NTT System – na fali gigantycznych wzrostów

W pierwszej połowie 2020 r. zyski Grupy Kapitałowej NTT System wzrosły o niemal 60 proc. z 2,6 do 4,1 mln zł.

NTT System

Grupa Kapitałowa NTT System, osiągnęła rekordowe wyniki finansowe w pierwszej połowie 2020 r. Zysk brutto Grupy wyniósł 5,24 mln zł, zaś zysk netto aż 4,11 mln zł. NTT System doskonale sobie radzi od początku roku. Mimo niekorzystnych tendencji w gospodarce już w pierwszym kwartale Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,840 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej, niż przed rokiem –  937 tys. zł.

Zyski półroczne Grupy Kapitałowej jednego z największych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutora IT rosną od 2017 roku co najmniej o połowę rok do roku. Wyjątkiem był 2018 r., w którym Grupa Kapitałowa NTT System odnotowała  jeszcze większy zysk netto – 3,76 mln zł (szczegóły na wykresie), ale był on powiększony o 2,24 mln zł za sprawą zbycia aktywów, w tym nieruchomości inwestycyjnych.

Niemal  57-procentowy wzrost zysku netto w pierwszej połowie 2020 r. (i 63-proceontowy brutto) został uzyskany przy przychodach w wysokości 289,4 mln zł, czyli o 23 proc. większych, niż przed rokiem.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition (FE) – wszystko, czego potrzeba w naszych rękach

Tak duży wzrost przychodów polskiego producenta i dystrybutora IT  został osiągnięty przede wszystkim za sprawą rezygnacji z nisko marżowych transakcji angażujących duże środki i obarczonych znacznym ryzykiem handlowym oraz jednoczesne skoncentrowanie się na produktach zapewniających wyższą marżę.

 – W konsekwencji lockdownu odnotowaliśmy wzmożony popyt na sprzęt komputerowy, jednak kluczowe znaczenie dla osiągniętych wyników miało skuteczne wsparcie naszych Partnerów e-commerce w dobrym przygotowaniu do sprzedaży produktów z naszego portfolio. Dzięki temu zamknięcie sklepów stacjonarnych nie wstrzymało naszego biznesu detalicznego – powiedział Tadeusz Kurek, Prezes NTT System.

O skuteczności wspomnianych działań świadczą wyniki – dystrybucja komputerów innych producentów, to grupa produktowa, której wartość sprzedaży w minionej połowie roku wzrosła do 81,2 mln zł ( 51,8 mln zł w H1 2019 r.). Jednocześnie o niemal 40 mln zł  – osiągając poziom niemal 182 mln zł – wzrosły przychody z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów i peryferii. Warto zaznaczyć, że w tym okresie największy wzrost, dotyczył oprogramowania (w tym gier). Sprzedaż produktów z tej grupy wzrosła z 1,44 do 3,63 mln zł.

NTT System, jeden z kluczowych krajowych producentów sprzętu komputerowego, posiada w swojej ofercie szeroką gamę sprzętu gamingowego – od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się akcesoria marki własnej HIRO, takie jak: podkładki, myszy, klawiatury, mikrofony oraz słuchawki przeznaczone dla entuzjastów elektronicznej rozrywki. W ofercie producenta dostępne są również komputery stacjonarne HIRO, zyskujące uznanie wśród graczy i organizatorów największych turniejów e-sportowych oraz od ubiegłego roku także notebooki. NTT System oferuje też szeroką gamę serwerów, oraz rozwiązania typu smart home Bluebolt – system kontroli dostępu do części wspólnych budynku w biurach i osiedlach mieszkaniowych.”

Źródło: NTT System

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: