sztucznego z recyklingu, co pomogło HP osiągnąć swój cel w zakresie zwiększenia wykorzystania tego odzyskiwanego materiału ( i to na długo przed wcześniej zaplanowanym terminem).

Wszechstronne, zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i inteligentne modele drukarek z serii HP DesignJet T600 są dostępne w wersjach 24-calowych i 36-calowych. Dzięki najwyższej klasy mechanizmowi drukowania potrafią zadrukować arkusz formatu A1 w zaledwie 25 sekund. Są do 2 razy szybsze od konkurencji w zakresie funkcji – od konfiguracji po odbiór zadań drukowania.

Seria drukarek HP DesignJet Studio

Dla profesjonalnych projektantów aranżacja i styl ich miejsca pracy są sposobem na wyrażenie siebie. Dzięki eleganckim białym powierzchniom oraz drewnianemu lub stalowemu wykończeniu, drukarki z serii HP DesignJet Studio zapewniają specjalistom w dziedzinie projektowania najlepsze wrażenia w swojej klasie, a ich unikalne wzornictwo nie wpływa na szybkość, jakość czy łatwość w użytkowaniu.

Drukarki HP DesignJet Studio, łączące w sobie wydajność i atrakcyjny wygląd, przeznaczone są dla profesjonalistów pracujących w branży kreatywnej. Dla tych potrzebujących drukarki wielkoformatowej, która wpasuje się idealnie
w ich perfekcyjnie zaaranżowane miejsce pracy, służące nie tylko do pracy koncepcyjnej ale i do przyjmowania klientów.

Z racji tego, że dla firmy HP kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem są priorytetowe, drukarki z serii HP DesignJet Studio posiadają certyfikat CarbonNeutral wystawiony zgodnie z Protokołem CarbonNeutral. Obejmuje on emisje powstające podczas cyklu życia produktu, wynikające z wydobycia surowców, produkcji, transportu, użytkowania drukarek HP, oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP, papieru, oraz utylizacji.

Co więcej, drukarki te obsługują domyślnie zadania uwzględniające różne rozmiary arkuszy, są od razu wyposażone w oprogramowanie HP Click (służące do drukowania jednym kliknięciem), a także posiadają opcję rozpoczynania pracy z poziomu dowolnego podłączonego urządzenia z zainstalowaną aplikacją HP Smart App.

Ceny i dostępność

 • Serie drukarek HP DesignJet T200, T600 oraz Studio są już dostępne w sprzedaży.
 • Więcej informacji na temat drukarek HP DesignJet Studio jest dostępnych pod linkiem.
 • Więcej informacji na temat drukarek HP DesignJet T200/T600 jest dostępnych pod linkiem.

źródło: HP Inc.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: